Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wystartował SUSE Appliance Program

SuseNovell uruchomił program dla niezależnych dostawców oprogramowania ISV (Independent Software Vendors) - SUSE Appliance Program. Dzięki programowi firmy ISV mogą wykorzystać potencjał jaki wnosi wirtualizacja do środowisk IT, tworząc gotowe prekonfigurowane maszyny wirtualne pod kątem konkretnych zadań, tzw. software appliances.

Głównym narzędziem, dzięki któremu dostawcy oprogramowania będą mogli tworzyć software appliances jest udostępniony w wersji beta SUSE Linux Enterprise JeOS. Jest to  zminimalizowana wersja komercyjnej dystrybucji SUSE Linux Enterprise. Główną zaletą dla klientów stosujących SUSE Linux Enterprise JeOS jest ułatwienie procesu wdrażania aplikacji i uzyskania wsparcia technicznego, jak również niższe koszty.

"Według IDC programowe urządzenia w przyszłości będą odgrywać ważną rolę w procesie wdrażania aplikacji" - mówi Al Gillen, wiceprezes do spraw badań w dziedzinie oprogramowania systemowego w IDC - "Pozwalają one dostawcom ISV dystrybuować w pełni skonfigurowane i zoptymalizowane zestawy oprogramowania wraz z systemem operacyjnym, elementami infrastruktury niskiego poziomu oraz aplikacjami w postaci zunifikowanych, łatwych do zarządzania pakietów. Powstający format zapewnia bezproblemową współpracę między systemem operacyjnym i aplikacjami, bezpośrednio wykorzystując wirtualną infrastrukturę wdrażaną coraz częściej u klientów. Najważniejsi dostawcy systemów operacyjnych, tacy jak Novell, przyczynią się do wzrostu świadomości klientów i szybkiego upowszechnienia programowych urządzeń".

W ramach programu SUSE Appliance Novell podejmie współpracę z niezależnymi dostawcami oprogramowania nad tworzeniem technologii niezbędnych do dostarczania aplikacji w formacie programowych urządzeń. IDC ocenia, że wartość rynku programowych urządzeń sięgnie 700 milionów USD w 2011 r. W najbliższym czasie Novell udostępni w ramach programu SUSE Appliance wiele nowych rozwiązań, m.in. zautomatyzowane narzędzie do tworzenia programowych urządzeń.

Program SUSE Appliance pozwoli niezależnym dostawcom aplikacji połączenie ich oprogramowania z dopasowanymi do indywidualnych potrzeb wersjami platformy SUSE Linux Enterprise i dostarczanie takich pakietów w formie programowych urządzeń, gotowych do uruchomienia na sprzęcie z procesorami x86, lub zawierającymi parawirtualne jądro wirtualnych urządzeń zapewniających optymalną wydajność w środowiskach zwirtualizowanych. Stworzone w ramach programu SUSE Wirtualne urządzenia będą współpracować z hipervisorem wybranym przez klienta, takim jak Xen, VMware ESX czy Microsoft Hyper-V, zarówno w trybie parawirtualiazcji jak i pełnej wirtualizacji. Novell uzyskał akceptację dla programu SUSE Appliance Program ze strony kilku firm, włączając w to HP, IBM, VMware, Adobe i SAP.

"Wirtualizacja i model programowych urządzeń upraszczają proces dostarczania aplikacji dla klientów" - mówi Nat Friedman, dyrektor do spraw technologi i strategi rozwiązań open source w firmie Novell - "Stworzona przez nas wersja JeOS systemu SUSE Linux Enterprise stanowi dobrą platformę do tworzenia i dystrybucji aplikacji. (...) Zapraszamy niezależnych dostawców oprogramowania do przetestowania nowego rozwiązania i przyłączenia się w proces rozwoju naszej platformy, w tym opracowania dobrych praktyk wdrażania dla klientów korzystających z aplikacji".

Just enough Operating System
SUSE Linux Enterprise JeOS - czyli "Just enough Operating System" - jest zminimalizowaną wersją platformy SUSE Linux Enterprise, służąca niezależnym dostawcom oprogramowania za punkt wyjścia do tworzenia programowych urządzeń. SUSE Linux Enterprise JeOS stworzony został w oparciu o kod SUSE Linux Enterprise Server, dzięki czemu aplikacje posiadające certyfikat dla środowiska SUSE Linux Enterprise Server zachowają go również na platformie JeOS. Ułatwi to dostawcom ISV wspieranie urządzeń programowych, wykorzystywanych przez klientów korporacyjnych. Wersja produkcyjna SUSE Linux Enterprise JeOS ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku.

Podstawowy składnik programu SUSE Appliance - SUSE Linux Enterprise JeOS w wersji beta - dostępny jest w formatach obrazów wirtualnych, takich jak VMware VMDK, Xen oraz jako surowy obraz zawartości twardego dysku. SUSE Linux Enterprise JeOS w formacie VHD dla Hyper-V firmy Microsoft ma zostać udostępniony jeszcze w tym roku.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum