Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Podczas Oracle OpenWorld zaprezentowano Oracle Solaris 11.1

Oracle SolarisFirma Oracle zaprezentowała system Oracle Solaris 11.1, który wnosi do rodziny produktów Oracle Solaris 11 ponad 300 ulepszeń zwiększających wydajność i funkcjonalność. Nowa wersja zapewnia nowatorską obsługę baz danych Oracle, zwiększa możliwości infrastruktury przetwarzania w chmurze oraz oferuje nowe funkcje zapewniające bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.


Oracle Solaris 11 to pierwszy system operacyjny do przetwarzania w chmurze, który umożliwia klientom tworzenie chmur klasy korporacyjnej typu Infrastructure as a Service (IaaS), Platform as a Service (PaaS) i Software as a Service (SaaS) na różnych serwerach SPARC i x86 oraz systemach niestandardowych.

Klienci będą mogli szybko i łatwo przejść na wersję Oracle Solaris 11.1 korzystając z narzędzi do aktualizacji wbudowanych w system Oracle Solaris 11.

Oracle Solaris 11 to system operacyjny do serwerów Oracle SPARC z serii T, obsługujący systemy Oracle SPARC SuperCluster T4-4, Oracle Exadata Database Machine i Oracle Exalogic Elastic Cloud. Jest kluczowym elementem umożliwiającym budowę zoptymalizowanego centrum przetwarzania danych Oracle.

System Oracle Solaris 11 jest już szeroko wykorzystywany w zastosowaniach o kluczowym znaczeniu w takich branżach, jak usługi finansowe, telekomunikacja, ochrona zdrowia, handel, sektor publiczny, media i rozrywka, przez tysiące klientów, którzy zainstalowali go w dziesiątkach tysięcy systemów.

Najlepszy do wdrażania rozwiązań Oracle na platformie UNIX®. Oracle Solaris 11.1 ma nowe rozszerzenia dostosowane do najnowszej technologii baz danych, dzięki czemu zapewnia najlepszą wydajność, dostępność i przepustowość we-wy na każdej platformie uniksowej używanej w eksploatacji bazy danych Oracle.

Nowy system umożliwia uwolnienie całego potencjału najnowszych systemów serwerowych Oracle dzięki obsłudze aż 32 TB pamięci RAM i tysięcy procesorów.

Nowe funkcje infrastruktury cloud computing są dodatkiem do wbudowanych w system Oracle Solaris 11 bardzo efektywnych funkcji wirtualizacji zasobów systemowych, sieciowych i pamięci masowej. Rozszerzono obsługę sieci konfigurowanych przez oprogramowanie (Software Defined Networks - SDN).

Superszybka aktualizacja stref Oracle Solaris Zone nawet czterokrotnie zwiększa wydajność w porównaniu z Oracle Solaris 11, a automatyczna obsługa współużytkowanej pamięci stałej umożliwia klientom łatwe przenoszenie tych stref pomiędzy systemami.

Bardzo wysoka dostępność aplikacji korporacyjnych. Bezpieczeństwo i wysoka dostępność funkcji oprogramowania Oracle Solaris Cluster, w połączeniu z wbudowaną wirtualizacją Oracle Solaris 11.1, umożliwiają klientom przeniesienie najważniejszych aplikacji do ekonomicznego i elastycznego środowiska cloud computing.

Możliwe jest przenoszenie odtwarzania po awarii pomiędzy geograficznie oddalonymi centrami przetwarzania danych z wykorzystaniem replikacji za pomocą rozwiązania Oracle Sun ZFS Storage Appliance. Technologia Oracle Solaris Trusted Extensions zapewnia wielopoziomowe bezpieczeństwo środowisk klastrowych.

Oprogramowanie Oracle Enterprise Manager Ops Center zapewnia kompleksowe zarządzanie systemami, co umożliwia sprawowanie scentralizowanej kontroli nad sprzętem, systemem operacyjnym i zasobami do wirtualizacji. Jest ono dostępne dla klientów korzystających z systemu Oracle Solaris bez dodatkowych kosztów w ramach programu Ops Center Everywhere.

Źródło: Oracle