Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery Celvin NAS od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii serwerów CELVIN NAS umożliwiających ochronę danych w małych i średnich firmach, którym jest potrzebny kompletny system pamięci masowej NAS.


Nowe serwery CELVIN NAS są na tyle elastyczne, że mogą funkcjonować jako scentralizowana pamięć masowa o różnych zastosowaniach, od wirtualizacji po sieci pamięci masowej (SAN). Umożliwiają małym i średnim firmom przechowywanie i zabezpieczanie danych z większą elastycznością, skalowalnością i niezawodnością. Urządzenia NAS charakteryzują się lepszą wydajnością, stabilnością i niezawodnością w porównaniu z różnymi rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych, na przykład zewnętrznymi dyskami twardymi podłączanymi przez interfejs USB.

Oprócz niezrównanej szybkości przesyłu danych przez Ethernet oraz interfejsy eSATA i USB 3.0 nowe serwery NAS firmy Fujitsu oferują standardowe rozwiązania, które zwiększają odporność systemu i chronią przed utratą danych na skutek problemów z siecią lub innych zagrożeń — między innymi różne opcje macierzy RAID i dwa porty Gigabit Ethernet.

"Serwery CELVIN NAS to doskonałe rozwiązanie dla małych firm z rosnącym zapotrzebowaniem na pamięć masową oraz jako centralne miejsce hostingu maszyn wirtualnych. Nowa seria zapewnia dodatkową pojemność pamięci za umiarkowaną cenę oraz umożliwia elastyczną rozbudowę w przypadku wzrostu ilości obsługiwanych danych" - powiedział Dieter Heiss, wiceprezes ds. systemów obsługi stanowisk pracy (Workplace Systems) w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Nowe serwery Fujitsu CELVIN NAS charakteryzują się wyjątkową skalowalnością, niezawodnością i wszechstronnością
Model najwyższej klasy Fujitsu CELVIN NAS Q902 może mieć do 18 TB pamięci masowej na sześciu dyskach. Ma certyfikaty zgodności ze środowiskami zwirtualizowanymi, w tym VMware i Citrix, dzięki temu jest idealnym hostem maszyn wirtualnych. Oferuje 9 poziomów RAID i aktywną rezerwę pamięci.

Drugi nowy serwer NAS, model Fujitsu CELVIN NAS QR802, może być zainstalowany w stelażu obok dotychczasowych urządzeń sieciowych i serwerów. System ten ma maksymalnie 12 TB pamięci masowej, dwa zasilacze i układy chłodzenia oraz funkcje wyrównywania obciążenia przy nagłych zmianach natężenia ruchu danych. Dzięki siedmiu poziomom RAID i funkcji zdalnej replikacji z szyfrowaniem klienci mogą mieć pewność, że będzie on bezpiecznie przechowywał ich najważniejsze dane.

Trzeci serwer NAS firmy Fujitsu to nowa wersja modelu CELVIN NAS Q802, idealna do takich zastosowań, jak ogólne zarządzanie danymi, tworzenie kopii zapasowych i przechowywanie danych. Oferuje maksymalnie 12 TB pamięci masowej na czterech dyskach twardych oraz siedem różnych poziomów RAID.

Modele Fujitsu CELVIN NAS Q902 i CELVIN NAS Q802 są już dostępne w sprzedaży. Model CELVIN NAS QR802 wejdzie do sprzedaży pod koniec grudnia. Ceny zależą od modelu i konfiguracji.

Źródło: Fujitsu