Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rusza NetApp Data Center Fitness

NetAppProducent rozwiązań pamięciowych - firma NetApp rozpoczyna program NetApp Data Center Fitness, który pomaga firmom "zrzucić" nadmiar infrastruktury IT i poprawić jej wydajność.


Efektywność pamięci masowej ma duży wpływ na ogólną kondycję infrastruktury IT. Systemy stają się coraz trudniejsze w zarządzaniu, niewydajne i kosztowne. Silosom aplikacji często brakuje elastyczności - nie radzą sobie one ze zmiennymi wymaganiami przechowywania danych. Im mniej wydajna pamięć masowa, tym większe mogą być straty energii, miejsca, czasu i nakładu pracy. Ponadto, budżety IT, które powinny być skierowane na inwestycje przynoszące korzyści firmom dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, często zamiast tego są wydawane na utrzymanie złożonej i skomplikowanej infrastruktury.

Dzisiejsze wyzwania, które stoją przed działami IT to przede wszystkim "odchudzenie" infrastruktury IT, które jest możliwe m.in. dzięki zwiększeniu wydajności pamięci masowej. Pozwoli to zaoszczędzone pieniądze ulokować w innych obszarach działalności IT.

Koncepcja NetApp Data Center Fitness jest krokiem w kierunku zmiany na lżejsze i bardziej efektywne rozwiązania pamięciowe. Pomóc w tym ma bezpłatne narzędzie on-line, które umożliwi ocenę bieżącej efektywności działania infrastruktury IT, obliczenie potencjalnych korzyści finansowych za pomocą Efficient IT Calculator oraz identyfikację pakietu rozwiązań, które zapewnią firmom największe korzyści.

Wystarczy poświęcić kilka minut aby za pomocą funkcji Efficient IT Analyzer zobaczyć, jak poprawić kondycję infrastruktury IT w swoim przedsiębiorstwie w 7 krytycznych obszarach:
   • Wykorzystanie istniejącego środowiska pamięci masowej
   • Zużycie energii i pojemność systemu
   • Wydajność obecnego systemu pamięci masowej
   • Dostępność/czas przestoju
   • Optymalizacja pojemności
   • Zarządzanie środowiskiem pamięci masowej
   • Całkowity koszt

Dodatkowo, możliwe jest przejrzenie swoich ocen w każdym z powyższych aspektów i zamówienie indywidualnego raportu zawierającego bardziej szczegółowe wyniki. Dokument ten stanowi bazę do opracowania programu NetApp Data Center Fitness dla danej firmy.

Aby odzyskać kontrolę nad efektywnym działaniem pamięci masowej oraz poprawić kondycję działania infrastruktury IT warto skupić się na eliminowaniu strat i zwolnieniu budżetu traconego na sprzęt miejsce, energię oraz czas.

Źródło: NetApp

 

Logowanie i rejestracja