Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

DataCore Software wydaje SANsymphony-V R9 Storage Hypervisor

DataCore SoftwareDataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował nową wersję swojego flagowego produktu - hypervisora pamięci masowych SANsymphony-V R9 - oferującego wsparcie dla Microsoft Hyper-V 3.0 oraz VMware vSphere 5.x.


Oprogramowanie to umożliwia firmom stawienie czoła błyskawicznie rosnącej ilości danych przetwarzanych w firmach oraz gwarantuje szybszy dostęp do krytycznych aplikacji i zwiększenie ich dostępności.

Wraz ze wzrostem ilości danych w firmach, rośnie także potrzeba skalowania wydajności i pojemności systemów pamięci masowych. Ma to szczególne znaczenie dla nowych projektów, gdzie trudno określić ilość danych związanych z danym projektem w przyszłości. W nowej wersji oprogramowania DataCore SANsymphony-V podwojono liczbę możliwych do stworzenia wirtualnych węzłów - z czterech do ośmiu. Dzięki temu z oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych mogą korzystać także duże centra danych oraz operatorzy usług dostępnych w oparciu o model cloud computing, dynamicznie powiększając udostępnianą przestrzeń dyskową. Możliwe jest także tworzenie wielopetabajtowych środowisk i konfiguracja oprogramowania DataCore w redundantnym modelu N+1, dzięki czemu rośnie dostępność, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zapewnienia redundancji.

Łatwiejszy dostęp do szybszych nośników za pomocą profili
Nowy SANsymphony-V R9 umożliwia tworzenie indywidualnych profili pamięci masowych dla wirtualnych dysków. Pozwala to na określenie priorytetów do przeprowadzenia automatycznego dzielenia na warstwy, zdalnej replikacji i wykonywania synchronicznej kopii lustrzanej. Dostępnych jest pięć profili wirtualnych dysków - krytyczny, wysoki, normalny, niski lub archiwalny. Wskazują one które woluminy mają pierwszeństwo w wykorzystaniu szybszych pamięci masowych. Dzięki temu ważniejszym aplikacjom można przydzielić bardziej wartościowe zasoby, jak pamięci flash i dyski SSD, a mniej wymagającym zadaniom – tańsze i bardziej pojemne nośniki.

SANsymphony-V znacznie zwiększa poziom ciągłej ochrony danych (CDP) aplikacji krytycznych dla biznesu i umożliwia niemal natychmiastowe ich odzyskiwanie. Dodatkowo, tradycyjne nocne wykonywanie kopii zapasowych – coraz trudniejsze do zaplanowania – już nie jest konieczne, ponieważ backup jest przeprowadzany praktycznie w sposób ciągły. Czas, przez który są kolekcjonowane dane w ramach ciągłej ochrony danych, został rozszerzony z kilku godzin do dwóch tygodni. To pomaga działom IT na szybkie odzyskiwanie wirtualnych woluminów z punktu w przeszłości, zanim serwer został zaatakowany, wystąpił błąd logiczny lub któryś z użytkowników popełnił znaczny błąd - nawet jeśli to wydarzenie miało miejsce kilkanaście dni wcześniej. Obraz maszyny wirtualnej z dowolnego punktu w przeszłości może być też udostępniony na chwilę, aby np. odzyskać z niego ważny plik.

Większa wydajność pamięci flash
Niewystarczająca wydajność pamięci masowych lub zakupy „na zapas” w związku z brakiem możliwości przewidzenia potrzeb - to główne czynniki kosztowe, które nie muszą być już rozwiązywane przy pomocy sprzętu. W nowej wersji SANsymphony-V dodano nowe funkcje do algorytmu buforującego, co dla zwirtualizowanych, krytycznych dla biznesu aplikacji, daje o 20% większą liczbę operacji wejścia-wyjścia. W połączeniu z innymi wprowadzonymi usprawnieniami daje to ogólny wzrost wydajności dla operacji wejścia-wyjścia na poziomie 50%.

DataCore oferuje także rozbudowany zestaw narzędzi do optymalizacji wydajności i dzielenia pamięci masowych na warstwy. Nowy SANsymphony-V zyskał możliwość eliminowania wąskich gardeł dzięki wykonywaniu analizy trendów w czasie, a także zapisywaniu wyników pomiaru środowiska pamięci masowych i generowaniu wykresów na ich podstawie. Zebrane dane mogą być eksportowane do pliku CSV do dalszej analizy lub wykonywania planów w Microsoft Excel czy innych narzędziach.

Współpraca z Windows Server 2012
SANsymphony-V może także pracować w systemie operacyjnym Windows Server 2012 (obok dotychczasowego Windows Server 2008 R2). Hypervisor pamięci masowych jest uruchamiany na dedykowanych fizycznych serwerach Windows, dzięki czemu może wirtualizować pamięci masowe dla wielu hostów w sieci SAN. Może także współrezydować z innymi wirtualnymi maszynami w środowisku Microsoft Hyper-V 3.0 oraz VMware vSphere 5.x.

Windows Server 2012 pozwala na bardziej wydajne połączenie serwerów plików (Network Attached Storage) z sieciami SAN (Storage Area Network). W pełni redundantne, wysoko dostępne konfiguracje obejmują więcej węzłów i szybciej współpracują z systemami plików NFS i CIFS. Taki model współpracy stał się jeszcze bardziej atrakcyjny od kiedy Microsoft wyposażył podstawową wersję swojego systemu operacyjnego (Windows Server 2012 Standard Edition) w tzw. klastry bezpieczeństwa (failover clustering).
 
Cena i dostępność
Najnowsza wersja SANsymphony-V R9 pojawi się w sprzedaży w lutym 2013 r. Ceny zaczynają się od ok. 10 tys. USD za dwie licencje do wykorzystania w środowisku wysokiej dostępności. Opłata zawiera roczne wsparcie techniczne w trybie 24/7 oraz prawo do użytkowania nowych wersji oprogramowania. Także dotychczasowi użytkownicy DataCore SANsymphony-V, objęci programem wsparcia, mogą skorzystać z nowych funkcji bez dodatkowych opłat.

Źródło: DataCore

 

Logowanie i rejestracja