Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega StorCenter px12-450r NAS - macierz dla małych i średnich firm

IomegaFirma Iomega, światowy lider ochrony danych, wprowadziła na rynek nowe, wieloprotokołowe macierze sieciowe Iomega StorCenter px12-450r dla małych i średnich firm oraz korporacji z rozproszonymi placówkami. Iomega StorCenter px12-450r wykorzystuje nowe procesory rodziny Intel Xeon Processor E3-1200 v2, 8GB RAM.


Urządzenie charakteryzuje się ulepszonymi mechanizmami wsparcia użytkownika i może wykorzystywać dyski twarde o pojemności 4TB. Dodatkowo StorCenter px12-450r korzysta z najnowszej wersji oprogramowania EMC LifeLine - zaawansowanego systemu operacyjnego oferującego szerokiej grupie użytkowników rozwiązania EMC klasy enterprise wraz z mechanizmami chmurowymi.

Nowa macierz StorCenter px12-450r została zaprojektowana do obsługi zaawansowanych funkcji w rodzaju deduplikacji, VDI oraz aplikacji bazodanowych z poziomu macierzy. Przykładami rozwijającego się rynku nowych aplikacji mogą być systemy zarządzania wideo VMS, służące do monitoringu wideo lub McAfee VirusScan Enterprise, działające bezpośrednio na macierzy.

"Wprowadzenie na rynek StorCenter px12-450r to kolejny krok w kierunku rozszerzania portfolio macierzy wysokiej wydajności, które spełniają wymagania w zakresie  przechowywania danych klientów SMB. Iomega, dzięki wykorzystaniu najnowszych procesorów Intela, jest jedną z pierwszych firm na rynku oferującą produkty najwyższej wydajności przy zachowaniu niskich kosztów w swojej klasie. StorCenter px12-450r zaprojektowano do obsługi środowisk wirtualizacyjnych i mechanizmów chmurowych, zapewniając jednocześnie na tyle dużo przestrzeni na dane, by sprostać obecnym i przyszłym aplikacjom" - powiedział Mike Nikzad, Chief Operating Officer w Iomega Corporation.

 

Iomega StorCenter px12-450r


Anatomia Iomega StorCenter px12-450r Network Storage Array
Integralną częścią nowych macierzy StorCenter px12-450r jest nowy procesor Intel Xeon Processor E3-1265L v2 o niskim poborze energii i 8GB pamięci. Wielordzeniowy procesor doskonale radzi sobie z wielowątkowymi zadaniami w postaci multi-LUN iSCSI lub infrastrukturą wirtualnych desktopów (VDI). Pamięć wielkości 8GB wspomaga działanie macierzy, w szczególności zadania w rodzaju aplikacji deduplikujących Avamar, dołączonych do wszystkich urządzeń rodziny Iomega StorCenter PX. Iomega px12-450r zawiera dwa gniazda PCIe, które umożliwiają rozbudowę urządzenia o kolejne porty I/O, jak np. 10GbE.

StorCenter px12-450r jest przeprojektowanym następcą najbardziej zaawansowanych macierzy StorCenter px12-350r. Macierze dostępne są w wersji bezdyskowej lub z dyskami, co umożliwia użytkownikom rozbudowę urządzenia wraz z rosnącymi potrzebami firmy. StorCenter px12-450r może współpracować z dyskami o pojemności 1TB, 2TB i 3TB oraz najnowszymi dyskami o pojemności 4TB. Wszystkie modele px12-450r są wyposażone w dyski Server Class SATA zapewniające najwyższą niezawodność.

Nowa macierz StorCenter px12-450r może obsługiwać dyski SSD, które idealnie nadają się do dużej liczby zapisów małych bloków danych, które występują w przypadku wirtualizacji i baz danych. Model px12-450r poszerza możliwości serwisowe dzięki nowemu projektowi mechanicznemu, a w tym wymiennym procesorom. Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w nisze dyskowe ułatwiające rozbudowę pojemności.  

Ulepszenia programistyczne
Iomega StorCenter px12-450r jest jedyną macierzą w cenie poniżej 10000 USD (IDC price bands 1&2), która posiada zainstalowane natywnie oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise. Macierz może też obsługiwać aplikacje Linux, stworzone przy pomocy Iomega LifeLine Software Development Kit (SDK).

McAfee VirusScan Enterprise jest programem antywirusowym klasy enterprise, uruchomionym natywnie na px12-450r, bez konieczności korzystania z zewnętrznego serwera. Skanowanie antywirusowe klasy enterprise oznacza:
- identyfikację zagrożeń i zapobieganie zagrożeniem dzięki światowej siei McAfee;
- kompatybilność z innymi produktami McAfee (np. opcje skanowania, zarządzanie i raportowanie).

Seria Iomega StorCenter PX
Nowa generacja macierzy Iomega StorCenter PX Server Class Series w wersji wolnostojącej i rackowej korzysta z najnowszej wersji oprogramowania EMC LifeLine z zawansowanymi funkcjami. Może także współpracować z dyskami SATA o pojemności 1TB, 2TB, 3TB i 4TB klasy serwerowej, które pozwalają uzyskać wysoką niezawodność, szczególnie ważną w przypadku aplikacji do monitoringu wideo. Nowe macierze sprzedawane są w wersji o pojemności do 48TB.

Ceny px12-450r, w zależności od konfiguracji dyskowej zaczynają się 4,399.00 Euro za model o pojemności 4TB.

Źródło: Iomega