Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rusza NetApp Data Center Fitness

NetAppProducent rozwiązań pamięciowych - firma NetApp rozpoczyna program NetApp Data Center Fitness, który pomaga firmom "zrzucić" nadmiar infrastruktury IT i poprawić jej wydajność.


Efektywność pamięci masowej ma duży wpływ na ogólną kondycję infrastruktury IT. Systemy stają się coraz trudniejsze w zarządzaniu, niewydajne i kosztowne. Silosom aplikacji często brakuje elastyczności - nie radzą sobie one ze zmiennymi wymaganiami przechowywania danych. Im mniej wydajna pamięć masowa, tym większe mogą być straty energii, miejsca, czasu i nakładu pracy. Ponadto, budżety IT, które powinny być skierowane na inwestycje przynoszące korzyści firmom dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, często zamiast tego są wydawane na utrzymanie złożonej i skomplikowanej infrastruktury.

Dzisiejsze wyzwania, które stoją przed działami IT to przede wszystkim "odchudzenie" infrastruktury IT, które jest możliwe m.in. dzięki zwiększeniu wydajności pamięci masowej. Pozwoli to zaoszczędzone pieniądze ulokować w innych obszarach działalności IT.

Koncepcja NetApp Data Center Fitness jest krokiem w kierunku zmiany na lżejsze i bardziej efektywne rozwiązania pamięciowe. Pomóc w tym ma bezpłatne narzędzie on-line, które umożliwi ocenę bieżącej efektywności działania infrastruktury IT, obliczenie potencjalnych korzyści finansowych za pomocą Efficient IT Calculator oraz identyfikację pakietu rozwiązań, które zapewnią firmom największe korzyści.

Wystarczy poświęcić kilka minut aby za pomocą funkcji Efficient IT Analyzer zobaczyć, jak poprawić kondycję infrastruktury IT w swoim przedsiębiorstwie w 7 krytycznych obszarach:
   • Wykorzystanie istniejącego środowiska pamięci masowej
   • Zużycie energii i pojemność systemu
   • Wydajność obecnego systemu pamięci masowej
   • Dostępność/czas przestoju
   • Optymalizacja pojemności
   • Zarządzanie środowiskiem pamięci masowej
   • Całkowity koszt

Dodatkowo, możliwe jest przejrzenie swoich ocen w każdym z powyższych aspektów i zamówienie indywidualnego raportu zawierającego bardziej szczegółowe wyniki. Dokument ten stanowi bazę do opracowania programu NetApp Data Center Fitness dla danej firmy.

Aby odzyskać kontrolę nad efektywnym działaniem pamięci masowej oraz poprawić kondycję działania infrastruktury IT warto skupić się na eliminowaniu strat i zwolnieniu budżetu traconego na sprzęt miejsce, energię oraz czas.

Źródło: NetApp