Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell Cloud Security Service

NovellNovell opracował pierwszą w branży usługę bezpieczeństwa dla chmur. Zapewni to zarządzanie tożsamością użytkowników i dostępem (Identity and Access Management) do aplikacji oraz pamięci masowych.

W rozwiązaniu Novell Cloud Security Service wykorzystano ponad 60 patentów i rozwiązań zgłoszonych do opatentowania powiązanych z technologiami przetwarzania w chmurze. Dzięki usługom Cloud Security Service dostawcy technologii typu cloud i rozwiązań Saas (Software as a Service) mogą sprostać rygorystycznym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa. Obecnie produkt znajduje się w fazie beta testów. Jego działanie sprawdzane jest przez wybranych klientów Novella. Pierwsza publiczna prezentacja rozwiązania odbędzie się w dniach 29-31 lipca podczas konferencji Burton Group Catalyst.

Usługę Novell Cloud Security Service oparto na technologii „anektowania”, która pozwala firmom postrzegać infrastrukturę chmury jako rozszerzenie własnego centrum danych przez umożliwienie jednokrotnego logowania za pomocą federowannia tożsamości.

Do największych zalet rozwiązań typu cloud computing można zaliczyć model usług na żądanie (on-demand), dzięki któremu korzystamy z nich tylko w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na moc przetwarzania. Teoretycznie wiele przedsiębiorstw może współdzielić ten sam potencjał obliczeniowy, użytkując go w innych przedziałach czasu.

„Rozwiązania typu cloud computing zwiastują przyszłościowy model przejrzystej i bezpiecznej informatyki, obsługujący przedsiębiorstwa przez elementy infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej. Największą przeszkodą we wdrażaniu rozwiązań w technologii chmury w przedsiębiorstwach są kwestie związane z bezpieczeństwem. Wszelkiego rodzaju zasoby zewnętrzne, wykorzystywane w przedsiębiorstwach, muszą być traktowane jako rozszerzenie centrum danych, objęte politykami i procedurami egzekwowania zgodności z wymogami przepisów i racjonalnymi praktykami biznesowymi" – mówi Dipto Chakravarty, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Novell.

„W tradycyjnych środowiskach IT firmy kontrolują swą infrastrukturę; aplikacje, serwery, pamięci masowe. Wewnętrzne środowisko typu cloud zmienia architekturę, lecz nie charakter kontroli. Architektura kontroli zmienia się zaś diametralnie w publicznej przestrzeni typu cloud, jak Google Apps, Amazon EC2 czy Salesforce. Jeśli w infrastrukturze typu cloud mają znaleźć się ważne zasoby informatyczne i dane poufne, jak dane osobowe, adresy i numery telefonów, koniecznym jest rozwiązanie problemów związanych z kontrolą dostępu” – mówi Dan Blum, wiceprezes i główny analityk  Burton Group.

Novell Cloud Security Service za sprawą technologii proxy, zapewnia newralgicznym informacją całkowite bezpieczeństwo. Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o zgodności interoperacyjnej, dzięki temu jest ono kompatybilne z wieloma standardami branżowymi, wykorzystywanymi zarówno przez publiczne, jak i prywatne środowiska typu cloud. Pozwala to użytkownikom na łatwe egzekwowanie polityk bezpieczeństwa i zapewnia zgodność z wymogami stawianymi przez przepisy w środowiskach typu cloud i centrach danych.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum