Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP wprowadza na rynek serwery ProLiant Gen8

HPHP poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych, czterogniazdowych serwerów HP ProLiant Generation 8 (Gen8), które zapewniają większą moc obliczeniową zwiększając wydajność środowisk zwirtualizowanych i ułatwiają przejście na przetwarzanie w chmurze. Serwery umożliwiają klientom uzyskanie zwrotu z inwestycji w ciągu trzech miesięcy,


Serwery HP ProLiant BL660c i DL560 ósmej generacji to pierwsze w branży serwery czterogniazdowe o architekturze HP ProActive Insight, która znacznie skraca czas  poświęcany na serwisowanie, dzięki zaawansowanej automatyzacji i ciągłemu monitorowaniu kondycji systemu. Rozwiązanie to zmniejsza obciążenie personelu informatycznego czynnościami administracyjnymi o ponad 30 dni w roku.
 
Klienci wirtualizują aplikacje wymagające dużej mocy obliczeniowej, aby poprawić wykorzystanie i efektywność systemów oraz ułatwić sobie przejście na przetwarzanie w chmurach prywatnych i hybrydowych. Wielu klientów zwirtualizowało podstawową infrastrukturę i mniejsze obciążenia, ale nadal mają oni problemy z bardziej złożonymi, zaawansowanymi obciążeniami. Klienci wykorzystujący tradycyjne serwery dwugniazdowe często mają do czynienia z wąskimi gardłami obniżającymi wydajność, spowodowanymi przez ograniczenia przestrzeni i zasilania w centrum przetwarzania danych oraz niewystarczającą ilość pamięci.  

Jako elementy składowe infrastruktury konwergentnej HP te wieloprocesorowe serwery zaspokajają zapotrzebowanie na dużą moc obliczeniową, co umożliwia klientom pełniejszą wirtualizację i stanowi podstawę do tworzenia chmur prywatnych i hybrydowych.

Dzięki współczynnikowi konsolidacji trzy do jednego i mniejszej powierzchni zajmowanej w centrum przetwarzania danych serwer HP ProLiant BL660c Gen8 oferuje czterogniazdową gęstość przy połowie objętości z poprzednich generacji i zmniejsza całkowity koszt posiadania nawet o 30%.

Model HP ProLiant DL560 Gen8 to czterogniazdowy serwer w obudowie o wysokości 2U, który zajmuje mało miejsca, zapewniając wysoką wydajność i skalowalność oraz duże możliwości rozbudowy.

Serwery HP ProLiant BL660c i HP ProLiant DL560 Gen8 zostały opracowane z myślą o poprawie wydajności w złożonych, zwirtualizowanych środowiskach, tak aby klienci mogli mieć szybszy dostęp do danych, optymalizować swoje systemy w celu szybszego przetwarzania obciążenia oraz zwiększać liczbę maszyn wirtualnych na serwer. Główne korzyści z nowych serwerów to:
• Lepsza wydajność pamięci masowej dzięki pierwszej zintegrowanej technologii PCIe 3.0, która zapewnia dwa razy większą przepustowość we-wy i nawet sześciokrotnie większą szybkość w porównaniu z poprzednimi generacjami.
• Rozszerzona obsługa maszyn wirtualnych dzięki konstrukcji pamięci o pięciokrotnie większej gęstości w porównaniu z produktami konkurencji i mniejszym opóźnieniu niż poprzednie generacje.
• O 50% większa wydajność w porównaniu z produktami konkurencji, co umożliwia większą konsolidację aplikacji wirtualnych na mniejszej liczbie serwerów.

Serwery HP ProLiant Gen8 pozwalają na nowo określić oczekiwania i założenia ekonomiczne przez wykorzystanie architektury HP ProActive Insight, która umożliwia oferowanie czterogniazdowych serwerów z bezprecedensową automatyzacją całego cyklu życia. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z portalem HP Insight Online serwery te przyspieszają rozwiązywanie problemów i zmniejszają liczbę nieplanowanych przestojów. Samoczynne monitorowanie i diagnozowanie serwerów oraz prewencyjna pomoc techniczna umożliwiają klientom rozwiązywanie problemów nawet o 66% szybciej.

Zaawansowane rozwiązania zastosowane w serwerach HP ProLiant Gen8, przetestowane w rzeczywistych centrach przetwarzania danych, zostały opracowane z wykorzystaniem ponad 150 innowacji zainspirowanych przez klientów, które mogą niemal całkowicie wyeliminować typowe problemy z serwerami powodujące awarie, przestoje i utratę danych.

Serwery HP ProLiant DL560 Gen8 i HP ProLiant BL660c Gen8 są już dostępne na całym świecie. Ich ceny rozpoczynają się odpowiednio od 5.912 i 7.970 USD.

Źródło: HP
 

Logowanie i rejestracja