Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed Technology prezentuje dziesięć trendów na rynku IT w 2013

Paul St John Riverbed

 

Paul St John, dyrektor regionalny Riverbed Technology, firmy zajmującej się poprawianiem wydajności sieci, zaprezentował dziesięć trendów na rynku IT w 2013 roku. W prognozach uwzględniony został zarówno rynek polski jak i światowy. Autor koncentrował się na wirtualizacji, chmurze, mobilności i sieci.

 


Najważniejsze trendy w Polsce

1. Oddziały bezstanowe stają się rzeczywistością dla wielu przedsiębiorstw
Równolegle do konsolidacji wewnątrz oddziału postęp technologiczny umożliwia przedsiębiorstwom budowanie 'oddziałów bezstanowych', czyli nie przechowujących informacji o stanie. Osiągnięcie 100 procent konsolidacji serwerów brzegowych, aplikacji i danych w centrach danych, pozwala skuteczniej zabezpieczać, zarządzać i chronić zasoby.

2. Mobilność staje się powszechna
W 2013 roku w przedsiębiorstwach urządzenia mobilne będą przeważały nad stacjonarnymi. Dzięki dostępności Wi-Fi 802.11n oraz dalszym ulepszeniom takim jak 802.11ac oraz technologii 4G, typowe biuro stanie się niebawem zupełnie bezprzewodowe. Coraz więcej przedsiębiorstw będzie również popierać politykę BYOD (Bring Your Own Device), szczególnie gdy zarządzanie BYOD łączy się z zastosowaniem wirtualnych desktopów.

3. Automatyzacja odzyskiwania danych po awariach
W roku 2013 odzyskiwanie danych po awariach stanie się bardziej zautomatyzowane dzięki uproszczeniu procesu oraz możliwości pracy w trybie awaryjnym. Coraz więcej firm modernizuje swoje połączenia sieciowe w oddziałach dodając sieć SAN z serwerami wirtualnymi, co pozwala kopiować istotne dane do oddziałów. Inne natomiast podążają w kierunku chmury, gdyż dostawcy wciąż zwiększają ich przystępność cenową.

Trendy na świecie

4. Wirtualizacja obejmuje infrastrukturę brzegową
Wirtualizacja centrów danych rozszerza się i w coraz większym stopniu zmierza do krawędzi sieci w firmach. Technologie wirtualizacyjne umożliwiły firmom stworzenie w oddziałach wielozadaniowych "skrzynek", całkowicie eliminując zapotrzebowanie na tradycyjne serwery zdalne.

5. Implementacja VDI nabiera tempa
Znalezienie opłacalnego i wiarygodnego sposobu na zarządzanie użytkownikami końcowymi w oddziałach staje się priorytetem dla wielu firm. Rosnąca liczba przedsiębiorstw centralizuje infrastrukturę i zarządza oddziałami dzięki wirtualizacji desktopów, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo, spełniając wymogi regulacyjne i zwiększając produktywność oraz elastyczność. Wraz ze wzrostem wydajności wirtualnych desktopów coraz więcej firm będzie rozważało możliwość ich wdrożenia.

6. Cloud computing napędza tworzenie wielozadaniowych zespołów IT
Firmy szybko wdrażają rozwiązania w zakresie wirtualizacji i chmury, aby dokonać konsolidacji i zredukować koszty, a także zwiększyć elastyczność, wydajność i prędkość dostarczania usług użytkownikom końcowym. W roku 2013 więcej firm utworzy wielozadaniowe zespoły IT z zakresu przetwarzania i przechowywania danych oraz tworzenia sieci, które będą zajmowały się jednocześnie rozwiązywaniem problemów oraz przewidywalnym i niezawodnym dostarczaniem aplikacji.

7. Sieci SDN i centra danych nabierają znaczenia
Przedsiębiorstwa zmierzają w stronę automatyzacji. Programowalna infrastruktura pozwala wizualizować i kontrolować sieć przy pomocy własnych narzędzi i zasadniczo "programować" ją według określonych parametrów. Dzięki zwirtualizowanym za pomocą oprogramowania sieciom i centrom danych coraz więcej firm będzie opracowywać takie strategie tworzenia centrów danych w 2013 roku, które umożliwią szybkie dostosowanie infrastruktury do potrzeb. Tworząc całe zespoły serwerów i sieci na bieżąco, nowe centra danych oferują elastyczność na poziomie, który nie był do tej pory dostępny.

8. Rozwój SaaS prowadzi do lepszej integracji
Dziś firmy korzystają przeważnie z całościowych pakietów SaaS. W roku 2013 integracja SaaS oraz usługi w zakresie przepływu pracy pozwolą stworzyć bardziej dynamiczne środowisko oferujące zarządzanie w czasie rzeczywistym użytkownikami końcowymi, komponentami aplikacji oraz środowiskami sieciowymi, takimi jak liczne lub rozproszone platformy chmurowe.

9. Skalowalność wciąż ważna dla przedsiębiorców
W roku 2013 doświadczymy niespotykanych dotąd ilości danych, użytkowników,  urządzeń, co wywoła jeszcze większy ruch w sieci. Czynniki takie jak konsolidacja, przesył wideo, środowiska chmurowe, odzyskiwanie danych, jak również wzrost organiczny, będą skłaniać przedsiębiorstwa do efektywniejszego wykorzystania pasma, ustanawiania priorytetów w ruchu oraz odpowiadania na wyzwania związane z opóźnieniem.

10. Federacyjny charakter danych
Koncept "Big Data" napędza analityczny ruch w sieci. Coraz więcej firm będzie poszukiwać sposobów konsolidacji oraz inwestycji w rozwiązania federacyjne (w tym te oparte na chmurze) by wydobywać, zbierać, przekształcać dane, a następnie przechowywać je w spójnym formacie.

Źródło: Riverbed