Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed Technology prezentuje dziesięć trendów na rynku IT w 2013

Paul St John Riverbed

 

Paul St John, dyrektor regionalny Riverbed Technology, firmy zajmującej się poprawianiem wydajności sieci, zaprezentował dziesięć trendów na rynku IT w 2013 roku. W prognozach uwzględniony został zarówno rynek polski jak i światowy. Autor koncentrował się na wirtualizacji, chmurze, mobilności i sieci.

 


Najważniejsze trendy w Polsce

1. Oddziały bezstanowe stają się rzeczywistością dla wielu przedsiębiorstw
Równolegle do konsolidacji wewnątrz oddziału postęp technologiczny umożliwia przedsiębiorstwom budowanie 'oddziałów bezstanowych', czyli nie przechowujących informacji o stanie. Osiągnięcie 100 procent konsolidacji serwerów brzegowych, aplikacji i danych w centrach danych, pozwala skuteczniej zabezpieczać, zarządzać i chronić zasoby.

2. Mobilność staje się powszechna
W 2013 roku w przedsiębiorstwach urządzenia mobilne będą przeważały nad stacjonarnymi. Dzięki dostępności Wi-Fi 802.11n oraz dalszym ulepszeniom takim jak 802.11ac oraz technologii 4G, typowe biuro stanie się niebawem zupełnie bezprzewodowe. Coraz więcej przedsiębiorstw będzie również popierać politykę BYOD (Bring Your Own Device), szczególnie gdy zarządzanie BYOD łączy się z zastosowaniem wirtualnych desktopów.

3. Automatyzacja odzyskiwania danych po awariach
W roku 2013 odzyskiwanie danych po awariach stanie się bardziej zautomatyzowane dzięki uproszczeniu procesu oraz możliwości pracy w trybie awaryjnym. Coraz więcej firm modernizuje swoje połączenia sieciowe w oddziałach dodając sieć SAN z serwerami wirtualnymi, co pozwala kopiować istotne dane do oddziałów. Inne natomiast podążają w kierunku chmury, gdyż dostawcy wciąż zwiększają ich przystępność cenową.

Trendy na świecie

4. Wirtualizacja obejmuje infrastrukturę brzegową
Wirtualizacja centrów danych rozszerza się i w coraz większym stopniu zmierza do krawędzi sieci w firmach. Technologie wirtualizacyjne umożliwiły firmom stworzenie w oddziałach wielozadaniowych "skrzynek", całkowicie eliminując zapotrzebowanie na tradycyjne serwery zdalne.

5. Implementacja VDI nabiera tempa
Znalezienie opłacalnego i wiarygodnego sposobu na zarządzanie użytkownikami końcowymi w oddziałach staje się priorytetem dla wielu firm. Rosnąca liczba przedsiębiorstw centralizuje infrastrukturę i zarządza oddziałami dzięki wirtualizacji desktopów, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo, spełniając wymogi regulacyjne i zwiększając produktywność oraz elastyczność. Wraz ze wzrostem wydajności wirtualnych desktopów coraz więcej firm będzie rozważało możliwość ich wdrożenia.

6. Cloud computing napędza tworzenie wielozadaniowych zespołów IT
Firmy szybko wdrażają rozwiązania w zakresie wirtualizacji i chmury, aby dokonać konsolidacji i zredukować koszty, a także zwiększyć elastyczność, wydajność i prędkość dostarczania usług użytkownikom końcowym. W roku 2013 więcej firm utworzy wielozadaniowe zespoły IT z zakresu przetwarzania i przechowywania danych oraz tworzenia sieci, które będą zajmowały się jednocześnie rozwiązywaniem problemów oraz przewidywalnym i niezawodnym dostarczaniem aplikacji.

7. Sieci SDN i centra danych nabierają znaczenia
Przedsiębiorstwa zmierzają w stronę automatyzacji. Programowalna infrastruktura pozwala wizualizować i kontrolować sieć przy pomocy własnych narzędzi i zasadniczo "programować" ją według określonych parametrów. Dzięki zwirtualizowanym za pomocą oprogramowania sieciom i centrom danych coraz więcej firm będzie opracowywać takie strategie tworzenia centrów danych w 2013 roku, które umożliwią szybkie dostosowanie infrastruktury do potrzeb. Tworząc całe zespoły serwerów i sieci na bieżąco, nowe centra danych oferują elastyczność na poziomie, który nie był do tej pory dostępny.

8. Rozwój SaaS prowadzi do lepszej integracji
Dziś firmy korzystają przeważnie z całościowych pakietów SaaS. W roku 2013 integracja SaaS oraz usługi w zakresie przepływu pracy pozwolą stworzyć bardziej dynamiczne środowisko oferujące zarządzanie w czasie rzeczywistym użytkownikami końcowymi, komponentami aplikacji oraz środowiskami sieciowymi, takimi jak liczne lub rozproszone platformy chmurowe.

9. Skalowalność wciąż ważna dla przedsiębiorców
W roku 2013 doświadczymy niespotykanych dotąd ilości danych, użytkowników,  urządzeń, co wywoła jeszcze większy ruch w sieci. Czynniki takie jak konsolidacja, przesył wideo, środowiska chmurowe, odzyskiwanie danych, jak również wzrost organiczny, będą skłaniać przedsiębiorstwa do efektywniejszego wykorzystania pasma, ustanawiania priorytetów w ruchu oraz odpowiadania na wyzwania związane z opóźnieniem.

10. Federacyjny charakter danych
Koncept "Big Data" napędza analityczny ruch w sieci. Coraz więcej firm będzie poszukiwać sposobów konsolidacji oraz inwestycji w rozwiązania federacyjne (w tym te oparte na chmurze) by wydobywać, zbierać, przekształcać dane, a następnie przechowywać je w spójnym formacie.

Źródło: Riverbed

 

Logowanie i rejestracja