Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Interoperacyjność pomiędzy chmurą i plikami przechowywanymi w firmowych sieciach

NovellNovell poinformował o udostępnieniu oprogramowania Novell Dynamic File Services, służącego do zautomatyzowanego, dynamicznego zarządzania plikami użytkowników, włączając w to możliwość ich archiwizowania u dostawców usług pamięci masowej w modelu cloud computing, takich jak Amazon S3, Box, CloudMe czy Dropbox.


Nowe oprogramowanie pozwala zapanować nad pozbawionymi struktury plikami użytkowników i umacnia pozycję Novella jako lidera na rynku korporacyjnych narzędzi do obsługi plików i druku.

"Wprowadzamy oprogramowanie Novell Dynamic File Services jako odpowiedź na rosnące obawy firm związane zarządzaniem olbrzymią ilością danych nieustrukturyzowanych. Przedsiębiorstwa chcą inteligentnie zarządzać gromadzonymi przez użytkowników plikami, a dzięki Novellowi zyskują kontrolę nad danymi i możliwość sterowania wykorzystaniem pamięci masowej. Oprogramowanie Novell Dynamic File Services stanowi uzupełnienie dla posiadanej już przez klientów infrastruktury informatycznej, dzięki któremu dział IT może znacznie lepiej wykorzystać posiadane systemy do obsługi pamięci masowej bez zmniejszania wydajność pracy użytkowników" - komentuje Eric Varness, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingiem w firmie Novell.

Najważniejsze cechy i funkcje oprogramowania Novell Dynamic File Services:
• Archiwizowanie danych w chmurze: organizacje mogą archiwizować dane w chmurze Amazon S3, CloudMe czy Dropbox wykorzystując do tego inteligentny silnik sterowany politykami, który identyfikuje dane nieustrukturyzowane (pliki i foldery) przechowywane w sieciach opartych na systemach Microsoftu. Dane mogą być identyfikowane na wielu platformach do magazynowania takich producentów sprzętu, jak Dell, EMC, HP czy NetApp.

• Zwiększona wydajność przechowywania danych: za pomocą oprogramowania Dynamic File Services można definiować polityki odnoszące się do przechowywania najważniejszych dla firmy danych, tak by znajdowały się one zawsze w bezpieczniejszych miejscach, podczas gdy mniej ważne pliki będą przenoszone według ustalonej trasy na tańsze systemy pamięci masowej.

• Weryfikowanie z poziomu przeglądarki internetowej archiwów z danymi w chmurze: w celu zachowania zgodności z przepisami administratorzy mogą zaprzestać lub kontynuować archiwizowanie określonych plików; jednocześnie zyskują pewność, że wszystkie działania są na bieżąco śledzone i w każdej chwili mogą być poddane audytowi.

• Przypomnienia sterowane zdarzeniami: Administratorzy mogą ustawiać dla siebie powiadomienia - przesyłane za pośrednictwem Twittera lub zwykłej poczty e-mail - o konieczności wykonywania przeglądu umieszczonych w chmurze archiwów z danymi. Następnie za pomocą konsoli dostępnej przez przeglądarkę mogą dokonać przeglądu danych, odtworzyć określone pliki lub usunąć nieaktualne dane.

Oprogramowanie Novell Dynamic File Services jest już dostępne na rynku. Cena katalogowa wynosi 15 euro za licencję na jednego użytkownika wraz z roczną usługą utrzymania na najwyższym poziomie. Opcjonalnie można zakupić cały zestaw Novell File Management Suite (zawiera oprogramowanie Novell Storage Manager, Novell Dynamic File Services oraz Novell File Reporter) w cenie 36 euro za licencję na jednego użytkownika wraz z roczną usługą utrzymania na najwyższym poziomie.

Źródło: Novell