Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle SPARC - serwery z najszybszym na świecie mikroprocesorem

OracleFirma Oracle odświeżyła serię serwerów SPARC klasy średniej i wyższej poprzez wprowadzenie do tych serii nowych serwerów SPARC T5 i M5 z systemem Oracle Solaris, umożliwiając wirtualizację bez dodatkowych kosztów za pomocą środowiska Oracle VM Server for SPARC. Nowe serwery oparte są na najszybszym na świecie mikroprocesorze SPARC T5.


Serwery te ustanowiły 17 światowych rekordów i należą do najlepszych na świecie platform do przetwarzania korporacyjnego na dowolną skalę, zapewniając najkorzystniejszy wskaźnik cena/wydajność w zakresie obsługi aplikacji bazodanowych i biznesowych.

Oracle SPARC T5-8 to najszybszy obecnie serwer do obsługi bazy danych Oracle
Oracle SPARC T5-8 to także najszybszy serwer do obsługi oprogramowania warstwy pośredniej Oracle - zapewnia wskaźnik cena/wydajność 12-krotnie wyższy od oferowanego przez serwer IBM Power 780.

Po uwzględnieniu kosztów sprzętu i oprogramowania serwer Oracle SPARC T5-8 zapewnia wskaźnik cena/wydajność 2,5 razy korzystniejszy od oferowanego przez 3-węzłowy klaster serwerów IBM P780. Serwer Oracle SPARC T5-8 jest oferowany w cenie 7-krotnie niższej niż podobna konfiguracja serwera IBM Power 780 do obsługi baz danych.

Nowe serwery wzbogacają rodzinę serwerów SPARC, w skład której wchodzą renomowane serwery SPARC T4
Serwery Oracle SPARC T5 i M5 dołączają do serwerów klasy podstawowej SPARC T4, dopełniając nową rodzinę serwerów Oracle SPARC złożoną z serwerów klasy podstawowej, średniej i wyższej.

Serwer klasy wyższej Oracle SPARC M5-32 jest 2,5 razy bardziej ekonomiczny kosztowo niż porównywalny system IBM, oferując przy tym bardzo dużą przepustowość systemu wejścia-wyjścia oraz równie dużą pojemność pamięci na potrzeby obsługi złożonych obciążeń i konsolidacji aplikacji.

Nowy serwer SPARC M5-32 jest nawet 10 razy szybszy od serwerów poprzedniej generacji. Udostępnia znakomite możliwości zarządzania domenami sprzętowymi, a także mechanizmy zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania (Reliability, Availability, Serviceability - RAS).

Nowe serwery wzbogacają ofertę serwerów SPARC firmy Oracle i zapewniają niemal liniową skalowalność w zakresie od 1 do 32 gniazd. Są wyposażone w jeden wspólny rdzeń, jeden system operacyjny i jeden wspólny zestaw narzędzi do zarządzania systemem i do wirtualizacji, dzięki czemu stanowią znakomitą platformę do tworzenia środowisk cloud computing.

Nowe serwery Oracle SPARC T5 i M5-32 umożliwiają wirtualizację bez dodatkowych kosztów za pomocą środowiska Oracle VM Server for SPARC, a także ujednolicone narządzanie systemami za pomocą oprogramowania Oracle Enterprise Manager Ops Center 12c - praktycznie bez żadnych kosztów dodatkowych dzięki usługom asysty technicznej Oracle (Oracle Premier Support). Wszystkie serwery SPARC oferują teraz takie same możliwości wirtualizacji, znacznie uproszczono też zarządzanie zasobami serwerów SPARC T5 i SPARC M5-32.

Źródło: Oracle

 

Logowanie i rejestracja