Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

McAfee - SaaS i cloud computing w jednym

McAfeeFirma McAfee wkracza na nową drogę dostarczania rozwiązań związanych z bezpieczeństwem jako usługi SaaS. W ofercie kierowanej od małych przedsiębiorstw po korporacje model usługowy będzie oparty o cloud computing.

Dzięki elastycznym parametrom usług bazujących na przetwarzaniu w chmurze, dostarczanych w modelu SaaS (Security-as-a-Service) klienci firmy McAfee mogą odnotować oszczędności sięgające 50%.

Bez względu na wielkość i aktualną kondycję, uwzględniając spowolnienie gospodarcze, firmy zmuszone są ograniczać budżety. W najnowszych prognozach Gartner przewiduje spadek wydatków globalnych na IT. Firmy zatem poszukują rozwiązań pozwalających na optymalizację budżetów przynoszących jednocześnie szybszy zwrot z inwestycji.

„Na rynkach zorientowanych na zagrożenia i podatności, gdzie aktualna ochrona i doświadczenie są najistotniejsze, klienci Gartnera  skłaniają się w coraz większym stopniu ku wdrażaniu rozwiązań SaaS. Oferowanie bezpieczeństwa jako usługi umożliwia obniżenie kosztów i skrócenie czasu wdrażania” – powiedziała Arabella Hallawell, wiceprezes Gartner Inc.

W 2007 roku wartość rozwiązań bezpieczeństwa dostarczanych w oparciu o model usługowy osiągnęła poziom ok. 643 milionów USD. Analitycy szacują wzrost wartości rynku SaaS do poziomu przekraczającego 3 miliardów USD.

Rozwiązania SaaS oferowane przez McAfee:

- McAfee Total Protection Service - Ochrona punktów końcowych w modelu SaaS. Zintegrowane rozwiązanie, mające ponad 5 milionów użytkowników, chroni stacje robocze, serwery i pocztę elektroniczną, blokuje wirusy, phishing, spyware, spam i ataki hackerów, umożliwiając jednocześnie bezpieczne poruszanie się po sieci Internet dzięki technologii SiteAdvisor

- McAfee Web Protection Service - Ochrona przeglądarek internetowych w modelu SaaS. Usługa w całości oparta na przetwarzaniu w chmurze (cloud computing), pozwala na filtrowanie adresów URL, chroniąc klientów przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami pochodzącymi ze stron internetowych. Dzięki wykorzystaniu oprogramowania TrustedSource opartegp na analizie reputacji do realizacji polityki bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.

- McAfee Total Protection Service Extended - Ochrona poczty elektronicznej oparta na SaaS. Jest uzupełnieniem Total Protection Service o zautomatyzowaną ochronę poczty elektronicznej przed takimi zagrożeniami, jak spam, wirusy i phishing.

- McAfee Vulnerability Assessment - badanie podatności sieci oparte na SaaS z wykorzystaniem aplikacji internetowych. Obejmuje również ocenę zgodności ze standardami branżowymi realizowaną w czasie rzeczywistym. Są to m.in. takie standardy  jak np. Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS). Ze znaku zaufania McAfee SECURE Trustmark korzysta ponad 80 tys. serwisów internetowych, które odnotowały ponad 80 miliardów odwiedzin.

Źródło: McAfee
Skomentuj na forum