Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe rozwiązania na potrzeby cloud computing od Samsunga

SamsungSamsung zaprezentował nowe rozwiązania do przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej: B Series Cloud Base Station, C Series Cloud Monitor, a także terminal X Series Cloud Box, rozszerzając ofertę firmy w zakresie wirtualizacji desktopów.


Urządzenia upraszczają zarządzanie systemem i pozwalają użytkownikom zwiększyć wydajność pracy oraz bezpiecznie przechowywać dane na jednym scentralizowanym serwerze lub w sieci. Umożliwiają skonsolidowanie serwerów i eliminują ryzyko kradzieży lub zagubienia danych.

Nowe narzędzia firmy Samsung do przetwarzania danych w chmurze pozwalają na łączenie się z centralnym serwerem, zapewniając użytkownikom bezpośredni dostęp do systemu operacyjnego oraz potrzebnych aplikacji. Charakteryzują się wysoką wydajnością, a przez swoją wszechstronność odpowiadają na zróżnicowane potrzeby klientów biznesowych.

"Z satysfakcją prezentujemy trzy nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania do przetwarzania danych w chmurze. Produkty serii B, C i X oferują firmom zintegrowane systemy, które zwiększają produktywność i ograniczają koszty operacyjne" - powiedział Jeong-Hwan Kim, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics.

 

Samsung X series Cloud Box


Samsung oferuje urządzenia typu "zero client" oraz "thin client". B Series Cloud Base Station oraz C Series Cloud Monitor działają w chmurze jako urządzenia podłączone do centralnego serwera, zapewniając alternatywę dla tradycyjnej infrastruktury PC. X Series Cloud Box to pierwszy w ofercie firmy Samsung autonomiczny, działający w chmurze zamiennik tradycyjnego desktopu, który zapewnia elastyczny dostęp użytkowników i możliwość wykorzystania istniejących monitorów.

Rozwiązania typu "zero client" - Cloud Monitor i Cloud Base Station
Samsung Cloud Monitor i Cloud Base Station zapewniają wyższy stopień bezpieczeństwa, gdyż za ich sprawą żadne dane nie są przechowywane lokalnie. Narzędzia wyposażono w nowy chipset Teradici drugiej generacji, gwarantujący szybki rozruch i krótki czas reakcji. Ich zaletą jest też zapewnienie wysokiej jakości obrazu oraz uproszczone zarządzanie systemem.

Samsung C Series Cloud Monitor to kompletny, wielofunkcyjny monitor chmurowy wyposażony w wyjście DVI, wejście D-sub, cztery porty USB 2.0 oraz wbudowane głośniki. Monitory z serii C są dostępne w dwóch rozmiarach z ekranem o przekątnej 19 cali (NC191) i 23,6 cala (NC241). W monitorach tych zastosowano najnowszą technologię LED BLU, zwiększającą jakość obrazu i obniżającą zużycie energii o 40 proc. w porównaniu z tradycyjnymi monitorami CCFL LCD.

Samsung B Series Cloud Base Station (NB-NH) to zupełnie nowe rozwiązanie do przetwarzania danych w chmurze, które pozwala użytkownikom na wykorzystanie istniejących monitorów. Za pomocą Cloud Base Station użytkownicy mogą w ciągu kilku minut przekształcić dostępne monitory w wielofunkcyjne ekrany.

Rozwiązania typu "thin client" - Cloud Box
Samsung X Series Cloud Box (TX-WN) to najprostsze urządzenie do przetwarzania danych, które można podłączyć do dowolnego standardowego monitora, aby zapewnić łatwy dostęp do danych w chmurze. Cloud Box jest też wyposażony w oprogramowanie Samsung MagicRMS Pro, które pozwala na zarządzanie oprogramowaniem lub aktualizowanie systemu z jednej zdalnej lokalizacji za pośrednictwem centralnego serwera.

Urządzenie Samsung B Series Cloud Base Station (NB-NH) będzie dostępne od października br., Samsung X Series Cloud Box (TX-WN) pojawi się na rynku w listopadzie, natomiast Samsung C Series Cloud Monitor (NC191 i NC241) będzie można kupić w grudniu.

Źródło: Samsung