Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft zaprezentował Windows 8

Windows 8Dziś wieczorem polskiego czasu w Nowym Jorku, podczas trwającej niespełna godzinę konferencji, Microsoft oficjalnie zaprezentował Windows 8. Według Microsoft premiera rozpoczyna nową erę - erę Windows 8.


Samą konferencję można było oglądać online. Była ona prowadzona w sposób dynamiczny, profesjonalny i ukierunkowany na efekt Wow! Przez cały czas trwania konferencji, Steven Sinofsky, Mike Angiulo, Julie Larson-Green oraz Steve Ballmer prezentowali nowe funkcjonalności systemu, wielokrotnie wracając do nowego interfejsu, czyli tak zwanego ekranu startowego Modern UI (znanego do niedawna pod nazwą Metro).

Głównym przekazem jaki konferencja wniosła do środowiska specjalistów IT jest wiadomość, że nadszedł już czas by zmienić system na swoich komputerach, a to dlatego, że w środowisku profesjonalistów, system jest już znany za sprawą ogólnie dostępnych wersji testowych: Consumer Preview czy Release Preview.

Premiera Windows 8 odbyła się dokładnie 11 lat po wydaniu Windows XP (25 października 2001), ale już przed premierą nowy system zainstalowało 16 mln osób, które używały go łącznie przez 1,24 mld godzin. Czy nowe okienka odniosą sukces, czy są przełomem na miarę Windows 95?

 

Windows 8 Modern UI


Na co, wśród dziesiątek nowych funkcji warto zwrócić uwagę w Windows 8:
• usprawniona instalacja systemu
• interfejs Modern UI
• brak Menu Start
• poprawione programy do obsługi poczty, zdjęć oraz kontaktów
• integracja z chmurowym dyskiem Skydrive
• usprawniona obsługa wielu monitorów
• sklep z aplikacjami Windows Store
• Internet Explorer 10
• Integracja z Bing

Wraz z desktopową "Ósemką" na rynku dostępny jest Windows RT, czyli specjalna wersja dla urządzeń w architekturze ARM oraz tablet Microsoft Surface.

Już od jutra będzie można nabyć Windows 8 w wersji pudełkowej jak również wraz z nowymi komputerami. Z okazji premiery Microsoft również przygotował bardzo atrakcyjny program aktualizacji.

Posiadacze Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 do końca stycznia będą mogli dokonać aktualizacji do Windows 8 Pro za 129 PLN (wersja elektroniczna) lub 249 PLN (wersja pudełkowa). Ponadto użytkownicy, którzy zakupili lub zakupią komputery z Windows 7 w terminie od 2 czerwca br. do 31 stycznia 2013 roku, mają prawo do aktualizacji za 69 PLN.