Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery Celvin NAS od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii serwerów CELVIN NAS umożliwiających ochronę danych w małych i średnich firmach, którym jest potrzebny kompletny system pamięci masowej NAS.


Nowe serwery CELVIN NAS są na tyle elastyczne, że mogą funkcjonować jako scentralizowana pamięć masowa o różnych zastosowaniach, od wirtualizacji po sieci pamięci masowej (SAN). Umożliwiają małym i średnim firmom przechowywanie i zabezpieczanie danych z większą elastycznością, skalowalnością i niezawodnością. Urządzenia NAS charakteryzują się lepszą wydajnością, stabilnością i niezawodnością w porównaniu z różnymi rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych, na przykład zewnętrznymi dyskami twardymi podłączanymi przez interfejs USB.

Oprócz niezrównanej szybkości przesyłu danych przez Ethernet oraz interfejsy eSATA i USB 3.0 nowe serwery NAS firmy Fujitsu oferują standardowe rozwiązania, które zwiększają odporność systemu i chronią przed utratą danych na skutek problemów z siecią lub innych zagrożeń — między innymi różne opcje macierzy RAID i dwa porty Gigabit Ethernet.

"Serwery CELVIN NAS to doskonałe rozwiązanie dla małych firm z rosnącym zapotrzebowaniem na pamięć masową oraz jako centralne miejsce hostingu maszyn wirtualnych. Nowa seria zapewnia dodatkową pojemność pamięci za umiarkowaną cenę oraz umożliwia elastyczną rozbudowę w przypadku wzrostu ilości obsługiwanych danych" - powiedział Dieter Heiss, wiceprezes ds. systemów obsługi stanowisk pracy (Workplace Systems) w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Nowe serwery Fujitsu CELVIN NAS charakteryzują się wyjątkową skalowalnością, niezawodnością i wszechstronnością
Model najwyższej klasy Fujitsu CELVIN NAS Q902 może mieć do 18 TB pamięci masowej na sześciu dyskach. Ma certyfikaty zgodności ze środowiskami zwirtualizowanymi, w tym VMware i Citrix, dzięki temu jest idealnym hostem maszyn wirtualnych. Oferuje 9 poziomów RAID i aktywną rezerwę pamięci.

Drugi nowy serwer NAS, model Fujitsu CELVIN NAS QR802, może być zainstalowany w stelażu obok dotychczasowych urządzeń sieciowych i serwerów. System ten ma maksymalnie 12 TB pamięci masowej, dwa zasilacze i układy chłodzenia oraz funkcje wyrównywania obciążenia przy nagłych zmianach natężenia ruchu danych. Dzięki siedmiu poziomom RAID i funkcji zdalnej replikacji z szyfrowaniem klienci mogą mieć pewność, że będzie on bezpiecznie przechowywał ich najważniejsze dane.

Trzeci serwer NAS firmy Fujitsu to nowa wersja modelu CELVIN NAS Q802, idealna do takich zastosowań, jak ogólne zarządzanie danymi, tworzenie kopii zapasowych i przechowywanie danych. Oferuje maksymalnie 12 TB pamięci masowej na czterech dyskach twardych oraz siedem różnych poziomów RAID.

Modele Fujitsu CELVIN NAS Q902 i CELVIN NAS Q802 są już dostępne w sprzedaży. Model CELVIN NAS QR802 wejdzie do sprzedaży pod koniec grudnia. Ceny zależą od modelu i konfiguracji.

Źródło: Fujitsu