Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Raport Citrix - Trendy w mobilnej transmisji danych

CitrixRaport Citrix ByteMobile Mobile Analytics za pierwszy kwartał 2013 r. daje wgląd w zachowania abonentów i powiązane czynniki, od których zależy komfort użytkowania mobilnych usług transmisji danych. Raport omawia sposoby korzystania z różnych aplikacji mobilnych oraz wpływ, jaki ma to na sieci operatorów.


W połączeniu z raportem Citrix opublikował również wyniki sondażu konsumenckiego, aby porównać odczucia konsumentów z rzeczywistymi wzorami zachowań. Dane pokazują kontrast między tym, co posiadacze urządzeń mobilnych myślą o swoich urządzeniach i taryfach, a realiami konsumpcji treści.

"Te unikatowe badania porównują rzeczywiste zachowania abonentów w sieciach bezprzewodowych z tym, co ludzie myślą o swoich wzorach użytkowania usług. Połączenie raportu ByteMobile z sondażem konsumenckim zapewnia dodatkowy wgląd w odczucia abonentów usług mobilnych oraz wpływ ich zachowań na sieci operatorów. Rzeczywiste dane wskazują, że operatorzy sieci muszą poprawić poziom satysfakcji swoich abonentów, aby zróżnicować usługi i uzyskać większe wpływy z nasilającego się ruchu" - powiedział Chris Koopmans, wiceprezes i dyrektor generalny działu Service Provider Platforms w Citrix.

Raport Mobile Analytics podsumowuje wzorce ruchu z globalnego przekroju sieci klientów Citrix ByteMobile i zapewnia wgląd w aktualny stan ekosystemu mobilnego. Pokazuje, jak abonenci używają swoich urządzeń mobilnych i jak wpływa to na sieci operatorów. Ujawnia też, w jaki sposób korzystają oni z sieci społecznościowych i aplikacji zdrowotnych, mierzy wpływ reklam na sieci mobilne oraz omawia statystyki użytkowania internetowego wideo. Oto najważniejsze dane:

Aplikacje do monitorowania zdrowia i gry dominują w ruchu mobilnym
Ludzie coraz częściej używają urządzeń mobilnych do realizowania celów zdrowotnych i śledzenia postępów kondycyjnych. Osobiste aplikacje fitness dominują w tej kategorii, generując 50 proc. związanego ze zdrowiem ruchu w sieciach bezprzewodowych. Ponadto 39 proc. abonentów używa aplikacji fitness, a 47 proc. — aplikacji związanych z ciążą. Co ciekawe, aplikacje do monitorowania ciąży generują dziewięć proc. związanego ze zdrowiem ruchu w sieciach bezprzewodowych. Popularnością również cieszą się gry mobilne. Z raportu wynika, że trzy najpopularniejsze gry, w które grają abonenci, kiedy są podłączeni do sieci bezprzewodowej, to Words with Friends, Temple Run i Angry Birds.

Potrzeba szybkości
Oprócz wideo, duża część ruchu związanego z transmisją danych wynika z mobilnego użytkowania witryn internetowych. Sondaż konsumencki pokazuje, że dla abonentów kluczowa jest szybkość pobierania stron, gdyż w przeciwnym razie rezygnują z ich wyświetlenia. Niemal jedna trzecia respondentów sondażu rezygnuje po ośmiu sekundach lub wcześniej, co wskazuje, że więcej mobilnych stron www  powinno wczytywać się z taką szybkością.

Choć w sieciach bezprzewodowych około 50 proc. mobilnych stron internetowych wczytuje się w ciągu ośmiu sekund lub szybciej, to pobieranie 20 proc. stron zajmuje ponad 20 sekund. Jeśli chodzi o negatywne wrażenia związane z mobilnym użytkowaniem witryn internetowych, ponad połowa (51 proc.) posiadaczy urządzeń mobilnych obarcza winą swojego operatora, a 49 proc. samą witrynę. Raport

Wideo pozostaje królem ruchu mobilnego
Raport Mobile Analytics ujawnia, że 20 proc. abonentów każdego dnia ogląda mobilne wideo, a 74 proc. respondentów sondażu konsumenckiego samodzielnie wyszukuje większość oglądanych filmów. Spośród filmów odtwarzanych na urządzeniach mobilnych 92 proc. to wideo niskiej rozdzielczości (360p lub mniej). Jednakże większość respondentów sondażu (64 proc.) uważa, że ogląda wideo wysokiej rozdzielczości. Wskazuje to wyraźną rozbieżność między odczuciami konsumentów a rzeczywistością. Najnowszy raport pokazuje też, że dwóch spośród 10 abonentów ogląda wideo na urządzeniach mobilnych, generując ponad 50 proc. ruchu związanego z transmisją danych. Dziś abonenci mobilni oglądają średnio dwie minuty treści wideo w jednej odsłonie, co oznacza podwojenie czasu konsumpcji wideo w porównaniu z raportem Mobile Analytics z lutego 2010 r.

Reklamy zużywają przydział danych
Jak wynika z raportu Mobile Analytics, reklamy mobilne zawierające wideo generują 10 razy więcej danych niż reklamy pozbawione wideo. Co ciekawe, raport ujawnia, że cztery największe sieci reklamowe, zarówno pod względem zasięgu jak i łącznej ilości generowanych danych, należą do Google – Double Click, Google, Admob i 2mdn. Reklamy mobilne stanowią jeden procent całego ruchu generowanego przez abonentów smartfonów w ciągu miesiąca. Ten minimalny udział w ruchu zapewne będzie rósł w miarę rozwoju reklamy mobilnej.

Metodologia
Dane na użytek raportu Citrix ByteMobile Mobile Analytics są generowane przez Smart Capacity Mobile Analytics, rozwiązanie firmy Citrix do raportowania ruchu związanego z mobilną transmisją danych. Raport Mobile Analytics anonimowo gromadzi statystyki ruchu z sieci 3G i 4G globalnych operatorów warstwy pierwszej, którzy korzystają z rozwiązania Citrix ByteMobile, i zapewnia wgląd w bieżący stan ekosystemu mobilnego.
 
Sondaż konsumencki na rzecz Citrix został przeprowadzony przez firmę Wakefield Research. Zrealizowano go wśród 1000 dorosłych użytkowników smartfonów lub tabletów ze Stanów Zjednoczonych w wieku powyżej 18 lat w dniach 8-15 stycznia 2013 r. z wykorzystaniem zaproszenia e-mail i sondażu internetowego. Określono limity, aby uzyskać wiarygodną i dokładną reprezentację dorosłej populacji posiadaczy smartfonów lub tabletów w USA.


Źródło: Citrix