Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft Assessment and Planning Toolkit 8.0 dostępny!

MicrosoftNa stronach Microsoft TechNet pojawiła się finalna wersja rozwiązania  wspomagającego ocenę środowisk IT i wdrażanie  rozwiązań Microsoft. Najnowsza wersja narzędzi pomaga w przyspieszeniu migracji do chmury Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit 8.0.


Microsoft Assessment and Planning Toolkit jest bezpłatnym rozwiązaniem z rodziny tzw. Solution Accelerator'ów, narzędzi usprawniających pracę administratorów, pozwalających na obniżenie kosztów wdrożeń i zarządzania infrastrukturą IT.

MAP wykorzystuje takie technologie Microsoft jak Windows Management Instrumentation (WMI), Active Directory, SMS Provider, dzięki którym gromadzi dane o środowisku, inwentaryzuje sprzęt i oprogramowanie bez konieczności instalacji agentów.

MAP 8.0 pozwala m.in. ocenić stopień przygotowania i zaplanować migrację środowisk do najnowszych wersji klienckiego i serwerowego systemu Microsoft tj. Windows 8 i Windows Server 2012.

W najnowszej wersji rozszerzony został zestaw scenariuszy usprawniających planowanie środowiska z uwzględnieniem sprawności wdrożenia przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

MAP 8 pomaga w ocenie sprzętu i elementów infrastruktury pod kątem gotowości na wdrożenie Windows 8 i Windows Server 2012, wspiera w przygotowaniu migracji do środowiska chmurowego Windows Azure, przygotowuje środowisko dla wdrożenia Office 2013 i Office 365 oraz pozwala na śledzenie wykorzystania Lync.

Po przeprowadzeniu analizy, MAP wskazuje, które z maszyn spełniają wymagania nowych wersji systemów a które należy zmodernizować.

W przypadku planu migracji do środowiska cloud computing zbudowanego na bazie Windows Azure, MAP dokonuje kompleksowej oceny systemów Windows Server i Linux w celu  określenia możliwości ich przeniesienia do chmury.

Ponadto rozwiązanie już w poprzednich wersjach pozwalał na analizę stacji roboczych pod kątem ich gotowości do wdrożenia wirtualizacji desktopów (Virtual Desktop Infrastructure, VDI). Oferuje ponadto scenariusze migracji do chmury prywatnej zbudowanej w oparciu o Hyper-V z wykorzystaniem Microsoft Private Cloud Fast Track.

MAP 8.0 można pobrać z tej strony.