Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

IDC - cyfrowy wszechświat do 2020 r. osiągnie 40 zettabajtów

EMCWedług najnowszego raportu IDC Digital Universe ("Big Data, Bigger Digital Shadows, and Biggest Growth in the Far East"), sponsorowanego przez EMC, rozmiary cyfrowego wszechświata do 2020 r. osiągną 40 zettabajtów. W latach 2010-2020 cyfrowy wszechświat powiększy się 50-krotnie.


Badanie wykazało, że choć cyfrowy wszechświat rośnie w nienotowanym dotąd tempie ze względu na  ogromne ilości danych codziennie tworzonych przez ludzi i urządzenia, w skali globalnej analizowanych jest zaledwie 0,5% informacji.

Najważniejsze wnioski z raportu IDC:
• Potencjał wielkich zbiorów danych jest dziś wykorzystywany w nikłym stopniu, chociaż ilość użytecznych danych przez cały czas rośnie.
• IDC prognozuje, że do 2020 roku rozmiary cyfrowego wszechświata osiągną 40 ZB (zettabajtów), czyli o 5 ZB więcej niż przewidywano wcześniej. W latach 2010-2020 cyfrowy wszechświat powiększy się 50-krotnie.
• W tegorocznych badaniach firma IDC po raz pierwszy sprawdziła skąd pochodzą informacje w cyfrowym wszechświecie, lub gdzie zostały po raz pierwszy zgromadzone albo wykorzystane. Okazało się, że pod tym względem zachodzą obecnie duże zmiany.
• Ilość danych wymagających ochrony rośnie znacznie szybciej, niż rozmiary całego cyfrowego wszechświata. Poziom rzeczywistej ochrony nie nadąża jednak za tym wzrostem.
• Z badań wynika, że w 2012 roku ilość utworzonych i zreplikowanych danych osiągnie 2,8 ZB.
• Głównym czynnikiem wzrostu ilości danych na świecie są dane generowane przez komputery. Do 2020 r. ich ilość może wzrosnąć nawet piętnastokrotnie.
• Do 2020 roku rynki wschodzące będą wytwarzać najwięcej danych na świecie i zastąpią na tym miejscu kraje rozwinięte.
• Nakłady na infrastrukturę związaną z cyfrowym wszechświatem czyli na rozwiązania IT, oprogramowanie, usługi, telekomunikację oraz kadrę informatyczną wzrosną w latach 2012-2020 o 40%. Inwestycje związane z zarządzaniem rozwiązaniami pamięci masowej, bezpieczeństwem, wielkimi zbiorami danych oraz przetwarzaniem w chmurze będą rosły w jeszcze szybszym tempie.

Z czym można porównać 40 zettabajtów? Oto kilka przykładów:
• Liczba ziaren piasku na wszystkich plażach świata wynosi 700 500 000 000 000 000 000 (czyli 700 trylionów 500 biliardów) - 40 zettabajtów to 57 razy więcej.
• Gdyby zapisać 40 zettabajtów danych na używanych obecnie dyskach Blue-ray, to bez kopert lub kaset, ważyłyby one tyle, co 424 lotniskowce klasy Nimitz.
• W 2020 roku 40 zettabajtów danych będzie oznaczać, że na każdego mieszkańca świata przypadnie 5247 GB danych.

"Przedsiębiorstwa zalewane są coraz większą ilością danych o coraz wyższym stopniu złożoności. Działy IT mają więc dwie możliwości: albo dać się sparaliżować przez nadmiar informacji albo podjąć wysiłek w celu wykorzystania tkwiącego w nich ogromnego potencjału. Wyniki tegorocznych badań zwróciły uwagę na ogromne możliwości stojące przed firmami, które potrafią nie tylko odkryć potencjalne korzyści z cyfrowego wszechświata, ale też umiejętnie się po nim poruszać wykorzystując odpowiednie technologie, praktyki dotyczące bezpieczeństwa oraz kwalifikacje informatyków. EMC ma wszelkie podstawy, aby pomóc klientom w zarządzaniu informacjami, ich zabezpieczaniu oraz wykorzystaniu ich ogromnego potencjału w sposób zapewniający przewagę nad konkurencją" - powiedział Jeremy Burton, wiceprezes, dział produktów i marketingu (Product Operations and Marketing) w firmie EMC.

Źródło: EMC