Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje nowości w zakresie przetwarzania w chmurze

CitrixPodczas ubiegłotygodniowej konferencji Citrix Synergy, która miała miejsce w Barcelonie, Citrix zaprezentował nowości w zakresie dostępu do przetwarzania w chmurze do celów biznesowych. Wśród nowości znalazły się m.in. projekt Avalon, Citrix CloudBridge  czy rozszerzone wsparcie dla Citrix CloudPlatform.


Projekt Avalon, czyli Windows w chmurze
Zdecydowana większość organizacji pracuje w systemie Windows. Przeważająca liczba aplikacji i desktopów Windows nie była jednak projektowana z myślą o obecnej sytuacji, w której mamy miliony nowych urządzeń konsumenckich. W efekcie firmy mają problem z odpowiednim wykorzystaniem ekonomiki i elastyczności chmury, gdyż jednocześnie muszą nadążać za oczekiwaniami użytkowników, którzy pragną pracować w coraz bardziej mobilny sposób.

Większość klientów musi przekształcić swoje aplikacje i desktopy Windows w elastyczne rozwiązania w chmurze, z których można korzystać na dowolnym urządzeniu. Projekt Citrix Avalon to nowe, rozbudowane rozwiązanie, które ma zaspokoić te potrzeby. Będzie on wprowadzony na rynek w dwóch wersjach, nazwanych roboczo Excalibur i Merlin. W wersji Excalibur zaoferowane zostaną uproszczone, bardziej skalowalne i bogatsze usługi multimedialne niezbędne do tego, aby udostępnić aplikacje i desktopy Windows dla konsumenckich urządzeń mobilnych. Excalibur uprości zarządzanie wirtualnymi aplikacjami i desktopami, dzięki czemu użytkownicy Citrix XenApp i Citrix XenDesktop zyskają pojedyncze, zunifikowane rozwiązanie do projektowania i wdrażania dowolnych kombinacji wirtualnych aplikacji i desktopów z jedną konsolą zarządzania, które następnie będą mogli dostarczyć użytkownikom końcowym przy użyciu wybranej wirtualnej technologii dystrybucji. Ponadto na potrzeby wersji Excalibur producent wprowadził więcej usprawnień w technologii Citrix HDX.

Wersja Merlin wzbogaci rozwiązania XenApp i XenDesktop o mechanizmy koordynacji, samoobsługę i elastyczność wdrażania. W efekcie klienci będą w stanie szybko wdrażać aplikacje i desktopy Windows w elastycznym, prywatnym środowisku chmurowym w jednej lub wielu lokalizacjach, a także wykorzystywać chmury publiczne (public cloud) w modelu „moc obliczeniowa na żądanie” w zależności od zmieniających się potrzeb biznesowych. Dzięki przekształceniu systemu Windows w prawdziwą usługę w chmurze technologia Merlin ułatwi klientom korzystanie z nowych aktualizacji i funkcji w takim zakresie, w jakim będą tego potrzebowali. Pozwoli to im dopasowywać i łączyć różne wersje produktów Windows Server, XenDesktop i XenApp w jedną hybrydową chmurę, która będzie dostępna w dowolnych publicznych i prywatnych środowiskach chmurowych.

Tworzenie nowych chmur
Citrix zapowiedział także rozszerzone wsparcie dla platformy Citrix CloudPlatform opartej na technologii Apache CloudStack. Wśród nowych partnerów technologicznych znalazły się takie firmy, jak Alcatel-Lucent, CA Technologies, Cisco i NetApp. Kilka wiodących firm telekomunikacyjnych również rozpoczęło proces standaryzacji z wykorzystaniem platformy Citrix CloudPlatform, na której zostanie oparta nowa oferta usług w modelu cloud computing.

Most łączący z rozwiązaniami chmurowymi innych firm
Strategia chmurowa Citrix skupia się na tym, aby ułatwić przedsiębiorstwom połączenie ich centrów danych i prywatnych chmur z zewnętrznymi usługami chmurowymi innych firm. Najważniejszym elementem jest w tym wypadku rozwiązanie Citrix CloudBridge, które pracując w tle w firmowych centrach danych zapewnia bezpieczne, transparentne i wydajne połączenie z zewnętrznymi chmurami. W odniesieniu do technologii CloudBridge Citrix zapowiedział dwa projekty. Nowy produkt Citrix CloudBridge for Amazon Web Services, który zostanie udostępniony w listopadzie br., umożliwi firmom bezpieczne i transparentne przenoszenie obciążeń produkcyjnych pomiędzy prywatnymi centrami danych a chmurą firmy Amazon. Rozwiązanie CloudBridge będzie dostępne, jako usługa chmurowa dostarczana przez firmę Amazon w modelu rozliczania za faktyczne użycie, co pozwoli na łatwe przygotowywanie krótkoterminowych projektów chmurowych bez konieczności inwestowania w infrastrukturę. Drugim zapowiedzianym produktem będzie z kolei Citrix CloudBridge for Microsoft Windows Azure.

Dostarczanie usług chmurowych w sieciach nowej generacji
Citrix zaprezentował także nową generację platformy sieciowej NetScaler SDX. To rozwiązanie, które miało swoją premierę w zeszłym roku i które umożliwia klientom uruchamianie do 40 wirtualnych instancji produktu NetScaler na jednym urządzeniu SDX (dostępnym dla wielu użytkowników) w sposób w pełni izolowany i niezależny. Citrix postawił na otwartość platformy NetScaler SDX, dzięki czemu będzie ona obsługiwała usługi sieciowe również od innych dostawców. Ponadto nowy NetScaler SDX pozwoli klientom wdrażać zasady oparte na aplikacjach w całej sieci, jednocześnie ujednolicając dystrybucję i automatyzując wdrażanie usług sieciowych. Wśród partnerów, którzy zapowiedzieli wsparcie nowej, platform, znalazły się firmy Aruba Networks, BlueCat Networks, CSE SecureMatrix, Palo Alto Networks, RSA, Splunk, Trend Micro, Venafi i Websense.

Firma zapowiedziała także nową technologię analityczną UXI dla rozwiązania Citrix ByteMobile, niedawno wykupionej platformy do optymalizacji danych i obrazu wideo dla operatorów telefonii komórkowej.

Źródło: Citrix