Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja, kolejny krok - Integracja rozwiązań Veeam i VMware

VeeamFirma Veeam  Software, producent innowacyjnych rozwiązań w zakresie tworzenia kopii zapasowych, replikacji oraz zarządzania wirtualizacją w środowiskach VMware vSphere i Microsoft Windows Server Hyper-V, poinformowała o rozszerzeniu wsparcia dla rozwiązania VMware vCloud Director.


Firma Veeam, partner w programie Elite VMware Technology Alliance, stale opracowuje nowatorskie rozwiązania w zakresie technologii vSphere. Rozszerzone wsparcie firmy Veeam dla rozwiązania vCloud Director to kolejny przykład połączenia technologii Veeam z VMware, który obrazuje zalety korzystania z narzędzi do ochrony danych stworzonych na potrzeby wirtualizacji (Built for Virtualization).

Dzięki integracji rozwiązanie vCloud Director zostanie rozbudowane o funkcje Veeam, które obecnie obejmują możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania maszyn wirtualnych (Virtual Machine, VM) zarządzanych przez vCloud Director. Korzystając z interfejsu vCloud Director API, firma Veeam umożliwi wyświetlanie infrastruktury vCloud Director bezpośrednio w rozwiązaniu Veeam Backup & Replication, tworzenie kopii zapasowych wszystkich metadanych i atrybutów vApp, przywracanie kontenerów vApp i maszyn wirtualnych bezpośrednio na platformę vCloud Director, a także przywracanie szybko alokowanych maszyn wirtualnych.

Nowa funkcjonalność wykorzystuje istniejącą infrastrukturę kopii zapasowych Veeam i jest bezpośrednio zintegrowana z konsolą do tworzenia kopii zapasowych firmy Veeam. Jest to kompletne i gotowe rozwiązanie w pełni obsługiwane przez firmę Veeam, które może zostać rozszerzone przez klientów i partnerów.

"Firma Veeam jest od wielu lat partnerem VMware, a integracja naszych rozwiązań z vCloud Director jest najnowszym przykładem tej współpracy. Veeam zapewni klientom, którzy przechodzą na modele chmur obliczeniowych w procesie wirtualizacji, ochronę ich środowisk za pomocą rozwiązania numer 1 do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych. Z kolei dostawcy chmur Veeam będą mogli w jeszcze prostszy sposób wykorzystać zaawansowaną funkcjonalność Veeam do zróżnicowania swojej oferty" - powiedział Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny (CEO), Veeam Software

Przez wiele lat zaawansowane, proste w użyciu i przystępne cenowo rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania pozwalało organizacjom osiągać wyższy poziom wirtualizacji dzięki niezawodnej funkcji tworzenia kopii zapasowej maszyny wirtualnej oraz funkcji szybkiego odzyskiwania maszyny wirtualnej. W roku 2010 wprowadzenie rozwiązania vPower firmy Veeam umożliwiło wirtualizację aplikacji o znaczeniu krytycznym dzięki takim funkcjom, jak błyskawiczne odzyskiwanie maszyny wirtualnej, SureBackup i Universal Application-Item Recovery (U-AIR), co w środowisku fizycznym było zbyt problematyczne bądź niemożliwe do uzyskania.

Dzięki rozszerzonym funkcjom tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania vCloud Director firma Veeam umożliwi przedsiębiorstwom wejście w nowy etap wirtualizacji w świetle przechodzenia zwłaszcza średnich i dużych organizacji na model chmur obliczeniowych.

Rozszerzone wsparcie dla vCloud Director poprawi także wydajność tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania dla dostawców chmur i dostawców usług zarządzanych (Managed Service Provider, MSP) korzystających z rozwiązania vCloud Director do udostępniania środowiska chmury swoim klientom i zarządzania nim.

Rozszerzone funkcje tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania dla vCloud Director będą dostępne w rozwiązaniu Backup & Replication v7 firmy Veeam, które pojawi się na rynku w trzecim kwartale 2013 r.

Więcej informacji na temat funkcji tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania firmy Veeam dla rozwiązania vCloud Director można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Veeam