Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Tour 2013: przekształć swoją architekturę IT

Red HatRed Hat, czołowy na świecie dostawca rozwiązań open source, organizuje - Red Hat Tour 2013 - cykl jednodniowych konferencji w 13 miastach Europy i Bliskiego Wschodu. 4 kwietnia w Warszawie, eksperci i partnerzy firmy Red Hat będą omawiać strategie i najlepsze praktyki przekształcania korporacyjnej architektury IT z wykorzystaniem technologii open source oraz przechodzenia z rozwiązań fizycznych na wirtualne i chmurowe.


W trakcie Red Hat Tour uwaga zostanie skupiona na strategiach sukcesu migracji na otwartą architekturę IT. Kadra kierownicza Red Hat poprowadzi sesje, podczas których wyjaśni, jak wykorzystać tę strategiczną transformację w biznesie. W dzisiejszej gospodarce i w ciągu najbliższej dekady największe sukcesy odniosą te firmy, które lepiej rozumieją swoich klientów, uwzględniają ich preferowane sposoby komunikacji, w tym kanały społecznościowe i mobilne, a ponadto potrafią szybko dostarczać innowacyjne produkty i usługi. Wykorzystując innowacje open source, dział IT wywiera strategiczny wpływ na funkcjonowanie firmy.

Prelegenci z firmy Red Hat przeprowadzą analizy lokalnych rynków i podzielą się specjalistyczną wiedzą z zakresu budowania bezpiecznego i ekonomicznego fundamentu pod przetwarzanie danych w środowiskach open source. Uczestnicy wezmą udział w dyskusjach panelowych, w trakcie których będą mogli uzyskać praktyczne rady od obecnych klientów Red Hat, dowiedzieć się, jak zbudować otwartą chmurę oraz przygotować infrastrukturę aplikacji i systemów na przyszłe potrzeby biznesowe przy wykorzystaniu istniejących inwestycji IT. Uczestnicy będą mogli również spotkać się z przedstawicielami sponsorów konferencji, m.in. ze sponsorem „platynowym”, firmą HP, oraz sponsorami „złotymi”, firmami Symantec i Bull.

"Zamknięte środowiska przetwarzania danych, niegdyś symbol nowoczesności, szybko zmieniły się w kosztowną, przestarzałą infrastrukturę. Przeniesienie krytycznych aplikacji na bardziej skalowalne, elastyczne i ekonomiczne systemy otwarte może przynieść ogromne korzyści biznesowe. Firmy poświęcają długie lata i miliony euro na rozwój infrastruktury IT i zazwyczaj chcą wykorzystać istniejące inwestycje, aby uniknąć hurtowej wymiany systemów. Rozwiązania Red Hat pomagają rozwijać strategię chmury hybrydowej poprzez użycie istniejącej architektury korporacyjnej oraz zapewnienie elastyczności wdrożeń - w systemach fizycznych, wirtualnych lub w chmurze" - powiedział Werner Knoblich, wiceprezes i dyrektor generalny, EMEA, Red Hat.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak wykorzystać opracowane przez Red Hat rozwiązanie typu "platforma jako usługa" (Platform-as-a-Service, PaaS), OpenShift, do szybkiego wdrażania nowych projektów, i jak Red Hat zarządza tą platformą w tysiącach praktycznych zastosowań.

Inne sesje w trakcie konferencji Red Hat Tour 2013 to:
• Migracja aplikacji krytycznych na standardową infrastrukturę
• Przejście na inną platformę lub aplikację wymaga uważnego namysłu, ale inteligentne przedsiębiorstwa wiedzą, że zmiana przynosi nowe możliwości. Dobrze przeprowadzona migracja nie zakłóca codziennej działalności i jednocześnie ogranicza ryzyko poprzez kontrolę nad kosztami.
• Nowe spojrzenie na dostępność centrów danych
Podczas przenoszenia środowisk krytycznych na standardowa infrastrukturę firmy muszą uzyskać tę sama niezawodność i dostępność, której przywykły oczekiwać po środowiskach zamkniętych. Red Hat pokaże, jak zapewnić wysoką dostępność i jak usuwać skutki awarii centrów i baz danych znacznie niższym kosztem, niż w systemach zastrzeżonych.
• Przejście na otwartą platformę biznesową w celu pobudzenia innowacyjności
Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak duże firmy z branży ubezpieczeniowej stworzyły model biznesowy wspierający transakcję e-commerce przy użyciu rozwiązań open source. Elastyczność i szybkość to kluczowe czynniki podczas rozwijania, wdrażania oraz zarządzania aplikacjami i procesami biznesowymi. Przedsiębiorstwa mogą osiągnąć więcej przy niższych nakładach dzięki migracji z własnych platform na otwarte rozwiązania.
• Dynamiczne centrum danych - slogan czy rzeczywistość?
Jak zwiększyć elastyczność infrastruktury, ograniczyć złożoność systemów i efektywniej wykorzystać zasoby IT? Red Hat pokaże, jak otwarte standardy, otwarte interfejsy API i oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym zmieniają korporacyjne przetwarzanie danych. Uczestnicy dowiedzą się jak mogą opracować własną strategię chmurową, zaczynając od wirtualizacji, a kończąc na elastycznych chmurach prywatnych oraz dostępie na żądanie do chmur publicznych.

Aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować swój udział w imprezie, przejdź pod ten adres.