Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Integrated Solutions w programie Cloud SignalingSM firmy Arbor Networks

Arbor integrated SolutionsArbor Networks, czołowy dostawca rozwiązań do zabezpieczania i zarządzania siecią przeznaczonych dla firm oraz dostawców usług, informuje, że Integrated Solutions (IS), integrator ICT należący do Orange Polska, przystąpił do programu Arbor Cloud Signaling (CSC), którego celem jest zapewnienie dostępności infrastruktury sieciowej i szybsze usuwanie następstw ataków DDoS.


"Firmy obawiają się zagrożeń sieciowych i oczekują wsparcia w obszarze bezpieczeństwa ze strony dostawców usług. Dlatego jako pierwsi w Polsce przystąpiliśmy do programu Arbor Cloud Signaling. Nawiązujemy partnerstwo ze światowym liderem w dziedzinie rozwiązań do zapobiegania atakom DDoS, co pozwoli nam zaoferować najbardziej zaawansowaną ochronę DDoS, jaka jest dziś dostępna na rynku" - powiedział Leszek Hołda, Prezes Integrated Solutions.

Mechanizm Cloud Signaling to efektywny, zintegrowany sposób łączenia korporacyjnego centrum danych z chmurą dostawcy usług. Łączy lokalne urządzenie Pravail APS z chmurowym rozwiązaniem Peakflow SP. Arbor uważa, że taka kombinacja ochrony lokalnej i chmurowej to optymalny sposób.

Kiedy przedsiębiorstwo lub operator centrum danych odkrywa, że jest celem ataku DDoS, może szybko mu zapobiec dzięki systemowi Cloud Signaling: po prostu klika w menu rozwijane, wybiera odpowiednią opcję i alarmuje dostawcę usług. To pozwala zachować kontrolę nad incydentem. Wolumetryczny atak DDoS, który blokuje łącza z dostawcą, zostaje natychmiast ograniczony lub całkowicie wyeliminowany, a usługi znów stają się dostępne.

"Integratorzy IT, tacy jak Integrated Solutions, oferują szeroką gamę usług biznesowych. Mają one różną naturę, ale wszyscy ich użytkownicy wymagają tego samego: żeby usługi były zawsze dostępne i żeby działały z oczekiwaną wydajnością. Przystępując do programu, IS demonstruje znajomość zagrożeń oraz zaangażowanie w ochronę sieci swoich klientów" - powiedział Tony King, wiceprezes europejskiego oddziału Arbor Networks.

Do 450 klientów Arbor Networks należy większość światowych dostawców usług i wiele spośród największych sieci korporacyjnych. Według niedawnego raportu Infonetics Research, zatytułowanego "DDoS Prevention Appliance Market Outlook", Arbor Networks jest jednym z czołowych dostawców rozwiązań do zapobiegania atakom DDoS, zarówno globalnie, jak i w segmentach operatorów, przedsiębiorstw, administracji rządowej i rozwiązań mobilnych.

Produkty Arbor korzystają z technologii ATLAS Intelligence Feed, która wyszukuje nowe zagrożenia i automatycznie informuje o nich klientów. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, ponieważ sieci botów nieustannie się zmieniają, aby uniknąć wykrycia. Infrastruktura ATLAS firmy Arbor łączy sieć czujników z danymi na temat ruchu od ponad 200 dostawców usług z całego świata. Dzięki temu zbiorowi danych, Arbor zyskuje unikatowy, globalny przegląd złośliwego ruchu w Internecie.

Źródło: Integrated Solutions