Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Rozproszona pamięć masowa Ceph dla private cloud ze wsparciem Inktank i SUSE

Suse CephFirmy Inktank i SUSE poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy w celu wspólnego świadczenia pomocy technicznej klasy korporacyjnej dla systemu rozproszonej pamięci masowej Ceph jako elementu rozwiązania SUSE Cloud służącego do budowy chmur na bazie oprogramowania open source.


Ceph to transformacyjny, uniwersalny system pamięci masowej. Ceph to pierwsze i jedyne rozwiązanie rozproszonej pamięci masowej stworzone do obsługi składowania obiektów, bloków i plików w jednym klastrze o nieograniczonej skalowalności. Platforma zdolna jest do automatycznego skalowania do i powyżej poziomu eksabajtów, działa na powszechnie dostępnym sprzęcie, jest zdolna do samonaprawy i samozarządzania oraz pozbawiona pojedynczego punktu awarii. Ceph znajduje się w jądrze systemu Linux; z Ceph można się komunikować bezpośrednio z poziomu języków programowania, a także interfejsów programistycznych Swift i S3; Ceph jest zintegrowany z systemem operacyjnym chmury OpenStack oraz projektem Apache CloudStack. Dzięki naturze open source, tę przenośną platformę pamięci masowej można instalować i wykorzystywać w chmurach publicznych i prywatnych.

Inktank jest obecnie jedyną firmą świadczącą komercyjną pomoc techniczną klasy korporacyjnej dla Ceph. W ramach zawartej umowy, Inktank zagwarantuje użytkownikom SUSE Cloud pomoc techniczną na takim samym poziomie, jaki SUSE zapewnia swoim klientom od ponad dwudziestu lat. Integrując Ceph z SUSE Cloud, pierwszą prywatną chmurą opartą na OpenStack, SUSE udostępnia najbardziej niezawodną i ekonomiczną infrastrukturę rozproszonej pamięci masowej dla chmur prywatnych.

Przedsiębiorstwa coraz częściej przenoszą swoje aplikacje do chmury. Dlatego informatycy szukają nowych rozwiązań, elastycznych i przeznaczonych dla środowisk otwartych, które byłyby zdolne podołać rosnącej ilości składowanych danych. Zarówno SUSE Cloud, jak i Ceph są elastycznymi rozwiązaniami open source i pozwalają przedsiębiorstwom tworzyć chmury dostosowane do indywidualnych potrzeb z wykorzystaniem posiadanej już infrastruktury. Zgodnie z hasłem The Future of Storage ("Przyszłość pamięci masowej"), Ceph udostępnia pamięć masową w chmurze, zdolną do samonaprawy i samozarządzania, a także automatycznego skalowania według potrzeb nawet najbardziej wymagających przedsiębiorstw. Z kolei SUSE Cloud upraszcza wdrożenie i bieżące administrowanie fizyczną infrastrukturą chmury.  

Ceph jest zintegrowany z projektem OpenStack i udostępnia wysoce skalowalną pamięć masową dla obiektów i bloków w chmurach zbudowanych na SUSE Cloud w oparciu o OpenStack. Dzięki współpracy
firm Inktank i SUSE użytkownicy SUSE Cloud zyskują pomoc techniczną, co ułatwia wykorzystanie wszystkich atutów Ceph. SUSE będzie świadczyć pomoc techniczną dla elementów Ceph wszystkim użytkownikom SUSE Cloud. Inktank zapewni SUSE wsparcie inżynierów,  które zagwarantuje szybkie rozwiązywanie problemów technicznych.

SUSE Cloud automatyzuje czynności związane z konfigurowaniem i zarządzaniem infrastrukturą chmury, łącznie ze środowiskami rozproszonej pamięci masowej Ceph. Wykorzystywane jest w tym celu oprogramowanie Crowbar rozwijane w ramach projektu open source sponsorowanego przez firmę Dell. Zarówno Inktank, jak i SUSE aktywnie uczestniczą w projekcie Crowbar, co zapewnia łatwość implementacji wspólnego rozwiązania OpenStack i Ceph, dając informatykom maksymalną elastyczność konfigurowania chmur.

"SUSE Cloud stworzyliśmy z myślą o firmach, które działają dynamicznie i chcą ograniczyć koszty przez wykorzystanie chmur prywatnych i hybrydowych. Przedsiębiorstwa korzystające z chmur i pracujące z dużą ilością danych potrzebują wysoce skalowalnych, niezawodnych pamięci masowych. Technologia Ceph spełnia te wymagania. SUSE i Inktank pomagają w pełni wykorzystać potencjał chmur opartych na rozwiązaniach open source, wspierając te technologie najlepszymi w swojej klasie usługami i pomocą techniczną" - mówi Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnych sojuszy i marketingu.

"Architektura Ceph jest wysoce skalowalna, co czyni ją doskonałym rozwiązaniem dla chmury. Dlatego właśnie Ceph zyskuje takie uznanie w branży i jest integrowane z jądrem Linuksa, architekturą OpenStack i coraz większą liczbą innych platform chmurowych. Inktank będzie współpracować z SUSE, by udostępnić możliwości Ceph szerokiemu gronu klientów, zapewniając im wsparcie niezbędne do pełnego wykorzystania potencjału inwestycji w chmurę" - mówi Bryan Bogensberger, prezes i dyrektor operacyjny Inktank.

Źródło: Suse