Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kroll Ontrack rozwija technologie odzyskiwania danych z systemów wirtualnych

Kroll OntrackJak wskazują inżynierowie firmy Kroll Ontrack, rosnąca ilość danych przetwarzanych w środowiskach wirtualnych niesie ze sobą coraz większą liczbę przypadków utraty danych. Inżynierowie Kroll Ontrack opracowali nowe rozwiązania w zakresie odzyskiwania danych z najnowszych wersji systemów NetApp, Dell EqualLogic oraz VMware.


Popularność systemów wirtualnych, szczególnie wśród firm z sektora MSP na całym świecie, stale rośnie. Jak wynika z szacunków VMware, w 2012 roku ponad 75 proc. z nich korzystało z wirtualizacji serwerów. Rozwiązanie to ma niezaprzeczalne zalety - gwarantuje firmom elastyczność, niezależność sprzętową oraz zmniejszenie wydatków na infrastrukturę. Niestety równolegle wzrasta liczba przypadków utraty danych przechowywanych i przetwarzanych w tych środowiskach. W 2012 roku liczba błędów prowadzących do utraty danych, popełnionych przez użytkowników środowisk wirtualnych zwiększyła się o 10 procent w stosunku do roku 2011.

Eksperci z laboratoriów odzyskiwania danych Kroll Ontrack opracowali technologie odzyskiwania danych z najnowszych wersji systemów NetApp, Dell EqualLogic oraz VMware. Pozwoli to firmom i instytucjom na uniknięcie strat związanych z długotrwałymi przestojami w pracy, spowodowanymi brakiem dostępu do danych. Dzięki intensywnej pracy nad nowymi rozwiązaniami, które opracowywano m.in. w centrum R&D Kroll Ontrack w Katowicach, specjaliści są obecnie w stanie odzyskać dane utracone zarówno na skutek awarii sprzętu, jak i oprogramowania związanego z systemami NetApp, Dell EqualLogic oraz VMware.

"Obecnie sporo wysiłków wkładamy w udoskonalanie dedykowanych klientom biznesowym technologii odzyskiwania danych z najnowszych, popularnych środowisk wirtualnych. Zapewnienie ciągłości pracy systemu to najważniejszy aspekt związany z bezpieczeństwem informatycznym i ekonomicznym we współczesnym przedsiębiorstwie. Rozwój technologii musi zatem iść w parze z rozwojem mechanizmów bezpieczeństwa" - mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack.

VMware
Specjaliści Kroll Ontrack stale rozwijają również kompetencje związane z odzyskiwaniem danych z wirtualnych maszyn VMware. Opracowane przez nich ulepszenia gwarantują szybsze i dokładniejsze wsparcie systemu plików VMFS-5, skasowanych dysków wirtualnych oraz migawek. W praktyce o tych możliwościach mogli przekonać się między innymi przedstawiciele Bank of Manhattan, którzy doświadczyli utraty danych z systemu VMware ESXi 4.1.

NetApp
Kroll Ontrack może teraz odzyskiwać dane utracone w wyniku rozległych uszkodzeń systemów macierzowych NetApp. Możliwość tę opracowano podczas pracy nad uszkodzeniem trzech dysków macierzy RAID DP. Inżynierowie Ontrack potrafią emulować kontroler RAID i odzyskać dane z systemu - nawet w obszarach, gdzie zniszczeniu uległy więcej niż dwa dyski twarde. Dzięki tym umiejętnościom, udało się m.in. odzyskać ponad 30 milionów plików i 7 terabajtów danych dla klienta, który utracił przeszło 14 woluminów NetApp.

Dell EqualLogic
W 2012 roku inżynierowie Kroll Ontrack sześciokrotnie aktualizowali zestaw narzędzi związanych z Dell EqualLogic. Między innymi dzięki temu w odzyskiwaniu danych z Dell EqualLogic Kroll Ontrack notuje stuprocentowy wskaźnik skuteczności. Jeden z ciekawszych epizodów utraty danych z tego systemu, jaki trafił do laboratoriów Kroll Ontrack, dotyczył dwóch woluminów usuniętych przypadkowo z interfejsu użytkownika. Pierwszy - wolumin NFS współdzielony z serwerem Windows zawierał 600 gigabajtów istotnych danych biznesowych, m.in. związanych z aplikacją Lotus Notes. Drugi – zawierał partycję VMFS systemu VMware, na której był zainstalowany wirtualny serwer MS SQL. Zespołowi centrum badań i rozwoju Kroll Ontrack udało się zachować ciągłość pracy systemu i odzyskać komplet danych.

Źródło: Kroll Ontrack