Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

ZENworks Application Virtualization 10 oraz ZENworks Mobile Management 2.7

NovellNovell poinformował o udostępnieniu dwóch nowych wersji oprogramowania: ZENworks Application Virtualization 10 oraz ZENworks Mobile Management 2.7, rozszerzając portfolio rozwiązań wspierających mobilność. Nowe produkty Novella do zarządzania zwirtualizowanymi aplikacjami oraz urządzeniami przenośnymi zapewnią większe bezpieczeństwo i kontrolę dostępu do zasobów IT.


Ponadto ZENworks Application Virtualization 10 oraz ZENworks Mobile Management 2.7 podniosą wydajność pracy osób korzystających z rozwiązań mobilnych. Dzięki nim użytkownicy poradzą sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na aplikacje biznesowe i zyskają możliwość pracy za pomocą wielu różnych urządzeń.

Obecnie dział IT, by wspierać potrzeby biznesowe firmy, musi wyprzedzać o krok oczekiwania pracowników mobilnych. Nowe wersje systemów Novella pomają w osiągnięciu tego celu, gdyż pomagają sprostać nasilającym się trendom na rynku mobilnych rozwiązań, jak wykorzystywanie w pracy prywatnych urządzeń użytkowników (BYOD - Bring Your Own Device), a także rozwiązać dotychczasowe problemy w firmie, takie jak zarządzanie aplikacjami.

"IT musi efektywnie zarządzać kontami użytkownikami i aplikacjami - a nie tylko samymi urządzeniami. Nie ma dwóch takich samych użytkowników, dlatego oprogramowanie Novella do obsługi pracowników mobilnych zapewnia elastyczność w zarządzaniu i daje im bezpieczny dostęp do aplikacji z poziomu tych urządzeń, z jakich danym momencie chcą korzystać" - stwierdził Rick Carlson, dyrektor w firmie Novell ds. zarządzania produktami.

ZENworks Application Virtualization 10 zapewnia użytkownikom swobody dostęp do zwirtualizowanych aplikacji Windows. Wystarczy że skorzystają z dowolnego komputera z systemem Windows i wygodnej funkcji "click-and-go" znajdującej się w bezpiecznym portalu, by niezależnie od miejsca przebywania otrzymali dostęp do potrzebnych aplikacji. Wszystko to odbywa się pod kontrolą działu IT, który nie tylko ma pewność, że wyłącznie upoważnieni użytkownicy korzystają z przydzielonych im zwirtualizowanych systemów, ale także może śledzić korzystanie z aplikacji, by lepiej planować zakupy licencji na posiadane oprogramowanie.  

ZENworks Mobile Management 2.7, służy do zarządzania urządzeniami przenośnymi. W nowej wersji pozwala na przypisanie polityk równocześnie do całych grup użytkowników w katalogach LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), eliminując żmudne i czasochłonne prace polegające na dodawaniu nowej polityki indywidualnie do każdego pracownika.

Systemy Novell ZENworks Application Virtualization 10 oraz ZENworks Mobile Management 2.7 są już dostępne. ZENworks Application Virtualization 10 jest licencjonowany na instancję lub użytkownika. Cena katalogowa licencji z rocznymi usługami utrzymania wynosi 45 euro.  ZENworks Mobile Management 2.7 jest licencjonowany na użytkownika, który może wykorzystywać do trzech urządzeń. Cena katalogowa licencji z rocznymi usługami utrzymania wynosi 67 euro.

Źródło: Novell