Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

DataCore Software wydaje SANsymphony-V R9 Storage Hypervisor

DataCore SoftwareDataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował nową wersję swojego flagowego produktu - hypervisora pamięci masowych SANsymphony-V R9 - oferującego wsparcie dla Microsoft Hyper-V 3.0 oraz VMware vSphere 5.x.


Oprogramowanie to umożliwia firmom stawienie czoła błyskawicznie rosnącej ilości danych przetwarzanych w firmach oraz gwarantuje szybszy dostęp do krytycznych aplikacji i zwiększenie ich dostępności.

Wraz ze wzrostem ilości danych w firmach, rośnie także potrzeba skalowania wydajności i pojemności systemów pamięci masowych. Ma to szczególne znaczenie dla nowych projektów, gdzie trudno określić ilość danych związanych z danym projektem w przyszłości. W nowej wersji oprogramowania DataCore SANsymphony-V podwojono liczbę możliwych do stworzenia wirtualnych węzłów - z czterech do ośmiu. Dzięki temu z oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych mogą korzystać także duże centra danych oraz operatorzy usług dostępnych w oparciu o model cloud computing, dynamicznie powiększając udostępnianą przestrzeń dyskową. Możliwe jest także tworzenie wielopetabajtowych środowisk i konfiguracja oprogramowania DataCore w redundantnym modelu N+1, dzięki czemu rośnie dostępność, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zapewnienia redundancji.

Łatwiejszy dostęp do szybszych nośników za pomocą profili
Nowy SANsymphony-V R9 umożliwia tworzenie indywidualnych profili pamięci masowych dla wirtualnych dysków. Pozwala to na określenie priorytetów do przeprowadzenia automatycznego dzielenia na warstwy, zdalnej replikacji i wykonywania synchronicznej kopii lustrzanej. Dostępnych jest pięć profili wirtualnych dysków - krytyczny, wysoki, normalny, niski lub archiwalny. Wskazują one które woluminy mają pierwszeństwo w wykorzystaniu szybszych pamięci masowych. Dzięki temu ważniejszym aplikacjom można przydzielić bardziej wartościowe zasoby, jak pamięci flash i dyski SSD, a mniej wymagającym zadaniom – tańsze i bardziej pojemne nośniki.

SANsymphony-V znacznie zwiększa poziom ciągłej ochrony danych (CDP) aplikacji krytycznych dla biznesu i umożliwia niemal natychmiastowe ich odzyskiwanie. Dodatkowo, tradycyjne nocne wykonywanie kopii zapasowych – coraz trudniejsze do zaplanowania – już nie jest konieczne, ponieważ backup jest przeprowadzany praktycznie w sposób ciągły. Czas, przez który są kolekcjonowane dane w ramach ciągłej ochrony danych, został rozszerzony z kilku godzin do dwóch tygodni. To pomaga działom IT na szybkie odzyskiwanie wirtualnych woluminów z punktu w przeszłości, zanim serwer został zaatakowany, wystąpił błąd logiczny lub któryś z użytkowników popełnił znaczny błąd - nawet jeśli to wydarzenie miało miejsce kilkanaście dni wcześniej. Obraz maszyny wirtualnej z dowolnego punktu w przeszłości może być też udostępniony na chwilę, aby np. odzyskać z niego ważny plik.

Większa wydajność pamięci flash
Niewystarczająca wydajność pamięci masowych lub zakupy „na zapas” w związku z brakiem możliwości przewidzenia potrzeb - to główne czynniki kosztowe, które nie muszą być już rozwiązywane przy pomocy sprzętu. W nowej wersji SANsymphony-V dodano nowe funkcje do algorytmu buforującego, co dla zwirtualizowanych, krytycznych dla biznesu aplikacji, daje o 20% większą liczbę operacji wejścia-wyjścia. W połączeniu z innymi wprowadzonymi usprawnieniami daje to ogólny wzrost wydajności dla operacji wejścia-wyjścia na poziomie 50%.

DataCore oferuje także rozbudowany zestaw narzędzi do optymalizacji wydajności i dzielenia pamięci masowych na warstwy. Nowy SANsymphony-V zyskał możliwość eliminowania wąskich gardeł dzięki wykonywaniu analizy trendów w czasie, a także zapisywaniu wyników pomiaru środowiska pamięci masowych i generowaniu wykresów na ich podstawie. Zebrane dane mogą być eksportowane do pliku CSV do dalszej analizy lub wykonywania planów w Microsoft Excel czy innych narzędziach.

Współpraca z Windows Server 2012
SANsymphony-V może także pracować w systemie operacyjnym Windows Server 2012 (obok dotychczasowego Windows Server 2008 R2). Hypervisor pamięci masowych jest uruchamiany na dedykowanych fizycznych serwerach Windows, dzięki czemu może wirtualizować pamięci masowe dla wielu hostów w sieci SAN. Może także współrezydować z innymi wirtualnymi maszynami w środowisku Microsoft Hyper-V 3.0 oraz VMware vSphere 5.x.

Windows Server 2012 pozwala na bardziej wydajne połączenie serwerów plików (Network Attached Storage) z sieciami SAN (Storage Area Network). W pełni redundantne, wysoko dostępne konfiguracje obejmują więcej węzłów i szybciej współpracują z systemami plików NFS i CIFS. Taki model współpracy stał się jeszcze bardziej atrakcyjny od kiedy Microsoft wyposażył podstawową wersję swojego systemu operacyjnego (Windows Server 2012 Standard Edition) w tzw. klastry bezpieczeństwa (failover clustering).
 
Cena i dostępność
Najnowsza wersja SANsymphony-V R9 pojawi się w sprzedaży w lutym 2013 r. Ceny zaczynają się od ok. 10 tys. USD za dwie licencje do wykorzystania w środowisku wysokiej dostępności. Opłata zawiera roczne wsparcie techniczne w trybie 24/7 oraz prawo do użytkowania nowych wersji oprogramowania. Także dotychczasowi użytkownicy DataCore SANsymphony-V, objęci programem wsparcia, mogą skorzystać z nowych funkcji bez dodatkowych opłat.

Źródło: DataCore