Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Podczas Oracle OpenWorld zaprezentowano Oracle Solaris 11.1

Oracle SolarisFirma Oracle zaprezentowała system Oracle Solaris 11.1, który wnosi do rodziny produktów Oracle Solaris 11 ponad 300 ulepszeń zwiększających wydajność i funkcjonalność. Nowa wersja zapewnia nowatorską obsługę baz danych Oracle, zwiększa możliwości infrastruktury przetwarzania w chmurze oraz oferuje nowe funkcje zapewniające bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.


Oracle Solaris 11 to pierwszy system operacyjny do przetwarzania w chmurze, który umożliwia klientom tworzenie chmur klasy korporacyjnej typu Infrastructure as a Service (IaaS), Platform as a Service (PaaS) i Software as a Service (SaaS) na różnych serwerach SPARC i x86 oraz systemach niestandardowych.

Klienci będą mogli szybko i łatwo przejść na wersję Oracle Solaris 11.1 korzystając z narzędzi do aktualizacji wbudowanych w system Oracle Solaris 11.

Oracle Solaris 11 to system operacyjny do serwerów Oracle SPARC z serii T, obsługujący systemy Oracle SPARC SuperCluster T4-4, Oracle Exadata Database Machine i Oracle Exalogic Elastic Cloud. Jest kluczowym elementem umożliwiającym budowę zoptymalizowanego centrum przetwarzania danych Oracle.

System Oracle Solaris 11 jest już szeroko wykorzystywany w zastosowaniach o kluczowym znaczeniu w takich branżach, jak usługi finansowe, telekomunikacja, ochrona zdrowia, handel, sektor publiczny, media i rozrywka, przez tysiące klientów, którzy zainstalowali go w dziesiątkach tysięcy systemów.

Najlepszy do wdrażania rozwiązań Oracle na platformie UNIX®. Oracle Solaris 11.1 ma nowe rozszerzenia dostosowane do najnowszej technologii baz danych, dzięki czemu zapewnia najlepszą wydajność, dostępność i przepustowość we-wy na każdej platformie uniksowej używanej w eksploatacji bazy danych Oracle.

Nowy system umożliwia uwolnienie całego potencjału najnowszych systemów serwerowych Oracle dzięki obsłudze aż 32 TB pamięci RAM i tysięcy procesorów.

Nowe funkcje infrastruktury cloud computing są dodatkiem do wbudowanych w system Oracle Solaris 11 bardzo efektywnych funkcji wirtualizacji zasobów systemowych, sieciowych i pamięci masowej. Rozszerzono obsługę sieci konfigurowanych przez oprogramowanie (Software Defined Networks - SDN).

Superszybka aktualizacja stref Oracle Solaris Zone nawet czterokrotnie zwiększa wydajność w porównaniu z Oracle Solaris 11, a automatyczna obsługa współużytkowanej pamięci stałej umożliwia klientom łatwe przenoszenie tych stref pomiędzy systemami.

Bardzo wysoka dostępność aplikacji korporacyjnych. Bezpieczeństwo i wysoka dostępność funkcji oprogramowania Oracle Solaris Cluster, w połączeniu z wbudowaną wirtualizacją Oracle Solaris 11.1, umożliwiają klientom przeniesienie najważniejszych aplikacji do ekonomicznego i elastycznego środowiska cloud computing.

Możliwe jest przenoszenie odtwarzania po awarii pomiędzy geograficznie oddalonymi centrami przetwarzania danych z wykorzystaniem replikacji za pomocą rozwiązania Oracle Sun ZFS Storage Appliance. Technologia Oracle Solaris Trusted Extensions zapewnia wielopoziomowe bezpieczeństwo środowisk klastrowych.

Oprogramowanie Oracle Enterprise Manager Ops Center zapewnia kompleksowe zarządzanie systemami, co umożliwia sprawowanie scentralizowanej kontroli nad sprzętem, systemem operacyjnym i zasobami do wirtualizacji. Jest ono dostępne dla klientów korzystających z systemu Oracle Solaris bez dodatkowych kosztów w ramach programu Ops Center Everywhere.

Źródło: Oracle