Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Torvalds w sprawie sterowników dla linux pod Hyper-V

TuxOd czasu udostępnienia przez Microsoft sterowników na licencji GPL dla systemów linux, podnoszących wydajność systemu pracującego pod kontrolą Hyper-V, można raz po raz spotkać się z bardzo skrajnymi ocenami tego wydarzenia. A co ma do powiedzenia w tej sprawie twórca linuksa - Linus Torvalds?

“Jeszcze nie miałem okazji zapoznać się z kodem sterowników. Zaglądam do kodu, gdy ma błędy, gdy sięga do wielu podsystemów lub dotyczy kluczowego podsystemu, w który jestem zaangażowany. Przyjże się kodowi z czystej ciekawości, gdy zostanie on dołączony do jądra, przez opiekunów kodu źródłowego jądra” - powiedział Torvalds.

Twórca Linuksa znany jest z realistycznej oceny rzeczywistości - "Technologia jest ważniejsza od polityki. Nieistotnym jest od kogo pochodzi kod, jeśli istnieją uzasadnione powody przemawiające za nim, jeśli nie musimy się martwić o licencjonowanie. (...) Sterowniki nie wpływają na kształt systemu, więc są łatwiej włączane do niego, niż kluczowe zmiany w systemie".

Linus Torvalds mówi dalej - "Czasem żartuje sobie z Microsoft. Jednak nienawiść do Microsoftu jest rodzajem choroby. Wierzę w otwarty rozwój oprogramowania, co nie oznacza tylko otwarcie źródeł, ale nie wykluczanie innych ludzi oraz firm".

"Istnieją ekstremiści w świecie open source, ale to właśnie dlatego nie nazywam już tego czym się zajmuje “wolnym oprogramowaniem”. Nie chcę być utożsamiany z ludźmi, dla których jest to temat wykluczania i nienawiści".

"Oskarżenia padające pod adresem Microsoft, iż z pobudek egoistycznych wybrał teren prac, jest po prostu nierozsądne. Oczywiście podjęli kroki, które im pomogą. Ale o to chodzi w open source - istnieje możliwość ulepszenia kodu dla swoich potrzeb, kimkolwiek się jest.
   
"Czy ktoś oskarża producentów sprzętu piszących sterowniki dla sprzętu, który produkują? Nie, to było by szaleństwo". Podsumowywując swą wypowiedź, Torvalds stwierdza - "Dlatego ludzie narzekający na Microsoft, że pisze i udostępnia sterowniki dla własnej platformy wirtualizacji powinni spojrzeć w lustro i zadać sobie pytanie dlaczego są hipokrytami".

Źródło: Linux Magazine
Skomentuj na forum