Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Więcej serwerów QNAP z gwarancją NBD

QnapEPA Systemy, rozszerza gamę modeli objętych bezpłatną roczną ochroną NBD (Next Business Day). Od lutego 2011 roku obowiązywała ona na wszystkie biznesowe urządzenia QNAP w obudowie typu "rack". Teraz lista modeli uzupełniona została o serwery z serii PRO  w obudowie "tower": TS-469Pro, TS-569Pro, TS-669Pro, TS-869Pro, TS-879Pro, TS-1079Pro.


Niezależnie od usługi NBD, wszystkie serwery NAS i dyski sieciowe QNAP oferowane w sieci sprzedaży EPA Systemy i poprzez witrynę www.qnap.pl objęte są także standardową, trzyletnią gwarancją i opieką serwisową.

"Bezpłatna gwarancja Next Bussines Day umożliwia Klientom wymianę sprzętu na sprawny w ciągu jednego dnia roboczego. Tego typu udogodnienie to efekt długoletniego doświadczenia w sprzedaży sprzętu QNAP w Polsce, doskonałej znajomości tych produktów, a także dobrej jakości i reputacji marki" - podkreśla Paweł Premicz z EPA Systemy.

Warunkiem uzyskania trzyletniej gwarancji oraz rocznego serwisu NBD jest rejestracja sprzętu na stronie: www.qnap.pl/rejestracja w ciągu 30 dni od daty zakupu urządzenia. Specjaliści z EPA Systemy podkreślają jednocześnie, że na polski rynek trafia coraz większa liczba serwerów QNAP pochodzących z zagranicznych źródeł (Ukraina, Czechy, USA), które nie są objęte żadną gwarancją i pomocą techniczną w Polsce.

"Okazyjne ceny, które spotykamy nawet w dużych sklepach internetowych, mogą niejednokrotnie okazać się dużą pułapką.  Zalecamy dużą ostrożność. Należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z obsługą biznesowych danych, których strata lub przerwa w dostępie do plików może być dla przedsiębiorstwa bardzo uciążliwa" - przestrzega Paweł Premicz.

Oprócz standardowej pomocy technicznej oraz rozszerzonej gwarancji NBD, serwery QNAP pochodzące z dystrybucji EPA Systemy mogą być objęte dodatkową, opcjonalną opieką serwisową, w tym serwisem "on-site" (serwis w miejscu instalacji serwera na terenie całej Polski z terminem skutecznej naprawy w ciągu 24 godzin) oraz pakietem EPA Care Pack, zwierającym m.in. możliwość stałego monitoringu pracy urządzeń, pomoc w instalacji, konfigurację oraz optymalizację pracy macierzy dyskowych i oprogramowania.

W ofercie EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora serwerów NAS firmy QNAP w Polsce, znajduje się pełna gama dysków sieciowych i serwerów NAS firm QNAP.