Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix przedstawia rozwiązanie XenMobile MDM

CitrixCitrix wprowadził XenMobile MDM, rozwiązanie klasy korporacyjnej do zarządzania mobilnymi urządzeniami, które daje użytkownikom możliwość ich swobodnego wyboru i jednocześnie pozwala działom IT na sprostanie wymaganiom w zakresie zarządzania i zgodności z przepisami.


XenMobile MDM dołącza do innych rozwiązań Citrix, takich jak Citrix CloudGateway, Citrix NetScaler, Citrix XenDesktop, GoToMeeting, GoToAssist, Citrix ShareFile i Citrix Podio, dzięki czemu firmy zyskują jednego dostawcę, który może spełnić wszystkie ich wymagania w zakresie mobilności korporacyjnej.

Użytkownicy oczekują swobody wyboru urządzenia; możliwości korzystania z dowolnej aplikacji, łatwego dostępu do poczty e-mail oraz dokumentów z dowolnego lokalizacji. To z kolei powoduje, że organizacje potrzebują rozwiązania, które uwzględniałoby zarówno potrzeby użytkowników, ale jednocześnie spełniało wymagania działu IT w zakresie bezpieczeństwa. XenMobile MDM stanowi podstawę do sprostania tym potrzebom, poprzez mechanizm zarządzania oparty na rolach, konfigurację i zabezpieczenia firmowych i prywatnych urządzeń. Rozwiązanie to zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa - można je zintegrować bezpośrednio z Microsoft Active Directory i systemami infrastruktury klucza publicznego, jak też narzędziami do ochrony informacji i zarządzania zdarzeniami. Dzięki XenMobile MDM użytkownicy mogą samodzielne przygotować swoje urządzenia mobilne do pracy, zaś administratorzy IT mogą automatycznie objąć je  odpowiednimi politykami i zdalnie wgrać na nie wymagane aplikacje - równocześnie na dużej grupie telefonów. Mogą także tworzyć białe i czarne listy aplikacji, wykrywać i blokować urządzenia z nieautoryzowanym systemem operacyjnym (jailbreak), jak też zdalnie uruchomić procedurę kasowania danych gdy urządzenie zostanie zgubione, skradzione lub sposób jego użycia będzie niezgodny z zasadami polityki bezpieczeństwa.

"Potencjał mobilności zależy od tego, czy dział IT może bezpiecznie dostarczać aplikacje i dane do dowolnego urządzenia. Niestety, wielu naszych klientów ma związane ręce, ponieważ pracownicy używają własnych urządzeń do celów służbowych, a działy IT nie mają narzędzi do zarządzania treścią przechowywaną w tych urządzeniach. XenMobile daje klientom pełną, mobilną swobodę za sprawą kompletnego rozwiązania, które umożliwia organizowanie i zabezpieczanie urządzeń, aplikacji oraz danych, a jednocześnie pozwala użytkownikom żyć i pracować we własnym stylu" - Amit Pandey, wiceprezes i dyrektor generalny grupy, Mobile Platforms w Citrix.

Wraz z rozwiązaniem XenMobile MDM, Citrix wprowadził pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle do zarządzania mobilnością korporacyjną (enterprise mobility management, EMM). Pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle jest złożony z rozwiązań XenMobile MDM oraz CloudGateway i eliminuje konieczność nabywania wielu wyspecjalizowanych rozwiązań różnych producentów.

Wprowadzony pakiet zawiera rozwiązanie MDM wraz z możliwością zarządzania aplikacjami mobilnymi,  tym samym dostarczając pięć głównych funkcji (EMM).
• MDM klasy korporacyjnej umożliwia zastosowanie mechanizmu zarządzania opartego na rolach, konfiguracji i zabezpieczeń urządzeń firmowych i prywatnych.
• Bezpieczna poczta, przeglądarka, dane i aplikacje zapewniają odpowiedni poziom satysfakcji użytkowników przy jednoczesnej ich kontroli i zarządzaniu przez dział IT.  
• Zunifikowany sklep z aplikacjami to jedno miejsce, z którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji mobilnych, internetowych, SaaS i Windows – na dowolne urządzenie.
• Kontenery aplikacji mobilnych centralizują funkcje zarządzania IT, bezpieczeństwa oraz kontroli dla każdej aplikacji mobilnej, stworzonej przez dział korporacyjny lub też firmy trzecie.  
• Zarządzanie tożsamością, pojedyncze logowanie oraz kontrola dostępu oparta na scenariuszach pozwala IT na łatwiejsze zarządzanie dostępem dla poszczególnych użytkowników co z kolei przyczynia się do uproszczenia ich pracy.

Wsparcie firm partnerskich dla produktów Citrix z zakresu mobilności  
Citrix współpracuje ze swoimi globalnymi partnerami, aby zaoferować organizacjom zintegrowane rozwiązania, które rozszerzą portfolio produktowe Citrix w zakresie mobilności korporacyjnej. Wraz z nimi Citrix pomaga firmom w przekonaniu ich użytkowników do stosowania jednego, kompleksowego rozwiązania. Partnerami Citrix w tym obszarze są takie firmy, jak  Cisco, Fujitsu, HP, Palo Alto Networks, Samsung oraz Wipro Mobility Solutions.

XenMobile MDM oraz pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle będzie dostępny w ofercie Citrix od 25 lutego 2013 roku.
 
Źródło: Citrix