Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowy serwerowy procesor od Intela - Itanium 9500

IntelW erze bezprecedensowego wzrostu ilości danych firmy potrzebują skalowalnych i niezawodnych rozwiązań do obsaługi najbardziej krytycznych aplikacji. Procesory z nowej serii Intel Itanium 9500 są ponad dwukrotnie wydajniejsze od układów poprzedniej generacji, przez co idealnie nadają się do najbardziej wymagających zastosowań.


Systemy oparte na procesorach Intel Itanium działają w ponad trzech czwartych firm z listy World’s Global 100, należących do takich branż, jak lotnictwo, energetyka, biotechnologia i telekomunikacja. Dzięki serii Intel Itanium 9500 firmy te zyskają duży wzrost wydajności, niezawodności i łatwości serwisowania (RAS).

"W świecie, w którym konkurencyjność firm w coraz większym stopniu zależy od funkcjonowania działów IT, coraz więcej aplikacji biznesowych słusznie określa się mianem »krytycznych«; muszą one być zawsze dostępne, szybko reagować na polecenia i cechować się niezwykłą niezawodnością. Właśnie z myślą o takich zastosowaniach opracowaliśmy procesor Intel Itanium 9500. Rodzina Intel Itanium 9500, która wykorzystuje nową mikroarchitekturę i zapewnia przełomową wydajność, reprezentuje nacisk, jaki Intel kładzie na niezawodność, dostępność i skalowalność, aby spełnić wymagania aplikacji krytycznych we wszystkich branżach" - powiedziała Diane Bryant, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Datacenter and Connected Systems Group.

Wysoka wydajność i dostępność światowej klasy
Układy z serii Intel Itanium 9500 zawierają 3,1 mld tranzystorów i są najbardziej zaawansowanymi procesorami ogólnego przeznaczenia, jakie dotychczas stworzył Intel. W porównaniu z poprzednią generacją oferują dwukrotnie więcej rdzeni (8 zamiast 4), zawierają 54 MB wbudowanej pamięci i obsługują nawet 2 TB niskonapięciowej pamięci DIMM w konfiguracji czterogniazdowej. Szybkość procesora wzrosła o 40 proc. w porównaniu z poprzednią generacją pomimo zmniejszenia poboru mocy. Nowe częstotliwości taktowania wynoszą od 1,73 GHz (130 W) do 2,53 GHz (170 W).

Dzięki najwyższym poziomom wydajności nowe procesory Intel Itanium gwarantują dużą skalowalność i dostępność aplikacji intensywnie przetwarzających dane, które muszą działać bez przestojów. Są to m.in. systemy ERP, aplikacje do zarządzania łańcuchem dostaw oraz oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM).

Większa elastyczność za sprawą modularnego modelu rozwoju
W 2010 r. Intel zapowiedział strategię wspólnej platformy, dzięki której procesory Intel Itanium i Intel Xeon mogą używać tych samych komponentów, w tym chipsetów, magistrali i pamięci. Strategia ta pozwoliła firmie wykorzystać mechanizmy RAS rodziny Intel Itanium w procesorach Intel Xeon E7 oraz uzyskać korzyści związane z bardziej masową produkcją.

W następnej generacji rodziny Intel Itanium, znanej pod kryptonimem „Kittson”, firma zastosuje innowacyjny model rozwoju produktów Intel Itanium i Intel Xeon, określany mianem „Modular Development Model”. Model ten rozszerzy strategię wspólnej platformy poprzez ujednolicenie elementów struktury krzemowej oraz zapewnienie kompatybilności gniazd. Dzięki temu Intel będzie mógł łatwiej wprowadzać na rynek przyszłe procesory Itanium. Ponadto partnerzy OEM będą mogli opracować jedną platformę płyty głównej dla obu architektur.

Poparcie branżowe
Procesory Intel Itanium cieszą się niesłabnącym poparciem producentów systemów, takich jak Bull, Hitachi, HP, Inspur i NEC. Aplikacje korporacyjne oferują m.in. tacy producenci, jak Oracle, SAP, SAS, Sybase i Temenos, co świadczy o tym, że społeczności niezależnych producentów oprogramowania (ISV) zależy na sukcesie ekosystemu Intel Itanium.

Procesory z serii Intel Itanium 9500 są już dostępne i kosztują od 1350 do 4650 USD w partiach po 1000 sztuk.

Źródło: Intel