Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Masz NAS od Synology? - Skorzystaj z chmury Symform

Synology SymformDzięki nawiązanemu partnerstwu pomiędzy firmami Synology i Symform, klienci korzystający z serwerów NAS Synology mogą bezpłatnie wykonywać kopie zapasowe danych w chmurze Symform.


Symform, dzięki opatentowanym technologiom buduje największe na świecie wirtualne centrum danych przy użyciu istniejącej infrastruktury sieci Internet. Symform Cloud Storage Network jest pierwszym na świecie chmurowym magazynem danych typu crowdsourced. Dzięki temu użytkownik za przechowywanie danych nie płaci pieniędzmi a bajtami. Każda firma przyłączająca się do sieci, może podłączyć lokalną, niewykorzystana przestrzeń dyskową do sieci Grid w zamian za bezpieczną, szybką i niezawodną kopię zapasową danych w chmurze. Dane nim opuszczą urządzenie lokalne, są szyfrowane, rozdrobnione i redundantnie rozmieszczane w różnych lokalizacjach.

Posiadacze, większości modeli NASów DiskStation (DS) i RackStation (RS) mogą zupełnie bezpłatnie składować swoje dane w bezpiecznej chmurze Symform Cloud Storage, znacząco eliminując ryzyko ich utraty w przypadku awarii.

"Koszty zdalnego tworzenia kopii zapasowych są jednym z największych wyzwań dla firm w dzisiejszych czasach, pomimo że ochrona danych jest najwyższym priorytetem dla większości firm. My dostarczamy łatwe w użyciu i bezpłatne rozwiązanie rozszerzające możliwość ochrony danych krytycznych urządzeń NAS w sieci Symform Cloud Storage. Synology to świetny partner, który rozumie jak ważne jest bezpieczeństwo danych i możliwość ich backupowania w łatwy, niezawodny i niedrogi sposób" - powiedziała Margaret Dawson, wiceprezes działu zrządzania produktem i marketingu w Symform.

Dostęp do 10 GB wirtualnej przestrzeni dyskowej Symform Cloud Storage można uzyskać poprzez instalację pakietu SymformBeta z poziomu Synology Package Center. Ponadto przestrzeń można rozszerzyć nawet do 200 GB, jeżeli użytkownik zdecyduje się na dołączenie do globalnej sieci Symform Cloud Storage Network, chmury pracującej na zasadzie peer-to-peer.

"Ochrona danych jest kluczowym elementem, na którym skupiają się użytkownicy wybierający urządzenia NAS od Synology. Nasze partnerstwo z Symform i ich rozproszony model pamięci masowej jest idealnym rozwiązaniem dla społeczności, a my wierzymy w to, że jest to wartość dodana dla naszych klientów" - powiedział Wayne An, menedżer produktu w Synology.

Pakiet SymformBeta jest darmowy i dostępny dla posiadaczy następujących urządzeń Synology: DS213, DS413j, RS812RP+, RS812+, RS812, RS2212RP+, RS2212+, RS212, DS712+, DS412+, DS212+, DS212j, DS212, DS1812+, DS1512+, DS112+, DS112j, DS112, RS411, RS2211+, RS2211RP+, DS411slim, DS411j, DS411+II, DS411+, DS411, DS2411+, DS211, DS211j, DS211+, DS1511+, DS111, RS810RP+, RS810+, DS710+, DS410j, DS210j, DS110j, DS1010+, RS409, DS409slim, DS409, DS209 oraz DS109.