Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed przejął OPNET Technologies

Riverbed OpnetRiverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności, ogłosiła, że przejęcie firmy OPNET Technologies, Inc. zostało zakończone. W jego wyniku Riverbed stał się liderem na łączących się rynkach zarządzania wydajnością sieci i aplikacji.


Przejęcie firmy OPNET bazuje na bogatym doświadczeniu Riverbed w dostarczaniu rozwiązań zwiększających wydajność technologii dla biznesu. OPNET odniósł sukces w branży zarządzania wydajnością aplikacji (APM - application performance management) i jest uznawany za jej lidera przez wiodącą firmę analityczną Gartner. Łącząc najlepsze na rynku rozwiązania APM z zaawansowanym narzędziem do zarządzania wydajnością sieci (NPM - network performance management), Riverbed może obecnie zaoferować klientom narzędzia, które diagnozują problemy zarówno z aplikacjami, jak i infrastrukturą. Niezależnie od tego czy problem tkwi w serwerze, aplikacji czy sieci; w infrastrukturze wirtualnej, fizycznej czy chmurze; w wykorzystywaniu urządzeń mobilnych czy stacjonarnych, rozwiązania w zakresie zarządzania wydajnością oferowane przez Riverbed pomogą zespołom zajmującym się aplikacjami i infrastrukturą łatwo zidentyfikować problem oraz dostarczą wiedzę pozwalającą go rozwiązać.

Jednostka biznesowa Riverbed Cascade oraz OPNET zostaną połączone w Riverbed Performance Management - dział kierowany przez Paula Brady’iego.

"Zadowolenie klienta, produktywność pracowników, sprawne działanie biznesu opierają się na właściwym działaniu aplikacji istotnych dla biznesu. Aplikacje oraz infrastruktura, na której działają, są ze sobą ściśle połączone, aczkolwiek wcześniej były zarządzane w oddzielnych działach w firmie. Dzięki przejęciu firmy OPNET Riverbed jest jedyną firmą na rynku, która zapewnia klientowi rozwiązania potrzebne do zarządzania i optymalizacji wszystkich aspektów wydajności, zarówno aplikacji, jak i sieci, w obrębie jednego portfolio produktów, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność, szybkie rozwiązywanie problemów oraz lepszą jakość użytkowania" - powiedział Jerry Kennelly, prezes oraz CEO w Riverbed.

Zadaniem IT jest dostarczanie wydajnych aplikacji oraz zapewnienie wysokiego komfortu użytkownikowi. Dla wielu organizacji jest to jednak spore wyzwanie. Problemy w jakimkolwiek komponencie dostarczania aplikacji mogą mieć wpływ na wydajność. Bez kompleksowego oraz zintegrowanego rozwiązania do zarządzania wydajnością, identyfikacja oraz rozwiązywanie problemów stają się uciążliwe i czasochłonne. Dodatkowo, zespoły IT często nie mają wymaganych narzędzi, doświadczenia ani czasu, aby umiejętnie wykorzystać dużą ilość nieprzetworzonych danych, które otrzymują. Aby rozwiązywanie problemów było szybsze, zespoły IT potrzebują narzędzi, które dostarczą im dane na temat wydajności istotne dla ich roli w firmie.

Riverbed Performance Management to:
- Pełny obraz wydajności: gromadzenie niezbędnych danych dotyczących wydajności (odczucia użytkownika końcowego, oprogramowanie klienckie, serwery, kody aplikacji, bazy danych, sieć) spośród różnorodnych technologii i modeli wdrażania takich jak chmura, web, Java, .NET, wirtualizacja, optymalizacja sieci WAN oraz centra danych SDDC (software-defined data centers)
- Automatyczna analiza oraz ekspertyza: przetwarzanie surowych danych na temat wydajności w przydatne informacje w celu automatyzacji procesu rozpoznania problemu oraz analizy wpływu na biznes i analizy przyczyn źródłowych w czasie rzeczywistym. Informacje oraz ich przepływ są dostosowane do potrzeb różnych odbiorców - zespołów wsparcia aplikacji, zarządzania serwerem, zarządzania siecią, administratorów baz danych i deweloperów aplikacji.
- Szersza i efektywniejsza komunikacja: zapewnianie skoncentrowanych na aspektach biznesowych interaktywnych raportów umożliwiających ocenę problemów pod kątem ich znaczenia dla biznesu. Szczegółowe i elastyczne raportowanie pozwala na przekazywanie ważnych informacji na temat wydajności pomiędzy zespołami IT i managerami.

"Dołączenie do zespołu Riverbed otworzyło przed nami nowe możliwości. Nie tylko dołączyliśmy do światowej klasy firmy technologicznej doceniającej znaczenie APM, ale również mamy szansę udostępnić nasze wiodące rozwiązania APM w globalnym kanale dystrybucji firmy Riverbed" - powiedział Marc Cohen, prezes i CEO OPNET i SVP, Riverbed Performance Management, Sprzedaż i Działania w terenie w Riverbed.

Źródło: Riverbed