Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed przejął OPNET Technologies

Riverbed OpnetRiverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności, ogłosiła, że przejęcie firmy OPNET Technologies, Inc. zostało zakończone. W jego wyniku Riverbed stał się liderem na łączących się rynkach zarządzania wydajnością sieci i aplikacji.


Przejęcie firmy OPNET bazuje na bogatym doświadczeniu Riverbed w dostarczaniu rozwiązań zwiększających wydajność technologii dla biznesu. OPNET odniósł sukces w branży zarządzania wydajnością aplikacji (APM - application performance management) i jest uznawany za jej lidera przez wiodącą firmę analityczną Gartner. Łącząc najlepsze na rynku rozwiązania APM z zaawansowanym narzędziem do zarządzania wydajnością sieci (NPM - network performance management), Riverbed może obecnie zaoferować klientom narzędzia, które diagnozują problemy zarówno z aplikacjami, jak i infrastrukturą. Niezależnie od tego czy problem tkwi w serwerze, aplikacji czy sieci; w infrastrukturze wirtualnej, fizycznej czy chmurze; w wykorzystywaniu urządzeń mobilnych czy stacjonarnych, rozwiązania w zakresie zarządzania wydajnością oferowane przez Riverbed pomogą zespołom zajmującym się aplikacjami i infrastrukturą łatwo zidentyfikować problem oraz dostarczą wiedzę pozwalającą go rozwiązać.

Jednostka biznesowa Riverbed Cascade oraz OPNET zostaną połączone w Riverbed Performance Management - dział kierowany przez Paula Brady’iego.

"Zadowolenie klienta, produktywność pracowników, sprawne działanie biznesu opierają się na właściwym działaniu aplikacji istotnych dla biznesu. Aplikacje oraz infrastruktura, na której działają, są ze sobą ściśle połączone, aczkolwiek wcześniej były zarządzane w oddzielnych działach w firmie. Dzięki przejęciu firmy OPNET Riverbed jest jedyną firmą na rynku, która zapewnia klientowi rozwiązania potrzebne do zarządzania i optymalizacji wszystkich aspektów wydajności, zarówno aplikacji, jak i sieci, w obrębie jednego portfolio produktów, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność, szybkie rozwiązywanie problemów oraz lepszą jakość użytkowania" - powiedział Jerry Kennelly, prezes oraz CEO w Riverbed.

Zadaniem IT jest dostarczanie wydajnych aplikacji oraz zapewnienie wysokiego komfortu użytkownikowi. Dla wielu organizacji jest to jednak spore wyzwanie. Problemy w jakimkolwiek komponencie dostarczania aplikacji mogą mieć wpływ na wydajność. Bez kompleksowego oraz zintegrowanego rozwiązania do zarządzania wydajnością, identyfikacja oraz rozwiązywanie problemów stają się uciążliwe i czasochłonne. Dodatkowo, zespoły IT często nie mają wymaganych narzędzi, doświadczenia ani czasu, aby umiejętnie wykorzystać dużą ilość nieprzetworzonych danych, które otrzymują. Aby rozwiązywanie problemów było szybsze, zespoły IT potrzebują narzędzi, które dostarczą im dane na temat wydajności istotne dla ich roli w firmie.

Riverbed Performance Management to:
- Pełny obraz wydajności: gromadzenie niezbędnych danych dotyczących wydajności (odczucia użytkownika końcowego, oprogramowanie klienckie, serwery, kody aplikacji, bazy danych, sieć) spośród różnorodnych technologii i modeli wdrażania takich jak chmura, web, Java, .NET, wirtualizacja, optymalizacja sieci WAN oraz centra danych SDDC (software-defined data centers)
- Automatyczna analiza oraz ekspertyza: przetwarzanie surowych danych na temat wydajności w przydatne informacje w celu automatyzacji procesu rozpoznania problemu oraz analizy wpływu na biznes i analizy przyczyn źródłowych w czasie rzeczywistym. Informacje oraz ich przepływ są dostosowane do potrzeb różnych odbiorców - zespołów wsparcia aplikacji, zarządzania serwerem, zarządzania siecią, administratorów baz danych i deweloperów aplikacji.
- Szersza i efektywniejsza komunikacja: zapewnianie skoncentrowanych na aspektach biznesowych interaktywnych raportów umożliwiających ocenę problemów pod kątem ich znaczenia dla biznesu. Szczegółowe i elastyczne raportowanie pozwala na przekazywanie ważnych informacji na temat wydajności pomiędzy zespołami IT i managerami.

"Dołączenie do zespołu Riverbed otworzyło przed nami nowe możliwości. Nie tylko dołączyliśmy do światowej klasy firmy technologicznej doceniającej znaczenie APM, ale również mamy szansę udostępnić nasze wiodące rozwiązania APM w globalnym kanale dystrybucji firmy Riverbed" - powiedział Marc Cohen, prezes i CEO OPNET i SVP, Riverbed Performance Management, Sprzedaż i Działania w terenie w Riverbed.

Źródło: Riverbed