Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Alcatel-Lucent optymalizuje sieci korporacyjne i zwiększa wydajność chmur

Alcatel LucentAlcatel-Lucent wprowadza nowe rozwiązania i rozszerza swój ekosystem partnerski w celu poprawy funkcjonowania sieci korporacyjnych, które muszą odpowiadać na wciąż zmieniające się potrzeby, jak zwiększone wykorzystanie urządzeń osobistych oraz przechodzenie na model cloud computing, w tym Citrix CloudPlatform.


Wprowadzone udoskonalenie do Application Fluent Network, pozwalają automatycznie dostosować i zoptymalizować całą sieć firmową, aby płynnie i skutecznie wspierać mobilne urządzenia i aplikacje działające w czasie rzeczywistym w sieci LAN, centrum danych oraz w sieci WAN. Automatyzacja ma podstawowe znaczenie dla przedsiębiorstw różnej wielkości, które muszą sprostać wyzwaniom w postaci bezpiecznego udostępniania pracownikom zwirtualizowanych aplikacji o znaczeniu krytycznym przez sieć o wysokiej wydajności - niezależnie od miejsca, z którego pracownicy uzyskują dostęp do tych aplikacji.

Application Fluent Network Alcatela-Lucenta jest zbudowany na bazie produktów Alcatel-Lucent dla przedsiębiorstw, w tym 10k OmniSwitch, OmniSwitch 6900 i OmniSwitch 6850E, które zostały zweryfikowane jako Citrix Ready w wielu produktach Citrix oraz Citrix XenApp, Citrix XenDesktop, Citrix NetScaler i Citrix Branch Repeater. Rozwiązanie Alcatel-Lucent Citrix Ready Application Fluent Network jest wyposażone w funkcję automatycznego wykrywania szybkości (auto-sensing) i sterowane profilem, aby móc automatycznie regulować zwirtualizowany ruch związany z obsługą obciążeń generowanych np. przez wirtualne komputery biurkowe, co pozwoli spełniać wymagania użytkowników w zakresie jakości usług.
 
"Pracownicy są coraz bardziej mobilni i coraz częściej wykorzystują do realizacji swoich zadań służbowych urządzenia inteligentne, tablety i aplikacje wirtualne. Przywiązują przy tym znaczną wagę do tego, aby sieci korporacyjne szybko reagowały na zmiany obciążenia. Firma Alcatel-Lucent, która wykreowała wizję sieci dostosowującej się do potrzeb aplikacji (application fluent network), rozwiązuje ten problem poprzez zapewnianie większej automatyzacji sieci. Gwarantuje to przedsiębiorstwom znaczne korzyści, w tym uproszczenie eksploatacji oraz możliwość szybkiego i dynamicznego dostrajania wydajności, co jest konieczne w przypadku zwirtualizowanych obciążeń" - powiedział Rohit Mehra z firmy IDS.

Oprócz ogłoszenia weryfikacji kluczowych komponentów Citrix Ready dla rozwiązania Aplication Fluent Network, Alcatel-Lucent wprowadza rozszerzenie programu "ecosystem" dla centrum przetwarzania danych, zwiększając wydajność i funkcjonalność sieci korporacyjnych, podczas transformacji przedsiębiorstw z tradycyjnych modelów centrów przetwarzania danych do wyspecjalizowanych sieci cloud. Rozszerzenie programu zawiera również nowe weryfikacje zgodności z systemem Citrix na OmniVista 2500 Virtual Machine Manager. Ofertę wzbogacono ponadto o nowe rozwiązanie opracowane wspólnie z firmą NetApp i nowy sojusz z firmą QLogic. Te wspólne rozwiązania i nowe sojusze to  wkład w rozwój oferty Alcatela-Lucenta, która pomaga przedsiębiorstwom spełniać wymagania ich sieci i centrów przetwarzania danych w zakresie automatyzacji, mobilności, bezpieczeństwa, lepszej obsługi klienta i redukcji kosztów.

W oddzielnym, opublikowanym równolegle oświadczeniu Alcatel-Lucent poinformował także o podjęciu działań mających na celu przyspieszenie opracowywania nowej klasy rozwiązania dla "chmury operatorskiej", która spełni wymagania wydajnościowe dostawców usług. Alcatel-Lucent dostarczy Alcatel-Lucent Citrix Ready CloudBand Management System i CloudBand Node, które łączą moc obliczeniową i elastyczność chmury z wysoką wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem sieci komunikacyjnych. Rozwiązania te działają w oparciu o platformę Citrix CloudPlatform, zasilaną przez Apache CloudStack, sprawdzoną platformę open source cloud do tworzenia, zarządzania i dostarczania wysoce skalowalnej chmury IaaS.
    
Rozwiązania Citrix Ready Application Fluent Network, OmniSwitch 2500 Virtual Machine Manager oraz CloudBand Management System i CloudBand Node zostaną zaprezentowane przez firmę Alcatel-Lucent podczas konferencji Citrix Synergy, która odbędzie się w Barcelonie w dniach 17-19 października (stoisko nr 203).

Źródło: Alcatel-Lucent