Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Studio 1.3 z usprawniami dla chmur Amazon EC2, OpenStack i SUSE Cloud

SuseFirma SUSE udostępniła rozwiązanie SUSE Studio 1.3 do tworzenia obrazów aplikacji, przeznaczone dla niezależnych twórców oprogramowania oraz dla centrów danych. Najnowsza aktualizacja zawiera kolejne funkcje ułatwiające wdrażanie i zarządzanie kompletnymi, przenośnymi obciążeniami (ang. workloads) w środowiskach wirtualnych lub w chmurach, takich jak Amazon EC2, OpenStack czy SUSE Cloud.


SUSE Studio służy do tworzenia obrazów aplikacji w kilku różnych formatach i wdrażania ich na urządzeniach fizycznych w środowiskach zwirtualizowanych lub w chmurze. SUSE Studio przechowuje wszelkie informacje związane z daną wersją aplikacji, co pozwala na szybkie reprodukowanie, zmienianie, testowanie i wdrażanie aktualizacji za pomocą prostego interfejsu użytkownika wykorzystującego przeglądarkę internetową.

Dzięki skróceniu czasu potrzebnego na wdrażanie aplikacji i zarządzanie nimi w całym okresie ich istnienia, informatycy, niezależni dostawcy oprogramowania i producenci sprzętu mogą szybciej dostarczać nowe technologie czy usługi i tym samym uzyskać przewagę nad konkurencją.

SUSE Studio 1.3 wspiera wszystkie najważniejsze platformy wirtualizacji i chmury, w tym VMware, VirtualBox, Xen, KVM, Hyper-V, OVF, SUSE Cloud, OpenStack i Amazon EC2. Korzystanie z SUSE Studio 1.3 zwiększa przenośność oprogramowania dla środowisk wirtualnych i chmur, a także zmniejsza koszty opracowania oprogramowania, umożliwiając tworzenie gotowych do uruchomienia obrazów aplikacji, zoptymalizowanych pod kątem różnorodnych chmur i platform wirtualizacyjnych.

"ownCloud dostarcza przedsiębiorstwom oprogramowanie do synchronizacji i współdzielenia plików, integrujące się z istniejącą infrastrukturą. Łatwo je rozbudować, a użytkownicy otrzymują dokładnie takie możliwości, jakich oczekują od tego rodzaju rozwiązań. SUSE Studio pozwala nam szybko tworzyć pakiety, konfigurować i dostarczać naszym klientom obrazy oprogramowania ownCloud. Dzięki uproszeniu całego procesu za pomocą narzędzia SUSE Studio i jego intuicyjnego interfejsu, konfigurowanie, pielęgnacja i zarządzanie aplikacjami sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Nasi klienci cenią łatwość pobierania, testowania i wdrażania ownCloud, co przekłada się na popularność naszego rozwiązania, my zaś możemy przygotowywać dedykowane pakiety szybko i według powtarzalnego procesu, co przynosi nam wymierne korzyści finansowe" - mówi Matt Richards, wiceprezes ds. produktów w ownCloud.

Usprawnienia dla chmury
SUSE Studio 1.3 jest ściśle zintegrowane z SUSE Cloud, opracowaną przez SUSE platformą do budowy chmur opartą na OpenStack. Użytkownicy SUSE Studio 1.3 mogą wybrać SUSE Cloud jako domyślny format obrazów aplikacji. Oprócz tego, dzięki zawartej w SUSE Studio funkcji webhooks, wszystkie obrazy SUSE Cloud stworzone w SUSE Studio są natychmiast automatycznie importowane do SUSE Cloud. Łatwiejsze udostępnianie nowych obciążeń i niezbędnych zasobów informatycznych przekłada się wprost na sprawniejsze funkcjonowanie działów informatyki.

Usprawnienia dla chmur publicznych obejmują możliwość instalowania i uruchamiania obciążeń Amazon EC2 bezpośrednio z poziomu SUSE Studio. SUSE Studio 1.3 zawiera usprawniony interfejs dla Amazon EC2. SUSE Studio 1.3 obsługuje teraz wszystkie regiony Amazon EC2.

Usprawnienia dla wirtualizacji
Według Enterprise Strategy Group, środowiska informatyczne są w ogromnym stopniu heterogeniczne - obejmują wiele różnych systemów operacyjnych, platform sprzętowych oraz aplikacji biznesowych. W ankiecie przeprowadzonej ostatnio wśród 440 informatyków, 65 procent respondentów deklaruje korzystanie z więcej niż jednego hipernadzorcy do obsługi wirtualizacji.

SUSE Studio 1.3 znacznie ułatwia działanie w środowiskach z wieloma hipervisorami, gdyż zawiera wszystkie sterowniki konieczne do integracji z Hyper-V Manager. Wirtualne aplikacje stworzone za pomocą SUSE Studio bezproblemowo działają w środowiskach serwerowych Windows. Oprócz tego Studio 1.3 obsługuje w trybie rodzimym wirtualizację KVM, format preferowany przez SUSE Cloud i OpenStack.

Zarządzanie cyklem istnienia obrazów aplikacji
SUSE Studio 1.3 udostępnia prosty mechanizm pielęgnacji i aktualizacji obrazów oprogramowania stworzonych za pomocą SUSE Studio. Nowa zakładka "Aktualizacje" umożliwia administratorom dodanie serwera  SUSE Lifecycle Management Server w charakterze agenta zarządzania, zanim jeszcze rozpocznie się tworzenie obrazów. SUSE Lifecycle Management Server udostępnia użytkownikom jednolitą platformę zarządzania uprawnieniami i dystrybucją zunifikowanych aktualizacji obrazów wdrożonych za pomocą SUSE Studio.

"SUSE Studio, zwłaszcza w połączeniu z SUSE Cloud oraz narzędziem SUSE Manager do zarządzania serwerami Linux, ułatwia wdrażanie aplikacji, pomaga oszczędniej gospodarować budżetem i zasobami, zapewnia bezpieczeństwo na drodze do wykorzystania chmur. Najnowsza wersja, SUSE Studio 1.3, to kolejny krok w kierunku sprawniejszego wdrażania i zarządzania cyklem istnienia aplikacji w środowiskach wirtualnych i chmurach" - mówi Andreas Jaeger, Senior Product Manager w firmie SUSE.

Źródło: SUSE

 

Logowanie i rejestracja