Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Symantec ogłasza nową strategię rozwoju

SymantecNowa strategia Symanteca zoptymalizuje i uprości działalność firmy, co przełoży się na lepsze efekty we współpracy z klientami i partnerami. Firma skoncentruje się na dziesięciu podstawowych obszarach, związanych bardzo ściśle z mobilnością i chmurą, łączących istniejące produkty i usługi w nowe rozwiązania.


"Strategia firmy Symantec jest przejrzysta: chcemy, aby ludzie, firmy i państwa nie musiały obawiać się o bezpieczeństwo swoich cyfrowych danych. Nowa strategia zacznie działać skuteczniej, dzięki czemu nasi klienci i partnerzy zyskają większy komfort. Chcemy oferować lepsze produkty i usługi, dopasowane do potrzeb klientów. Jednocześnie będą one łatwiejsze tak w ocenie, zakupie jak i użyciu. Zostaną również objęte profesjonalnym doradztwem" - powiedział Steve Bennett, prezes i dyrektor generalny firmy Symantec.

Symantec zamierza ulepszać obecne produkty i usługi, a jednocześnie pracować nad innowacyjnymi propozycjami. Klienci zyskają dostęp do szerszej gamy rozwiązań, spełniających ich zmieniające się potrzeby. Symantec zamierza rozwijać ofertę w następujących obszarach: Mobile Workforce Productivity, Norton Protection, Norton Cloud, Information Security Services, Identity/Content-Aware Security Gateway, Data Center Security, Business Continuity, Integrated Backup, Cloud-Based Information Management, a także Object Storage Platform. Wprowadzenie tych zmian zajmie od sześciu do dwudziestu czterech miesięcy.

"Klienci nadal będą mogli wybierać rozwiązania, które chcą stosować, ale z szerszej palety produktów" - powiedział Steve Bennett. "Nie oferujemy pakietów na zasadzie: wszystko albo nic. Klienci mogą nadal decydować, co jest dla nich przydatne i na tej podstawie dokonywać zakupów. Dodatkowo będą mieli także możliwość wyboru zintegrowanej oferty, która naszym zdaniem będzie niezbędna do walki ze stale ewoluującymi zagrożeniami, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych i w chmurze."

Strategia sprzedażowa firmy Symantec zakłada dalsze, intensywne wykorzystanie kanału dystrybucyjnego do współpracy z obecnymi klientami i uwolnienie zasobów, które zostaną wykorzystane do pozyskiwania nowych odbiorców. Firma usprawni także dział marketingu, zapewniając mu strategiczne zasoby i możliwości, które przełożą się na efektywniejsze działania i wzrost organiczny.

Ponadto Symantec utworzył nowe Biuro CEO. Mały zespół, składający się z członków kierownictwa (dyrektor finansowy, dyrektor ds. produktów i usług, dyrektor ds. operacyjnych), będzie w trybie zbiorowym, wspólnie z prezesem Stevem Bennettem, podejmował codzienne decyzje operacyjne i funkcyjne. Do CEO raportować będą również bezpośredni podwładni funkcyjni (szefowie działów HR, finansów, prawnego itd.), a także liderzy zespołów handlowych z poszczególnych rynków. Kolejną grupą raportującą bezpośrednio do CEO będą szefowie takich działów jak IT, marketing, komunikacja i technologia.

Aby firma działała bardziej elastycznie i szybciej dopasowywała się do potrzeb klientów, pracownicy pierwszej linii będą mieli większe uprawnienia i swobodę w obsłudze klientów w trybie bieżącym. W związku z tym zmniejszy się liczba osób na wyższych i średnich stanowiskach kierowniczych, co przełoży się na redukcję zatrudnienia. Proces ten powinien zakończyć się w czerwcu 2013 r.

Źródło: Symantec