Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe rozwiązania na potrzeby cloud computing od Samsunga

SamsungSamsung zaprezentował nowe rozwiązania do przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej: B Series Cloud Base Station, C Series Cloud Monitor, a także terminal X Series Cloud Box, rozszerzając ofertę firmy w zakresie wirtualizacji desktopów.


Urządzenia upraszczają zarządzanie systemem i pozwalają użytkownikom zwiększyć wydajność pracy oraz bezpiecznie przechowywać dane na jednym scentralizowanym serwerze lub w sieci. Umożliwiają skonsolidowanie serwerów i eliminują ryzyko kradzieży lub zagubienia danych.

Nowe narzędzia firmy Samsung do przetwarzania danych w chmurze pozwalają na łączenie się z centralnym serwerem, zapewniając użytkownikom bezpośredni dostęp do systemu operacyjnego oraz potrzebnych aplikacji. Charakteryzują się wysoką wydajnością, a przez swoją wszechstronność odpowiadają na zróżnicowane potrzeby klientów biznesowych.

"Z satysfakcją prezentujemy trzy nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania do przetwarzania danych w chmurze. Produkty serii B, C i X oferują firmom zintegrowane systemy, które zwiększają produktywność i ograniczają koszty operacyjne" - powiedział Jeong-Hwan Kim, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics.

 

Samsung X series Cloud Box


Samsung oferuje urządzenia typu "zero client" oraz "thin client". B Series Cloud Base Station oraz C Series Cloud Monitor działają w chmurze jako urządzenia podłączone do centralnego serwera, zapewniając alternatywę dla tradycyjnej infrastruktury PC. X Series Cloud Box to pierwszy w ofercie firmy Samsung autonomiczny, działający w chmurze zamiennik tradycyjnego desktopu, który zapewnia elastyczny dostęp użytkowników i możliwość wykorzystania istniejących monitorów.

Rozwiązania typu "zero client" - Cloud Monitor i Cloud Base Station
Samsung Cloud Monitor i Cloud Base Station zapewniają wyższy stopień bezpieczeństwa, gdyż za ich sprawą żadne dane nie są przechowywane lokalnie. Narzędzia wyposażono w nowy chipset Teradici drugiej generacji, gwarantujący szybki rozruch i krótki czas reakcji. Ich zaletą jest też zapewnienie wysokiej jakości obrazu oraz uproszczone zarządzanie systemem.

Samsung C Series Cloud Monitor to kompletny, wielofunkcyjny monitor chmurowy wyposażony w wyjście DVI, wejście D-sub, cztery porty USB 2.0 oraz wbudowane głośniki. Monitory z serii C są dostępne w dwóch rozmiarach z ekranem o przekątnej 19 cali (NC191) i 23,6 cala (NC241). W monitorach tych zastosowano najnowszą technologię LED BLU, zwiększającą jakość obrazu i obniżającą zużycie energii o 40 proc. w porównaniu z tradycyjnymi monitorami CCFL LCD.

Samsung B Series Cloud Base Station (NB-NH) to zupełnie nowe rozwiązanie do przetwarzania danych w chmurze, które pozwala użytkownikom na wykorzystanie istniejących monitorów. Za pomocą Cloud Base Station użytkownicy mogą w ciągu kilku minut przekształcić dostępne monitory w wielofunkcyjne ekrany.

Rozwiązania typu "thin client" - Cloud Box
Samsung X Series Cloud Box (TX-WN) to najprostsze urządzenie do przetwarzania danych, które można podłączyć do dowolnego standardowego monitora, aby zapewnić łatwy dostęp do danych w chmurze. Cloud Box jest też wyposażony w oprogramowanie Samsung MagicRMS Pro, które pozwala na zarządzanie oprogramowaniem lub aktualizowanie systemu z jednej zdalnej lokalizacji za pośrednictwem centralnego serwera.

Urządzenie Samsung B Series Cloud Base Station (NB-NH) będzie dostępne od października br., Samsung X Series Cloud Box (TX-WN) pojawi się na rynku w listopadzie, natomiast Samsung C Series Cloud Monitor (NC191 i NC241) będzie można kupić w grudniu.

Źródło: Samsung