Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Odświeżona linia macierzy NetApp FAS - FAS3220 i FAS3250

NetAppFirma NetApp wprowadza do swoich systemów pamięciowych FAS klasy średniej modele FAS3220 i FAS3250 z natywną obsługą pamięci Flash, zaprojektowane pod kątem wymagających środowisk SAN i NAS.


Nowe rozwiązania zwiększają wydajność nawet o 80 proc. a pojemność o 100 proc. w porównaniu z dotychczasową generacją macierzy mid-range firmy NetApp. Natywna obsługa szybkiej pamięci flash oraz nieprzerwane działanie umożliwiają przedsiębiorcom stworzenie fundamentu pod inteligentną, skalowalną i elastyczną infrastrukturę danych.

Za pomocą rozwiązań NetApp SAN firmy mogą podwoić stopień wykorzystania pamięci masowej, ograniczyć wydatki o połowę oraz zwiększyć produktywność całego przedsiębiorstwa, jednocześnie zyskując wysoką wydajność i dostępność. Nagradzane rozwiązania FC SAN firmy NetApp znajdują się w czołówce branży IT pod względem wydajności klastrów pamięci masowej.

"Pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej większość przedsiębiorstw nadal inwestuje w rozwiązania technologiczne, które mogą przynieść spore oszczędności dla firmy. Nasze nowe zunifikowane produkty klasy mid-range są zoptymalizowane pod kątem krytycznych środowisk SAN i NAS oraz wykorzystują takie technologie, jak pamięć flash i klastry Data ONTAP. Wszystko po to, aby uwzględnić wymagania w zakresie wydajności, pojemności i nieprzerwanego działania. Ponadto, skalują się w miarę rosnących potrzeb" - powiedział Krzysztof Celmer, Country Manager NetApp Poland.

Seria FAS3200 to elastyczna platforma, którą można dostosować do potrzeb systemów zwirtualizowanych, chmur prywatnych lub środowisk tradycyjnych. Obsługuje ona od kilku terabajtów do ponad 2 petabajtów danych w jednym systemie. W konfiguracji klastrowej infrastruktura FAS może składać się nawet z 24 węzłów pamięci masowej. Architektura ta pozwala na elastyczne skalowanie wydajności i pojemności, jednocześnie zapewniając nieprzerwane działanie poprzez transparentne aktualizacje, wymiany systemów, a także równoważenie wydajności.

Rozwiązanie Clustered Data ONTAP zwiększa możliwości flagowego systemu operacyjnego NetApp Data ONTAP, pozwalając używać platform pamięciowych, takich jak FAS3220 i FAS3250, jako współdzielonej puli zasobów. Przekłada się to na dużą skalowalność i wydajność, uproszczone zarządzanie oraz możliwość transparentnego migrowania danych aplikacji w obrębie klastra macierzy. Data ONTAP to najpopularniejszy system operacyjny do macierzy pamięciowych, który oferuje - na jednej platformie do zarządzania danymi - ochronę danych, wysoką skalowalność, uproszczone przydzielanie, deduplikację, uproszczone klonowanie, kopie Snapshot, kopie zapasowe i ciągłość przetwarzania.

Aby ułatwić rozbudowę i dostosowywanie systemu, nowe modele zawierają nawet trzykrotnie więcej gniazd rozszerzeń PCIe, w których można instalować karty sieciowe, karty Flash Cache oraz dodatkowe opcje sieciowe. Podobnie jak wszystkie systemy FAS, modele FAS3220 i FAS3250 pozwalają firmom ograniczyć zakupy dysków o 50 proc. dzięki mechanizmom zwiększającym efektywność wykorzystania pamięci masowej.

Systemy storage FAS3220 i FAS3250 zaprojektowano tak, aby skracały czas reakcji i zwiększały wydajność aplikacji poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii flash firmy NetApp, które zapewniają w pełni zautomatyzowaną obsługę wielowarstwowej wirtualnej pamięci masowej. NetApp Flash Cache, przyspiesza dostęp do danych przez buforowanie niedawno odczytanych danych i metadanych w pamięci flash. Inteligentne buforowanie NetApp Flash Cache nie wymaga specjalnej konfiguracji ani bieżącej obsługi.

NetApp Flash Pool to funkcja systemu operacyjnego Data ONTAP, która automatyzuje obsługę wielowarstwowej pamięci masowej, zapisując dane na dyskach półprzewodnikowych (SSD) lub tradycyjnych dyskach twardych (HDD) w zależności od wzorców ruchu, co zapewnia lepszą wydajność pod obciążeniem bez konieczności ręcznego migrowania danych. Oprogramowanie Flash Accel wykorzystuje technologię flash w serwerze, aby zwiększyć przepustowość wejścia-wyjścia nawet o 80 proc. i skrócić średni czas reakcji o 90 proc. Dzięki obsłudze „gorącego” dostępu do danych w serwerze oraz buforowaniu Flash Cache i Flash Pool firmy mogą uzyskać żądany poziom usług i zwiększyć efektywność wykorzystania pamięci masowej o ponad 60 proc. poprzez zapisywane danych na optymalnym nośniku pamięciowym.

Źródło: NetApp