Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware przedstawia VMware Horizon Suite

VMwareFirma VMware, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktury przetwarzania w chmurze, przedstawiła nowy pakiet VMware Horizon Suite, kompleksową platformę rozwiązań dla pracowników mobilnych umożliwijącą użytkownikom dostęp do danych, aplikacji i komputerów PC z dowolnego urządzenia bez obniżania poziomu bezpieczeństwa i kontroli.


Zaktualizowane rozwiązania VMware Horizon View i VMware Horizon Mirage oraz nowy produkt VMware Horizon Workspace pozwolą działom informatycznym stworzyć bezpieczną i łatwą w obsłudze wirtualne  środowisko pracy, w której pracownicy będą mogli korzystać z różnych urządzeń w sposób spójny i wydajny.

"Na rynku pojawia się coraz więcej różnego typu urządzeń mobilnych oraz komercyjnych usług w chmurze. Zmieniło to oczekiwania użytkowników, a z drugiej strony zwiększyło ryzyko dotyczące bezpieczeństwa systemów informatycznych i ich zgodności z przepisami. Nasi klienci potrzebują kompleksowego rozwiązania klasy enterprise, które pozwoliłoby im stworzyć dla swoich pracowników środowisko spełniające te wymagania. Technologie wirtualizacji VMware, które pomogły kilkuset tysiącom naszych klientów w poszerzeniu możliwości centrów przetwarzania danych, teraz mogą odegrać podobną rolę w środowiskach obsługujących użytkowników końcowych. Pakiet VMware Horizon Suite ułatwi firmom przejście z epoki komputerów PC do ery urządzeń mobilnych" – powiedział Boaz Chalamish, wiceprezes i dyrektor generalny działu End-User Computing w firmie VMware.

Jak wynika z raportu firmy badawczej Forrester Research, wskaźniki wykorzystania prywatnych urządzeń w celach służbowych poza kontrolą działu informatycznego są alarmujące. 67% pracowników używa smartfonów, a 46% - laptopów, które nie zostały dostarczone ani zatwierdzone przez firmę . Najnowsze badania przeprowadzone przez VMware wykazują, że 83% administratorów systemów informatycznych chce zapobiec używaniu przez pracowników pamięci masowych online i aplikacji  umożliwiających współpracę, które są przeznaczone do użytku prywatnego.  VMware Horizon Suite eliminuje problemy dotyczące bezpieczeństwa i ładu korporacyjnego, które wynikają z używania takich aplikacji i urządzeń. W rezultacie działy informatyczne będą mogły spełnić oczekiwania pracowników, zapewniając im bezpieczną, zgodną z przepisami i łatwe w zarządzaniu  środowisko pracy.

Ujednolicona platforma rozwiązań dla użytkowników końcowych
Pakiet VMware Horizon Suite łączy najlepsze na rynku rozwiązanie VMware do wirtualizacji komputerów z technologiami, które VMware zbudował od podstaw w celu ułatwienia współpracy pracownikom mobilnym, takimi jak Octopus, AppBlast, AppShift, VMware ThinApp, VMware Horizon Application Manager i VMware Horizon Mobile. Ta zintegrowana platforma obsługująca pracowników mobilnych przekształca odseparowane zbiory danych, aplikacji i komputerów w scentralizowane, łatwe w zarządzaniu usługi informatyczne, które można zdalnie konfigurować i udostępniać użytkownikom końcowym. Oto jej  składniki:

• VMware Horizon Workspace - nowe wirtualne środowisko pracy. Firma VMware zaprezentowała nowe rozwiązanie Horizon Workspace, które upraszcza obsługę użytkowników końcowych i obniża koszty systemu informatycznego dzięki połączeniu danych, aplikacji i komputerów osobistych w jednym, zagregowanym środowisku pracy dostępnym w sposób bezpieczny z każdego urządzenia.

