Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

TS-421U i TS-420U - nowe NAS-y od QNAP

QNAPQNAP Systems wprowadził na rynek, nową linię, przyjaznych dla firmowego budżetu serwerów Turbo NAS TS-421U i TS-420U w standardzie 1U do zabudowy rackowej, skierowanych do średnich firm, w których wzrasta zapotrzebowanie na ekonomiczne sieciowe rozwiązania storage.


Oba serwery pracują pod kontrolą procesora Marvell 6282, posiadają po 1 GB RAM DDR3, po dwa porty Gigabit Ethernet, dwa porty USB 3.0 i dwa eSATA. Procesor w modelu TS-421U taktowany jest zegarem 2 GHz, natomiast model TS-420U wyposażono w procesor z zegarem 1,6 GHz.

"TS-421U i TS-420U spełniają wymagania małych i średnich firm oraz grup roboczych i użytkowników, którzy oczekują wysokiej wydajności przechowywania w niskiej, przystępnej cenie. Oba modele zapewniają wysoką wydajność w połączeniu z szeroką gamą aplikacji biznesowych"  - powiedział Laurent Cheng, produkt manager w QNAP.

Oba serwery oferują wsparcie dla iSCSI target i Thin Provisioning. Podwójne interfejsy sieciowe zapewniają przełączanie awaryjne i równoważenie obciążenia sieciowego. Dzięki portom USB 3.0 i e-SATA rozszerzono możliwości w zakresie rozszerzenia pojemności przestrzeni magazynowej oraz szybkiego i bezpiecznego przesyłania danych lub przywracania kopii zapasowych.

Nowe serwery pozwalają na łatwą wymianę plików pomiędzy systemami Windows, Linux/Unix i Mac OS. Dzięki rozbudowanym funkcjom ACL urządzenia oferują zaawansowaną kontrolę dostępu do folderów.

TS-421U i TS-420U znakomicie nadają się do wykonywania kopii bezpieczeństwa, włączjąc w to RTRR (Real-time Remote Replication), współpracują z dostawcami chmurowymi - Amazon S3, ElephantDrive i Symform - oferują również wsparcie dla rozwiązań firm trzecich, jak np. VeeamBackup & Replication i Acronis True Image. Ponadto użytkownicy Windows oraz MAC mogą korzystać z QNAP NetBak Replicator lub odpowiednio z Apple Time Machine do łatwego tworzenia kopii zapasowych na Turbo NAS.

Inne ciekawe funkcje to między innymi serwer FTP dla łatwego udostępniania plików o dużych rozmiarach, serwer RADIUS na potrzeby centralizacji i konsolidacji uwierzytelniania użytkownika, serwer Syslog dla gromadzenia i przechowywania logów z innego urządzenia sieciowego na Turbo NAS, serwer VPN dla dostępu do Turbo NAS-a i innych zasobów w tej samej sieci lokalnej z sieci Internet, serwer Proxy, serwer webowy dla obsługi wielu witryn na Turbo NAS itd.

Najważniejsze dane techniczne nowych modeli
- TS-421U - 4-drive 1U rack, Marvell 6282 CPU (2.0 GHz), 1GB DDR3 RAM, 2X Gigabit LAN ports, 2X USB 3.0
- TS-420U - 4-drive 1U rack, Marvell 6282 CPU (1.6 GHz), 1GB DDR3 RAM, 2X Gigabit LAN ports, 2X USB 3..

Oba NAS-y są dostępne już w sprzedaży.

Źródło: QNAP