Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle SPARC - serwery z najszybszym na świecie mikroprocesorem

OracleFirma Oracle odświeżyła serię serwerów SPARC klasy średniej i wyższej poprzez wprowadzenie do tych serii nowych serwerów SPARC T5 i M5 z systemem Oracle Solaris, umożliwiając wirtualizację bez dodatkowych kosztów za pomocą środowiska Oracle VM Server for SPARC. Nowe serwery oparte są na najszybszym na świecie mikroprocesorze SPARC T5.


Serwery te ustanowiły 17 światowych rekordów i należą do najlepszych na świecie platform do przetwarzania korporacyjnego na dowolną skalę, zapewniając najkorzystniejszy wskaźnik cena/wydajność w zakresie obsługi aplikacji bazodanowych i biznesowych.

Oracle SPARC T5-8 to najszybszy obecnie serwer do obsługi bazy danych Oracle
Oracle SPARC T5-8 to także najszybszy serwer do obsługi oprogramowania warstwy pośredniej Oracle - zapewnia wskaźnik cena/wydajność 12-krotnie wyższy od oferowanego przez serwer IBM Power 780.

Po uwzględnieniu kosztów sprzętu i oprogramowania serwer Oracle SPARC T5-8 zapewnia wskaźnik cena/wydajność 2,5 razy korzystniejszy od oferowanego przez 3-węzłowy klaster serwerów IBM P780. Serwer Oracle SPARC T5-8 jest oferowany w cenie 7-krotnie niższej niż podobna konfiguracja serwera IBM Power 780 do obsługi baz danych.

Nowe serwery wzbogacają rodzinę serwerów SPARC, w skład której wchodzą renomowane serwery SPARC T4
Serwery Oracle SPARC T5 i M5 dołączają do serwerów klasy podstawowej SPARC T4, dopełniając nową rodzinę serwerów Oracle SPARC złożoną z serwerów klasy podstawowej, średniej i wyższej.

Serwer klasy wyższej Oracle SPARC M5-32 jest 2,5 razy bardziej ekonomiczny kosztowo niż porównywalny system IBM, oferując przy tym bardzo dużą przepustowość systemu wejścia-wyjścia oraz równie dużą pojemność pamięci na potrzeby obsługi złożonych obciążeń i konsolidacji aplikacji.

Nowy serwer SPARC M5-32 jest nawet 10 razy szybszy od serwerów poprzedniej generacji. Udostępnia znakomite możliwości zarządzania domenami sprzętowymi, a także mechanizmy zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania (Reliability, Availability, Serviceability - RAS).

Nowe serwery wzbogacają ofertę serwerów SPARC firmy Oracle i zapewniają niemal liniową skalowalność w zakresie od 1 do 32 gniazd. Są wyposażone w jeden wspólny rdzeń, jeden system operacyjny i jeden wspólny zestaw narzędzi do zarządzania systemem i do wirtualizacji, dzięki czemu stanowią znakomitą platformę do tworzenia środowisk cloud computing.

Nowe serwery Oracle SPARC T5 i M5-32 umożliwiają wirtualizację bez dodatkowych kosztów za pomocą środowiska Oracle VM Server for SPARC, a także ujednolicone narządzanie systemami za pomocą oprogramowania Oracle Enterprise Manager Ops Center 12c - praktycznie bez żadnych kosztów dodatkowych dzięki usługom asysty technicznej Oracle (Oracle Premier Support). Wszystkie serwery SPARC oferują teraz takie same możliwości wirtualizacji, znacznie uproszczono też zarządzanie zasobami serwerów SPARC T5 i SPARC M5-32.

Źródło: Oracle