Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe macierze Iomega StorCenter px12-400r

IomegaIomega, światowy lider ochrony danych, wprowadził nowy model rackowej macierzy sieciowej Iomega StorCenter px12-400r Network Storage Array, wykorzystującej technologie przechowywania danych EMC przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny dla sektora małych firm oraz korporacji z rozproszonymi oddziałami.


StorCenter px12-400r charakteryzuje się wyjątkowo wysoką przepustowością danych dzięki czterem gniazdom gigabitowego Ethernetu, procesorom Intel Core i3 3,3GHz Ivy Bridge i 4GB pamięci DDR3, umożliwiając wykonywanie skomplikowanych zadań obliczeniowych w rodzaju wirtualizacji, deduplikacji, zarządzania bazami danych i monitoringu wideo. Macierze dostępne są w wersji bezdyskowej (0TB) oraz częściowo lub w pełni wyposażonej w dyski. Użytkownicy StorCenter px12-400r mogą wykorzystać własne nośniki i rozbudować macierz wraz z potrzebami. Iomega px12-400r współpracuje z szeregiem dysków o pojemności 1TB, 2TB, 3TB i 4TB klasy serwerowej. Dla początkujących użytkowników Iomega oferuje, np. zestawy złożone z czterech dysków z możliwością rozbudowy do 8 lub 12.

Dodatkowo StorCenter px12-400r wykorzystuje najnowszą wersję nagradzanego systemu operacyjnego EMC LifeLine, umożliwiającego używanie zaawansowanych funkcji i mechanizmów chmurowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Wśród nowych funkcji oferowanych przez StorCenter px12-400r są: deduplikacja, VDI, obsługa aplikacji bazodanowych i serwerowych. Do najnowszych rozwijających się aplikacji należą też systemy zarządzania wideomonitoringiem (VMS) i McAfee VirusScan Enterprise uruchamiany bezpośrednio z macierzy.

"Wprowadzenie na rynek nowych macierzy StorCenter px12-400r jest kolejnym krokiem w celu rozszerzenia linii produktowej PX, która składa się obecnie z wielu modeli wolnostojących i szafkowyc. Jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także korporacji z rozproszonymi oddziałami. Macierze zostały zaprojektowane do wykorzystania dysków klasy serwerowej zapewniając najwyższą wydajność w swojej klasie. StorCenter px12-400r przechowują i chronią lokalnie dane,  mogą także korzystać z technologii chmurowych i wirtualizacji, oferując dzisiejszym przedsiębiorstwom szeroką gamę funkcji do wykorzystania obecnie i w przyszłości" - powiedział Mike Nikzad, Chief Operating Officer w Iomega Corporation.

 

Iomega StorCenter px-12-400r


Macierze StorCenter px12-400r są kompatybilne z wieloma platformami wirtualizacyjnymi, takimi jak, np. VMware vSphere 5.0, Citrix XenServer, Windows Server 2003, Windows Server 2008 i Windows Server 2008R2.

Najnowsza macierz Iomega może działać jako idealny cel iSCSI (iSCSI target), zapewniając dostęp na poziomie bloków, co jest ważne w przypadku archiwizacji, baz danych i aplikacji pocztowych. Inne zaawansowane funkcje to między innymi Windows Active Directory Trusted Domains, Microsoft Cluster Server i obsługa Hyper-V Live Migration.

StorCenter px12-400r wykorzystuje czołowy program antywirusowy McAfee VirusScan Enterprise uruchamiany bezpośrednio z macierzy, chroniący dane przed wirusami i szkodliwym oprogramowaniem. McAfee VirusScan Enterprise nie wymaga dodatkowego zewnętrznego serwera.  

Dołączony do macierzy EMC Atmos Cloud Connector pozwala użytkownikom archiwizować i dzielić dane z wykorzystaniem macierzy Iomega jako źródła oraz architektury Atmos jako celu. Użytkownicy mogą tworzyć katalogi w chmurze i konfigurować zadnia automatycznego kopiowania do chmury Atmos.

Macierz Iomega StorCenter px12-400r jest już dostępna w sprzedaży, w różnych konfiguracjach. Ceny urządzeń zaczynają się od 3.399 Euro za model bezdyskowy.

Źródło: Iomega