Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wydajność sieci LAN w rozproszonym środowisku VMware View

VMware RiverbedRiverbed Technology, firma zajmująca się poprawą wydajności sieci, na październikowej konferencji VMworld 2012 w Barcelonie, zademonstruje rozwiązanie tworzone we współpracy z VMware, które będzie cechować się wysoką wydajnością pracy z VMware View w oddziałach firmy.


Nowa technologia zapewni wydajność na poziomie sieci LAN w rozproszonych środowiskach VMware View, w tym w środowisku BOD (Branch Office Desktop) oraz BPD (Business Process Desktop), przy jednoczesnym zachowaniu kontroli w centrum danych. Rozwiązanie jest kombinacją infrastruktury serwerów brzegowych Riverbed Granite (edge-VSI) oraz VMware View. To pierwsze rozwiązanie na rynku bazujące na ogłoszonym we wrześniu 2011 roku partnerstwie z Teradici, mającym na celu poprawę wydajności infrastruktury IT, w których wdrożona została wirtualizacja desktopów.

Wpisane w charakterystykę sieci WAN wyzwania, takie jak odległość, opóźnienia, ograniczona i kosztowna przepustowość czy nieprzewidziane przerwy, mogą skutkować niezadowoleniem użytkowników interaktywnych aplikacji oraz innych usług IT. Nawet z wystarczającą przepustowością, problemy związane z dużymi opóźnieniami czy awariami wewnątrz sieci WAN mogą prowadzić do słabej wydajności aplikacji i niezdolności do płynnego dostarczania wirtualnych usług w odległych lokalizacjach.

VMware i Riverbed zaprezentują złożone rozwiązanie, które znacząco redukuje opóźnienia w sieciach WAN, konieczność zakupu wyższej przepustowości i zapewnia ciągłość operacji w przypadku awarii sieci. To złożone rozwiązanie zapewnia użytkownikom VMware View wysoką jakość, redukując koszty operacyjne oraz te związane z zarządzaniem oddziałami firm.

Udane wdrożenie infrastruktury wirtualnych desktopów
Znalezienie efektywnego i niezawodnego sposobu zarządzania użytkownikami końcowymi w odległych oddziałach, stało się priorytetem dla wielu organizacji. Coraz więcej firm, widzi centralizację i zarządzanie oddziałami dzięki infrastrukturze wirtualnych desktopów, jako efektywne podejście, usprawniające zarządzanie aplikacjami i desktopami, redukujące koszty, poprawiające bezpieczeństwo, spełniające wymogi regulatorów oraz poprawiające elastyczność i produktywność całej firmy.

Firmy inwestują w większe i kosztowne zbędne połączenia wewnątrz sieci WAN, które nie zawsze zapewniają odpowiednią jakość użytkownikom końcowym, ponieważ interaktywne aplikacje mogą wciąż zachowywać się niestabilnie na większych odległościach. Dodatkowo, serwery drukarek i aplikacji, które nie są scentralizowane mogą spowalniać dostęp użytkowników do aplikacji i danych.

100% konsolidacji i wydajność sieci LAN w każdym miejscu
Wirtualna infrastruktura serwerów brzegowych (edge-VSI) dostarczana przez Riverbed Granite, pozwala organizacjom konsolidować i zarządzać wszystkimi serwerami brzegowymi w centrum danych. Edge-VSI rozszerza centralne zarządzanie danymi również na rozproszonych użytkowników, umożliwiając działom IT pełną konsolidację serwerów, wirtualnych desktopów, aplikacji i danych użytkowników końcowych do centrum danych. Jednocześnie praca z wirtualnymi desktopami na krańcach przedsiębiorstwa jest tak sprawna, jak gdyby znajdowały się one lokalnie. Rozwiązanie VMware View BOD pozwala organizacjom na centralne zarządzanie, ochronę oraz projektowanie desktopów VMware View w oddziałach, zapewniając łączność lokalną - a wszystko z niższym kosztem posiadania (TCO). Demonstracja pokaże w jaki sposób organizacje mogą zoptymalizować swój czas pracy, uprościć zarządzanie desktopami oraz obniżyć koszty operacyjne.

Rozwiązanie VMware View BPD zapewnia te same korzyści co zaawansowane rozwiązanie VMware View BOD, ale jeszcze bardziej rozszerza wydajność infrastruktury wirtualnych desktopów, dzięki dostarczaniu ich jako usługę pracownikom contact centre, deweloperom będącym na innych kontynentach czy współpracownikom czasowym. Rozwiązanie BPD wraz z edge-VSI oraz VMware View pozwala organizacjom osiągnąć pełną kontrolę oraz konsolidację, a także obniżyć koszty infrastruktury, jednocześnie oferując użytkownikom końcowym wysoką jakość bez względu na lokalizację czy jakość sieci.

Z zapowiadanym rozwiązaniem BOD i BPD będzie można się zapoznać podczas konferencji VMworld Europe, na stoisku Riverbed (#B120).

Źródło: Riverbed