Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

IDC - cyfrowy wszechświat do 2020 r. osiągnie 40 zettabajtów

EMCWedług najnowszego raportu IDC Digital Universe ("Big Data, Bigger Digital Shadows, and Biggest Growth in the Far East"), sponsorowanego przez EMC, rozmiary cyfrowego wszechświata do 2020 r. osiągną 40 zettabajtów. W latach 2010-2020 cyfrowy wszechświat powiększy się 50-krotnie.


Badanie wykazało, że choć cyfrowy wszechświat rośnie w nienotowanym dotąd tempie ze względu na  ogromne ilości danych codziennie tworzonych przez ludzi i urządzenia, w skali globalnej analizowanych jest zaledwie 0,5% informacji.

Najważniejsze wnioski z raportu IDC:
• Potencjał wielkich zbiorów danych jest dziś wykorzystywany w nikłym stopniu, chociaż ilość użytecznych danych przez cały czas rośnie.
• IDC prognozuje, że do 2020 roku rozmiary cyfrowego wszechświata osiągną 40 ZB (zettabajtów), czyli o 5 ZB więcej niż przewidywano wcześniej. W latach 2010-2020 cyfrowy wszechświat powiększy się 50-krotnie.
• W tegorocznych badaniach firma IDC po raz pierwszy sprawdziła skąd pochodzą informacje w cyfrowym wszechświecie, lub gdzie zostały po raz pierwszy zgromadzone albo wykorzystane. Okazało się, że pod tym względem zachodzą obecnie duże zmiany.
• Ilość danych wymagających ochrony rośnie znacznie szybciej, niż rozmiary całego cyfrowego wszechświata. Poziom rzeczywistej ochrony nie nadąża jednak za tym wzrostem.
• Z badań wynika, że w 2012 roku ilość utworzonych i zreplikowanych danych osiągnie 2,8 ZB.
• Głównym czynnikiem wzrostu ilości danych na świecie są dane generowane przez komputery. Do 2020 r. ich ilość może wzrosnąć nawet piętnastokrotnie.
• Do 2020 roku rynki wschodzące będą wytwarzać najwięcej danych na świecie i zastąpią na tym miejscu kraje rozwinięte.
• Nakłady na infrastrukturę związaną z cyfrowym wszechświatem czyli na rozwiązania IT, oprogramowanie, usługi, telekomunikację oraz kadrę informatyczną wzrosną w latach 2012-2020 o 40%. Inwestycje związane z zarządzaniem rozwiązaniami pamięci masowej, bezpieczeństwem, wielkimi zbiorami danych oraz przetwarzaniem w chmurze będą rosły w jeszcze szybszym tempie.

Z czym można porównać 40 zettabajtów? Oto kilka przykładów:
• Liczba ziaren piasku na wszystkich plażach świata wynosi 700 500 000 000 000 000 000 (czyli 700 trylionów 500 biliardów) - 40 zettabajtów to 57 razy więcej.
• Gdyby zapisać 40 zettabajtów danych na używanych obecnie dyskach Blue-ray, to bez kopert lub kaset, ważyłyby one tyle, co 424 lotniskowce klasy Nimitz.
• W 2020 roku 40 zettabajtów danych będzie oznaczać, że na każdego mieszkańca świata przypadnie 5247 GB danych.

"Przedsiębiorstwa zalewane są coraz większą ilością danych o coraz wyższym stopniu złożoności. Działy IT mają więc dwie możliwości: albo dać się sparaliżować przez nadmiar informacji albo podjąć wysiłek w celu wykorzystania tkwiącego w nich ogromnego potencjału. Wyniki tegorocznych badań zwróciły uwagę na ogromne możliwości stojące przed firmami, które potrafią nie tylko odkryć potencjalne korzyści z cyfrowego wszechświata, ale też umiejętnie się po nim poruszać wykorzystując odpowiednie technologie, praktyki dotyczące bezpieczeństwa oraz kwalifikacje informatyków. EMC ma wszelkie podstawy, aby pomóc klientom w zarządzaniu informacjami, ich zabezpieczaniu oraz wykorzystaniu ich ogromnego potencjału w sposób zapewniający przewagę nad konkurencją" - powiedział Jeremy Burton, wiceprezes, dział produktów i marketingu (Product Operations and Marketing) w firmie EMC.

Źródło: EMC

 

Logowanie i rejestracja