Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Podczas Oracle OpenWorld zaprezentowano Oracle Solaris 11.1

Oracle SolarisFirma Oracle zaprezentowała system Oracle Solaris 11.1, który wnosi do rodziny produktów Oracle Solaris 11 ponad 300 ulepszeń zwiększających wydajność i funkcjonalność. Nowa wersja zapewnia nowatorską obsługę baz danych Oracle, zwiększa możliwości infrastruktury przetwarzania w chmurze oraz oferuje nowe funkcje zapewniające bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.


Oracle Solaris 11 to pierwszy system operacyjny do przetwarzania w chmurze, który umożliwia klientom tworzenie chmur klasy korporacyjnej typu Infrastructure as a Service (IaaS), Platform as a Service (PaaS) i Software as a Service (SaaS) na różnych serwerach SPARC i x86 oraz systemach niestandardowych.

Klienci będą mogli szybko i łatwo przejść na wersję Oracle Solaris 11.1 korzystając z narzędzi do aktualizacji wbudowanych w system Oracle Solaris 11.

Oracle Solaris 11 to system operacyjny do serwerów Oracle SPARC z serii T, obsługujący systemy Oracle SPARC SuperCluster T4-4, Oracle Exadata Database Machine i Oracle Exalogic Elastic Cloud. Jest kluczowym elementem umożliwiającym budowę zoptymalizowanego centrum przetwarzania danych Oracle.

System Oracle Solaris 11 jest już szeroko wykorzystywany w zastosowaniach o kluczowym znaczeniu w takich branżach, jak usługi finansowe, telekomunikacja, ochrona zdrowia, handel, sektor publiczny, media i rozrywka, przez tysiące klientów, którzy zainstalowali go w dziesiątkach tysięcy systemów.

Najlepszy do wdrażania rozwiązań Oracle na platformie UNIX®. Oracle Solaris 11.1 ma nowe rozszerzenia dostosowane do najnowszej technologii baz danych, dzięki czemu zapewnia najlepszą wydajność, dostępność i przepustowość we-wy na każdej platformie uniksowej używanej w eksploatacji bazy danych Oracle.

Nowy system umożliwia uwolnienie całego potencjału najnowszych systemów serwerowych Oracle dzięki obsłudze aż 32 TB pamięci RAM i tysięcy procesorów.

Nowe funkcje infrastruktury cloud computing są dodatkiem do wbudowanych w system Oracle Solaris 11 bardzo efektywnych funkcji wirtualizacji zasobów systemowych, sieciowych i pamięci masowej. Rozszerzono obsługę sieci konfigurowanych przez oprogramowanie (Software Defined Networks - SDN).

Superszybka aktualizacja stref Oracle Solaris Zone nawet czterokrotnie zwiększa wydajność w porównaniu z Oracle Solaris 11, a automatyczna obsługa współużytkowanej pamięci stałej umożliwia klientom łatwe przenoszenie tych stref pomiędzy systemami.

Bardzo wysoka dostępność aplikacji korporacyjnych. Bezpieczeństwo i wysoka dostępność funkcji oprogramowania Oracle Solaris Cluster, w połączeniu z wbudowaną wirtualizacją Oracle Solaris 11.1, umożliwiają klientom przeniesienie najważniejszych aplikacji do ekonomicznego i elastycznego środowiska cloud computing.

Możliwe jest przenoszenie odtwarzania po awarii pomiędzy geograficznie oddalonymi centrami przetwarzania danych z wykorzystaniem replikacji za pomocą rozwiązania Oracle Sun ZFS Storage Appliance. Technologia Oracle Solaris Trusted Extensions zapewnia wielopoziomowe bezpieczeństwo środowisk klastrowych.

Oprogramowanie Oracle Enterprise Manager Ops Center zapewnia kompleksowe zarządzanie systemami, co umożliwia sprawowanie scentralizowanej kontroli nad sprzętem, systemem operacyjnym i zasobami do wirtualizacji. Jest ono dostępne dla klientów korzystających z systemu Oracle Solaris bez dodatkowych kosztów w ramach programu Ops Center Everywhere.

Źródło: Oracle