Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe narzędzia Quest Software do analizy danych Big Data

QuestQuest Software (obecnie część Dell Software Group) wprowadzi do oferty trzy nowe narzędzia wspomagające przedsiębiorstwa w szybszym wdrożeniu Hadoop i efektywnym wykorzystaniu dużych zbiorów danych (Big Data): Kitenga Analytics, Toad for Hadoop oraz SharePlex with Hadoop Capabilities.


Nowe produkty rozwiązują największe wyzwanie związane z Hadoop: niedobór technicznych i analitycznych umiejętności niezbędnych do zapewnienia odpowiednich analiz biznesowych w oparciu o ogromne ilości przechwyconych danych (ang. captured data).

Przy tworzeniu nowych produktów wspierających Big Data i Hadoop, Quest Software wykorzystał swoje wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu danymi i bazami danych. Pozwoliło to opracować narzędzia, które umożliwiają analitykom, administratorom oraz programistom wejście do świata analityki Big Data, zarezerwowanego dotąd głównie dla specjalistów zajmujących się danymi (ang. data scientist).

Nowe produkty:
Kitenga Analytics - rozwiązanie pozwala analizować dane strukturalne, półstrukturalne i niestrukturalne przechowywane w Hadoop. Narzędzie zapewnia takie funkcje, jak np. wyszukiwanie tekstu czy uczenie się maszyn (ang. machine learning), a także oferuje zaawansowane i szczegółowe wizualizacje. Prosty w obsłudze interfejs nie wymaga od użytkownika zrozumienia skomplikowanego programowania lub samego stosu Hadoop. Kitenga Analytics usuwa zawiłości Hadoop, MapReduce i innych technicznych aspektów dużych zbiorów danych, pozwalając analitykom skupić się na wyszukiwaniu danych i ich analizie. Ponadto w połączeniuz rozwiązaniem Toad Business Intelligence Suite, Kitenga Analytics tworzy kompletne i samoobsługowe środowisko analityczne, które zapewnia pełne wsparcie dla analityków biznesowych i systemowych pracujących w wielu różnych środowiskach.
 
Toad for Hadoop - rozwiązanie Toad ma ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie. W rankingu narzędzi do rozwoju i optymalizacji baz danych*, Toad w trzech kolejnych latach zajmował pierwsze miejsce. Najnowsza wersja tego rozwiązania została udoskonalona, aby pomóc programistom i administratorom DBA wypełnić lukę między tym, co już wiedzą o systemach zarządzania relacyjnymi bazami danych a zupełnie nowym światem Hadoop. Rozwiązanie będzie oferować zaawansowane funkcje, które pozwolą na kompleksowe zarządzanie platformą Hadoop. Ponadto Dodatkowo dzięki rozszerzeniu Quest Hadoop Connector możliwy będzie transfer danych między Oracle i Hadoop. Podobnie jak Toad dla innych platform, także Toad for Hadoop pozwoli zwiększyć wydajność i uprościćpracę programistów, administratorów baz danych oraz analityków.
 
SharePlex with Hadoop Capabilities - najnowsza wersja rozwiązania SharePlex for Oracle zapewni pełne wsparcie Hadoop. SharePlex - to narzędzie przeznaczone do replikacji baz danych Oracle w czasie rzeczywistym. Nowa wersja będzie bezproblemowo tworzyć wiele kopii danych Oracle, aby równocześnie przenieść je do innych środowisk Oracle i Hadoop bez przestojów. Jest to szczególnie istotne dla przedsiębiorstw posiadających krytyczne systemy, które zawsze muszą być dostępne. SharePlex pozwoli zoptymalizować środowiska Oracle i Hadoop w zależności od wymagań i aktualnych potrzeb, takich jak wysokadostępność, analizy i raportowanie, przetwarzanie obrazu i tekstu czy ogólna archiwizacja. Architektura narzędzia pozwala na skalowalną dystrybucję danych on-premise, w chmurze oraz w wielu centrach danych zgodnie z zasadą „No Single Point of Failure” (SPoF - ang. brak pojedynczego punktu awarii).

Narzędzie Kitenga Analytics będzie dostępne na rynku jeszcze w tym miesiącu, natomiast Toad for Hadoop i SharePlex with Hadoop Capabilities pojawią się w ofercie na początku 2013 r.

Źródło: Quest Software