Rozwiązanie to umożliwia administratorom alokowanie danych, aplikacji lub systemów nie do urządzeń, ale do użytkowników lub ich grup, natomiast użytkownikom końcowym – samodzielne konfigurowanie aplikacji i usług. Zmniejsza to obciążenie działu informatycznego, który działa i reaguje szybciej oraz dostarcza właściwe dane, aplikacje lub systemy do każdego urządzenia bez przerywania jego pracy. Horizon Workspace pozwala również na dodawanie nowych urządzeń, użytkowników lub aplikacji bez konieczności zmiany konfiguracji urządzeń lub punktów końcowych. Centralizacja zarządzania upraszcza wdrażanie reguł dla użytkowników oraz zarządzanie nimi, dzięki temu całe rozwiązanie jest zawsze bezpieczne.

• VMware Horizon View 5.2 - łatwa w użyciu i prosta w zarządzaniu infrastruktura wirtualnych komputerów PC (virtual desktop infrastructure – VDI)
VMware Horizon View 5.2 przekształca tradycyjne, fizyczne komputery w centralnie zarządzane usługi informatyczne. Oferuje w postaci usługi dostęp do desktopów w wirtualnej przestrzeni roboczej zapewniając wysoki poziom kontroli,  elastyczną obsługę, administrację i serwis. Nowa, uproszczona ścieżka dostępu do zdalnych komputerów Horizon View za pośrednictwem przeglądarki obsługującej standard HTML 5 pozwala użytkownikom na dogodne korzystanie z wirtualnych komputerów i aplikacji z dowolnego urządzenia bez konieczności uprzedniego instalowania oprogramowania klienckiego. Obsługa grafiki 3D przyspieszonej sprzętowo umożliwia uruchamianie na wirtualnych komputerach nawet najbardziej wymagających pod względem graficznym aplikacji. Otwiera to infrastruktury VDI dla nowych segmentów, takich jak CAD (Computer Assisted Design) i CAM (Computer Assisted Manufacturing). Ponadto Horizon View 5.2 z opcją Unity oferuje nowy, intuicyjny, sterowany gestami interfejs, który przekształca środowisko Windows w łatwy w obsłudze system przyjazny dla tabletów.

• VMware Horizon Mirage 4 - lepszy fizyczny komputer PC
VMware Horizon Mirage 4 oferuje optymalną obsługę i wydajność zarówno w trybie online, jak i offline, a równocześnie obniża koszty technologii informatycznych dzięki zdalnemu zarządzaniu  desktopami. Horizon Mirage jest warstwowym rozwiązaniem do zarządzania obrazami, które dzieli system na warstwy logiczne zarządzane przez dział informatyczny lub użytkownika końcowego. Horizon Mirage 4 umożliwia aktualizację poszczególnych warstw niezależnie od pozostałych, dzięki czemu dane i aplikacje użytkownika są zawsze aktualne. Integracja z rozwiązaniem do wirtualizacji aplikacji VMware ThinApp upraszcza spakowanie aplikacji w postaci pakietów, co z kolei ułatwia migrację systemów operacyjnych i udostępnia funkcję „cofania” w przypadku awarii. VMware Horizon Mirage 4.0 oferuje również szersze wsparcie wirtualnych środowisk Windows na komputerach Mac za pomocą bezpłatnego pakietu VMware Fusion Professional, co zwiększa produktywność użytkowników końcowych.

Przejście z ery komputerów PC do epoki urządzeń mobilnych z wykorzystaniem usług VMware Professional Services
Usługi doradcze dotyczące pakietu VMware Horizon Suite, świadczone w ramach usług VMware Professional Services, pomagają klientom w szybszym przejściu do epoki Multi-Device. Wyspecjalizowani konsultanci usługowi VMware udostępniają swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu efektywnego projektowania i wdrażania rozwiązań przynoszących firmie korzyści.

Pakiet VMware Horizon Suite będzie dostępny w I kwartale 2013 r. W zależności od potrzeb klient będzie mógł nabyć i wdrożyć całą platformę zintegrowanych produktów lub wybrać tylko określone funkcje. Licencja na pakiet VMware Horizon Suite, dla pojedynczego użytkownika, będzie kosztować od 300 USD. Wszystkie produkty z pakietu Horizon Suite będą również sprzedawane indywidualnie.

Źródło: VMware