Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe macierze Iomega StorCenter px12-400r

IomegaIomega, światowy lider ochrony danych, wprowadził nowy model rackowej macierzy sieciowej Iomega StorCenter px12-400r Network Storage Array, wykorzystującej technologie przechowywania danych EMC przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny dla sektora małych firm oraz korporacji z rozproszonymi oddziałami.


StorCenter px12-400r charakteryzuje się wyjątkowo wysoką przepustowością danych dzięki czterem gniazdom gigabitowego Ethernetu, procesorom Intel Core i3 3,3GHz Ivy Bridge i 4GB pamięci DDR3, umożliwiając wykonywanie skomplikowanych zadań obliczeniowych w rodzaju wirtualizacji, deduplikacji, zarządzania bazami danych i monitoringu wideo. Macierze dostępne są w wersji bezdyskowej (0TB) oraz częściowo lub w pełni wyposażonej w dyski. Użytkownicy StorCenter px12-400r mogą wykorzystać własne nośniki i rozbudować macierz wraz z potrzebami. Iomega px12-400r współpracuje z szeregiem dysków o pojemności 1TB, 2TB, 3TB i 4TB klasy serwerowej. Dla początkujących użytkowników Iomega oferuje, np. zestawy złożone z czterech dysków z możliwością rozbudowy do 8 lub 12.

Dodatkowo StorCenter px12-400r wykorzystuje najnowszą wersję nagradzanego systemu operacyjnego EMC LifeLine, umożliwiającego używanie zaawansowanych funkcji i mechanizmów chmurowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Wśród nowych funkcji oferowanych przez StorCenter px12-400r są: deduplikacja, VDI, obsługa aplikacji bazodanowych i serwerowych. Do najnowszych rozwijających się aplikacji należą też systemy zarządzania wideomonitoringiem (VMS) i McAfee VirusScan Enterprise uruchamiany bezpośrednio z macierzy.

"Wprowadzenie na rynek nowych macierzy StorCenter px12-400r jest kolejnym krokiem w celu rozszerzenia linii produktowej PX, która składa się obecnie z wielu modeli wolnostojących i szafkowyc. Jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także korporacji z rozproszonymi oddziałami. Macierze zostały zaprojektowane do wykorzystania dysków klasy serwerowej zapewniając najwyższą wydajność w swojej klasie. StorCenter px12-400r przechowują i chronią lokalnie dane,  mogą także korzystać z technologii chmurowych i wirtualizacji, oferując dzisiejszym przedsiębiorstwom szeroką gamę funkcji do wykorzystania obecnie i w przyszłości" - powiedział Mike Nikzad, Chief Operating Officer w Iomega Corporation.

 

Iomega StorCenter px-12-400r


Macierze StorCenter px12-400r są kompatybilne z wieloma platformami wirtualizacyjnymi, takimi jak, np. VMware vSphere 5.0, Citrix XenServer, Windows Server 2003, Windows Server 2008 i Windows Server 2008R2.

Najnowsza macierz Iomega może działać jako idealny cel iSCSI (iSCSI target), zapewniając dostęp na poziomie bloków, co jest ważne w przypadku archiwizacji, baz danych i aplikacji pocztowych. Inne zaawansowane funkcje to między innymi Windows Active Directory Trusted Domains, Microsoft Cluster Server i obsługa Hyper-V Live Migration.

StorCenter px12-400r wykorzystuje czołowy program antywirusowy McAfee VirusScan Enterprise uruchamiany bezpośrednio z macierzy, chroniący dane przed wirusami i szkodliwym oprogramowaniem. McAfee VirusScan Enterprise nie wymaga dodatkowego zewnętrznego serwera.  

Dołączony do macierzy EMC Atmos Cloud Connector pozwala użytkownikom archiwizować i dzielić dane z wykorzystaniem macierzy Iomega jako źródła oraz architektury Atmos jako celu. Użytkownicy mogą tworzyć katalogi w chmurze i konfigurować zadnia automatycznego kopiowania do chmury Atmos.

Macierz Iomega StorCenter px12-400r jest już dostępna w sprzedaży, w różnych konfiguracjach. Ceny urządzeń zaczynają się od 3.399 Euro za model bezdyskowy.

Źródło: Iomega