Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Tour 2013: przekształć swoją architekturę IT

Red HatRed Hat, czołowy na świecie dostawca rozwiązań open source, organizuje - Red Hat Tour 2013 - cykl jednodniowych konferencji w 13 miastach Europy i Bliskiego Wschodu. 4 kwietnia w Warszawie, eksperci i partnerzy firmy Red Hat będą omawiać strategie i najlepsze praktyki przekształcania korporacyjnej architektury IT z wykorzystaniem technologii open source oraz przechodzenia z rozwiązań fizycznych na wirtualne i chmurowe.


W trakcie Red Hat Tour uwaga zostanie skupiona na strategiach sukcesu migracji na otwartą architekturę IT. Kadra kierownicza Red Hat poprowadzi sesje, podczas których wyjaśni, jak wykorzystać tę strategiczną transformację w biznesie. W dzisiejszej gospodarce i w ciągu najbliższej dekady największe sukcesy odniosą te firmy, które lepiej rozumieją swoich klientów, uwzględniają ich preferowane sposoby komunikacji, w tym kanały społecznościowe i mobilne, a ponadto potrafią szybko dostarczać innowacyjne produkty i usługi. Wykorzystując innowacje open source, dział IT wywiera strategiczny wpływ na funkcjonowanie firmy.

Prelegenci z firmy Red Hat przeprowadzą analizy lokalnych rynków i podzielą się specjalistyczną wiedzą z zakresu budowania bezpiecznego i ekonomicznego fundamentu pod przetwarzanie danych w środowiskach open source. Uczestnicy wezmą udział w dyskusjach panelowych, w trakcie których będą mogli uzyskać praktyczne rady od obecnych klientów Red Hat, dowiedzieć się, jak zbudować otwartą chmurę oraz przygotować infrastrukturę aplikacji i systemów na przyszłe potrzeby biznesowe przy wykorzystaniu istniejących inwestycji IT. Uczestnicy będą mogli również spotkać się z przedstawicielami sponsorów konferencji, m.in. ze sponsorem „platynowym”, firmą HP, oraz sponsorami „złotymi”, firmami Symantec i Bull.

"Zamknięte środowiska przetwarzania danych, niegdyś symbol nowoczesności, szybko zmieniły się w kosztowną, przestarzałą infrastrukturę. Przeniesienie krytycznych aplikacji na bardziej skalowalne, elastyczne i ekonomiczne systemy otwarte może przynieść ogromne korzyści biznesowe. Firmy poświęcają długie lata i miliony euro na rozwój infrastruktury IT i zazwyczaj chcą wykorzystać istniejące inwestycje, aby uniknąć hurtowej wymiany systemów. Rozwiązania Red Hat pomagają rozwijać strategię chmury hybrydowej poprzez użycie istniejącej architektury korporacyjnej oraz zapewnienie elastyczności wdrożeń - w systemach fizycznych, wirtualnych lub w chmurze" - powiedział Werner Knoblich, wiceprezes i dyrektor generalny, EMEA, Red Hat.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak wykorzystać opracowane przez Red Hat rozwiązanie typu "platforma jako usługa" (Platform-as-a-Service, PaaS), OpenShift, do szybkiego wdrażania nowych projektów, i jak Red Hat zarządza tą platformą w tysiącach praktycznych zastosowań.

Inne sesje w trakcie konferencji Red Hat Tour 2013 to:
• Migracja aplikacji krytycznych na standardową infrastrukturę
• Przejście na inną platformę lub aplikację wymaga uważnego namysłu, ale inteligentne przedsiębiorstwa wiedzą, że zmiana przynosi nowe możliwości. Dobrze przeprowadzona migracja nie zakłóca codziennej działalności i jednocześnie ogranicza ryzyko poprzez kontrolę nad kosztami.
• Nowe spojrzenie na dostępność centrów danych
Podczas przenoszenia środowisk krytycznych na standardowa infrastrukturę firmy muszą uzyskać tę sama niezawodność i dostępność, której przywykły oczekiwać po środowiskach zamkniętych. Red Hat pokaże, jak zapewnić wysoką dostępność i jak usuwać skutki awarii centrów i baz danych znacznie niższym kosztem, niż w systemach zastrzeżonych.
• Przejście na otwartą platformę biznesową w celu pobudzenia innowacyjności
Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak duże firmy z branży ubezpieczeniowej stworzyły model biznesowy wspierający transakcję e-commerce przy użyciu rozwiązań open source. Elastyczność i szybkość to kluczowe czynniki podczas rozwijania, wdrażania oraz zarządzania aplikacjami i procesami biznesowymi. Przedsiębiorstwa mogą osiągnąć więcej przy niższych nakładach dzięki migracji z własnych platform na otwarte rozwiązania.
• Dynamiczne centrum danych - slogan czy rzeczywistość?
Jak zwiększyć elastyczność infrastruktury, ograniczyć złożoność systemów i efektywniej wykorzystać zasoby IT? Red Hat pokaże, jak otwarte standardy, otwarte interfejsy API i oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym zmieniają korporacyjne przetwarzanie danych. Uczestnicy dowiedzą się jak mogą opracować własną strategię chmurową, zaczynając od wirtualizacji, a kończąc na elastycznych chmurach prywatnych oraz dostępie na żądanie do chmur publicznych.

Aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować swój udział w imprezie, przejdź pod ten adres.