Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

HP ProLiant SL4500 - serwery na potrzeby Big Data

HPFirma HP poinformowała o pierwszym w branży serwerze zaprojektowanym z myślą o sprawniejszym przetwarzaniu i analizowaniu dużych zbiorów danych (ang. Big Data). Rozwiązanie to otwiera nowe możliwości biznesowe i pozwala zaoszczędzić w ciągu trzech lat nawet milion dolarów.


W momencie pojawienia się oprogramowania do obsługi Big Data i zapowiedzi znacznych korzyści, wiele firm próbowało realizować wdrożenia w ramach posiadanej architektury IT, która nie była w stanie podołać specyficznym wymaganiom stawianym przez takie obciążenia. W rezultacie wyniki tych prób nie były optymalne pod względem wydajności i kosztów.

"Środowiska aplikacji do obsługi dużych zbiorów danych, takie jak Hadoop, hurtownie danych MPP, narzędzia analityczne i składy obiektów, mają bardzo różne wymagania pod względem obciążenia. Duże, dynamicznie zmieniające się ilości szybko przenoszonych danych, które muszą być przechowywane i szybko udostępniane  oraz różnorodne wymagania użytkowników, powodują, że obciążenia te mogą być bardzo zróżnicowane, złożone i trudne w zarządzaniu, jeśli są przetwarzane w tradycyjnej infrastrukturze sprzętowej. Dla uzyskania pełnych korzyści z przetwarzania dużych zbiorów danych niezbędna jest optymalizacja infrastruktury pod kątem obciążenia" - powiedział Dan Vesset, wiceprezes ds. analizy danych biznesowych w IDC.
 
Nowe serwery HP ProLiant z serii SL4500 to jedyne rozwiązanie opracowane specjalnie z myślą o środowiskach przetwarzania dużych zbiorów danych. Zapewnia wyjątkowo wysoką wydajność, produktywność i rentowność w rozwiązaniu o bardzo dużej gęstości mocy obliczeniowej, wymaganej przez obciążenia Big Data. Nowe serwery, zbudowane w oparciu o infrastrukturę konwergentną HP, charakteryzują się wysoką efektywnością - zajmują nawet o 50% mniej miejsca, pobierają o 61% mniej mocy, generują o 31% niższe koszty i wymagają o 63% mniej  okablowania.

Modułowa konstrukcja serwerów HP ProLiant z serii SL4500 umożliwia tworzenie różnych konfiguracji jednostek obliczeniowych i pamięci masowej. Daje to klientom możliwość optymalizacji infrastruktury z uwzględnieniem specyfiki obciążenia i eliminuje potrzebę łączenia w całość niepasujących do siebie elementów sprzętowych.

W oparciu o jedną, ekonomiczną architekturę, serwer HP ProLiant z serii SL4500 może obsługiwać platformę Apache Hadoop wielu producentów, w tym Cloudera i Hortonworks, a także inne oprogramowanie, takie jak OpenStack Cloud i MongoDB.

Serwery HP ProLiant SL4500 Gen8 z technologią HP Smart Array oferują najwyższą wydajność w branży. Mogą realizować niemal siedmiokrotnie więcej operacji wejścia-wyjścia na sekundę w porównaniu z dotychczasowymi typami architektury. Dzięki inteligentnej analizie wykonywanej przez HP SmartCache, system będzie optymalizował ruch związany z pamięcią masową, co zmniejszy opóźnienia odpowiedzi i obniży koszty inwestycji początkowych.

Najnowszy produkt, należący do rodziny HP ProLiant ósmej generacji (Gen8), serwer HP SL4500, jest zbudowany w oparciu o architekturę HP ProActive Insight, której inteligentne funkcje i mechanizmy automatyzacji pozwalają klientom:
• wyeliminować przestoje i zabezpieczyć cenne dane dzięki zautomatyzowanej ochronie danych i funkcji HP Predictive Spare Activation, która przenosi dane na inne urządzenie zanim pojawią się awarie;
• zapewnić maksymalną produktywność serwera dzięki funkcji HP Active Health oraz zautomatyzować uaktualnianie oprogramowania układowego z wykorzystaniem funkcji HP Smart Update;
• korzystać z najszerszej w branży oferty usług, pomocy technicznej i rozwiązań gwarancyjnych w oparciu o funkcję HP Insight Online;
• obniżyć koszty zasilania centrum przetwarzania danych i zwiększyć moc obliczeniową w przeliczeniu na wat nawet o 70% w porównaniu z poprzednią generacją, dzięki inteligentnej infrastrukturze HP.

Firma HP poinformowała także o aktualizacji swojej oferty rozwiązań do wysokowydajnych obliczeń (ang. high-performance computing - HPC), które umożliwiają osiąganie znacznie większej wydajności dzięki najnowszej technologii procesorów produkowanych przez firmy Intel i NVIDIA.

Serwer HP ProLiant SL270s Gen8 oferuje bardzo dużą gęstość upakowania procesorów - umożliwia pracę ośmiu koprocesorów Intel Xeon Phi lub ośmiu procesorów graficznych NVIDIA Kepler na jednym serwerze. Serwery HP ProLiant SL270s i SL250s Gen8 obsługują teraz najnowsze procesory graficzne NVIDIA Kepler i nowe koprocesory Intel Xeon Phi, co pozwala klientom wybrać najlepszy akcelerator lub procesor do danego rodzaju obciążenia.

Serwer HP ProLiant z serii SL4500 w konfiguracji jednowęzłowej jest już dostępny na całym świecie. Ceny zaczynają się od 5925 EUR. Nowe serwery HP ProLiant SL270s Gen8 będą dostępne w przyszłym miesiącu; ceny zaczynają się od 4780 EUR. Serwery HP ProLiant SL250s Gen8 będą dostępne z procesorami NVIDIA Kepler i Intel Xeon Phi na początku przyszłego roku; ich ceny będą się zaczynać od 4390 EUR.

Źródło: HP