Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix przedstawia rozwiązanie XenMobile MDM

CitrixCitrix wprowadził XenMobile MDM, rozwiązanie klasy korporacyjnej do zarządzania mobilnymi urządzeniami, które daje użytkownikom możliwość ich swobodnego wyboru i jednocześnie pozwala działom IT na sprostanie wymaganiom w zakresie zarządzania i zgodności z przepisami.


XenMobile MDM dołącza do innych rozwiązań Citrix, takich jak Citrix CloudGateway, Citrix NetScaler, Citrix XenDesktop, GoToMeeting, GoToAssist, Citrix ShareFile i Citrix Podio, dzięki czemu firmy zyskują jednego dostawcę, który może spełnić wszystkie ich wymagania w zakresie mobilności korporacyjnej.

Użytkownicy oczekują swobody wyboru urządzenia; możliwości korzystania z dowolnej aplikacji, łatwego dostępu do poczty e-mail oraz dokumentów z dowolnego lokalizacji. To z kolei powoduje, że organizacje potrzebują rozwiązania, które uwzględniałoby zarówno potrzeby użytkowników, ale jednocześnie spełniało wymagania działu IT w zakresie bezpieczeństwa. XenMobile MDM stanowi podstawę do sprostania tym potrzebom, poprzez mechanizm zarządzania oparty na rolach, konfigurację i zabezpieczenia firmowych i prywatnych urządzeń. Rozwiązanie to zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa - można je zintegrować bezpośrednio z Microsoft Active Directory i systemami infrastruktury klucza publicznego, jak też narzędziami do ochrony informacji i zarządzania zdarzeniami. Dzięki XenMobile MDM użytkownicy mogą samodzielne przygotować swoje urządzenia mobilne do pracy, zaś administratorzy IT mogą automatycznie objąć je  odpowiednimi politykami i zdalnie wgrać na nie wymagane aplikacje - równocześnie na dużej grupie telefonów. Mogą także tworzyć białe i czarne listy aplikacji, wykrywać i blokować urządzenia z nieautoryzowanym systemem operacyjnym (jailbreak), jak też zdalnie uruchomić procedurę kasowania danych gdy urządzenie zostanie zgubione, skradzione lub sposób jego użycia będzie niezgodny z zasadami polityki bezpieczeństwa.

"Potencjał mobilności zależy od tego, czy dział IT może bezpiecznie dostarczać aplikacje i dane do dowolnego urządzenia. Niestety, wielu naszych klientów ma związane ręce, ponieważ pracownicy używają własnych urządzeń do celów służbowych, a działy IT nie mają narzędzi do zarządzania treścią przechowywaną w tych urządzeniach. XenMobile daje klientom pełną, mobilną swobodę za sprawą kompletnego rozwiązania, które umożliwia organizowanie i zabezpieczanie urządzeń, aplikacji oraz danych, a jednocześnie pozwala użytkownikom żyć i pracować we własnym stylu" - Amit Pandey, wiceprezes i dyrektor generalny grupy, Mobile Platforms w Citrix.

Wraz z rozwiązaniem XenMobile MDM, Citrix wprowadził pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle do zarządzania mobilnością korporacyjną (enterprise mobility management, EMM). Pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle jest złożony z rozwiązań XenMobile MDM oraz CloudGateway i eliminuje konieczność nabywania wielu wyspecjalizowanych rozwiązań różnych producentów.

Wprowadzony pakiet zawiera rozwiązanie MDM wraz z możliwością zarządzania aplikacjami mobilnymi,  tym samym dostarczając pięć głównych funkcji (EMM).
• MDM klasy korporacyjnej umożliwia zastosowanie mechanizmu zarządzania opartego na rolach, konfiguracji i zabezpieczeń urządzeń firmowych i prywatnych.
• Bezpieczna poczta, przeglądarka, dane i aplikacje zapewniają odpowiedni poziom satysfakcji użytkowników przy jednoczesnej ich kontroli i zarządzaniu przez dział IT.  
• Zunifikowany sklep z aplikacjami to jedno miejsce, z którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji mobilnych, internetowych, SaaS i Windows – na dowolne urządzenie.
• Kontenery aplikacji mobilnych centralizują funkcje zarządzania IT, bezpieczeństwa oraz kontroli dla każdej aplikacji mobilnej, stworzonej przez dział korporacyjny lub też firmy trzecie.  
• Zarządzanie tożsamością, pojedyncze logowanie oraz kontrola dostępu oparta na scenariuszach pozwala IT na łatwiejsze zarządzanie dostępem dla poszczególnych użytkowników co z kolei przyczynia się do uproszczenia ich pracy.

Wsparcie firm partnerskich dla produktów Citrix z zakresu mobilności  
Citrix współpracuje ze swoimi globalnymi partnerami, aby zaoferować organizacjom zintegrowane rozwiązania, które rozszerzą portfolio produktowe Citrix w zakresie mobilności korporacyjnej. Wraz z nimi Citrix pomaga firmom w przekonaniu ich użytkowników do stosowania jednego, kompleksowego rozwiązania. Partnerami Citrix w tym obszarze są takie firmy, jak  Cisco, Fujitsu, HP, Palo Alto Networks, Samsung oraz Wipro Mobility Solutions.

XenMobile MDM oraz pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle będzie dostępny w ofercie Citrix od 25 lutego 2013 roku.
 
Źródło: Citrix

 

Logowanie i rejestracja