Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe rozwiązania na potrzeby cloud computing od Samsunga

SamsungSamsung zaprezentował nowe rozwiązania do przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej: B Series Cloud Base Station, C Series Cloud Monitor, a także terminal X Series Cloud Box, rozszerzając ofertę firmy w zakresie wirtualizacji desktopów.


Urządzenia upraszczają zarządzanie systemem i pozwalają użytkownikom zwiększyć wydajność pracy oraz bezpiecznie przechowywać dane na jednym scentralizowanym serwerze lub w sieci. Umożliwiają skonsolidowanie serwerów i eliminują ryzyko kradzieży lub zagubienia danych.

Nowe narzędzia firmy Samsung do przetwarzania danych w chmurze pozwalają na łączenie się z centralnym serwerem, zapewniając użytkownikom bezpośredni dostęp do systemu operacyjnego oraz potrzebnych aplikacji. Charakteryzują się wysoką wydajnością, a przez swoją wszechstronność odpowiadają na zróżnicowane potrzeby klientów biznesowych.

"Z satysfakcją prezentujemy trzy nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania do przetwarzania danych w chmurze. Produkty serii B, C i X oferują firmom zintegrowane systemy, które zwiększają produktywność i ograniczają koszty operacyjne" - powiedział Jeong-Hwan Kim, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics.

 

Samsung X series Cloud Box


Samsung oferuje urządzenia typu "zero client" oraz "thin client". B Series Cloud Base Station oraz C Series Cloud Monitor działają w chmurze jako urządzenia podłączone do centralnego serwera, zapewniając alternatywę dla tradycyjnej infrastruktury PC. X Series Cloud Box to pierwszy w ofercie firmy Samsung autonomiczny, działający w chmurze zamiennik tradycyjnego desktopu, który zapewnia elastyczny dostęp użytkowników i możliwość wykorzystania istniejących monitorów.

Rozwiązania typu "zero client" - Cloud Monitor i Cloud Base Station
Samsung Cloud Monitor i Cloud Base Station zapewniają wyższy stopień bezpieczeństwa, gdyż za ich sprawą żadne dane nie są przechowywane lokalnie. Narzędzia wyposażono w nowy chipset Teradici drugiej generacji, gwarantujący szybki rozruch i krótki czas reakcji. Ich zaletą jest też zapewnienie wysokiej jakości obrazu oraz uproszczone zarządzanie systemem.

Samsung C Series Cloud Monitor to kompletny, wielofunkcyjny monitor chmurowy wyposażony w wyjście DVI, wejście D-sub, cztery porty USB 2.0 oraz wbudowane głośniki. Monitory z serii C są dostępne w dwóch rozmiarach z ekranem o przekątnej 19 cali (NC191) i 23,6 cala (NC241). W monitorach tych zastosowano najnowszą technologię LED BLU, zwiększającą jakość obrazu i obniżającą zużycie energii o 40 proc. w porównaniu z tradycyjnymi monitorami CCFL LCD.

Samsung B Series Cloud Base Station (NB-NH) to zupełnie nowe rozwiązanie do przetwarzania danych w chmurze, które pozwala użytkownikom na wykorzystanie istniejących monitorów. Za pomocą Cloud Base Station użytkownicy mogą w ciągu kilku minut przekształcić dostępne monitory w wielofunkcyjne ekrany.

Rozwiązania typu "thin client" - Cloud Box
Samsung X Series Cloud Box (TX-WN) to najprostsze urządzenie do przetwarzania danych, które można podłączyć do dowolnego standardowego monitora, aby zapewnić łatwy dostęp do danych w chmurze. Cloud Box jest też wyposażony w oprogramowanie Samsung MagicRMS Pro, które pozwala na zarządzanie oprogramowaniem lub aktualizowanie systemu z jednej zdalnej lokalizacji za pośrednictwem centralnego serwera.

Urządzenie Samsung B Series Cloud Base Station (NB-NH) będzie dostępne od października br., Samsung X Series Cloud Box (TX-WN) pojawi się na rynku w listopadzie, natomiast Samsung C Series Cloud Monitor (NC191 i NC241) będzie można kupić w grudniu.

Źródło: Samsung

 

Logowanie i rejestracja