Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Masz NAS od Synology? - Skorzystaj z chmury Symform

Synology SymformDzięki nawiązanemu partnerstwu pomiędzy firmami Synology i Symform, klienci korzystający z serwerów NAS Synology mogą bezpłatnie wykonywać kopie zapasowe danych w chmurze Symform.


Symform, dzięki opatentowanym technologiom buduje największe na świecie wirtualne centrum danych przy użyciu istniejącej infrastruktury sieci Internet. Symform Cloud Storage Network jest pierwszym na świecie chmurowym magazynem danych typu crowdsourced. Dzięki temu użytkownik za przechowywanie danych nie płaci pieniędzmi a bajtami. Każda firma przyłączająca się do sieci, może podłączyć lokalną, niewykorzystana przestrzeń dyskową do sieci Grid w zamian za bezpieczną, szybką i niezawodną kopię zapasową danych w chmurze. Dane nim opuszczą urządzenie lokalne, są szyfrowane, rozdrobnione i redundantnie rozmieszczane w różnych lokalizacjach.

Posiadacze, większości modeli NASów DiskStation (DS) i RackStation (RS) mogą zupełnie bezpłatnie składować swoje dane w bezpiecznej chmurze Symform Cloud Storage, znacząco eliminując ryzyko ich utraty w przypadku awarii.

"Koszty zdalnego tworzenia kopii zapasowych są jednym z największych wyzwań dla firm w dzisiejszych czasach, pomimo że ochrona danych jest najwyższym priorytetem dla większości firm. My dostarczamy łatwe w użyciu i bezpłatne rozwiązanie rozszerzające możliwość ochrony danych krytycznych urządzeń NAS w sieci Symform Cloud Storage. Synology to świetny partner, który rozumie jak ważne jest bezpieczeństwo danych i możliwość ich backupowania w łatwy, niezawodny i niedrogi sposób" - powiedziała Margaret Dawson, wiceprezes działu zrządzania produktem i marketingu w Symform.

Dostęp do 10 GB wirtualnej przestrzeni dyskowej Symform Cloud Storage można uzyskać poprzez instalację pakietu SymformBeta z poziomu Synology Package Center. Ponadto przestrzeń można rozszerzyć nawet do 200 GB, jeżeli użytkownik zdecyduje się na dołączenie do globalnej sieci Symform Cloud Storage Network, chmury pracującej na zasadzie peer-to-peer.

"Ochrona danych jest kluczowym elementem, na którym skupiają się użytkownicy wybierający urządzenia NAS od Synology. Nasze partnerstwo z Symform i ich rozproszony model pamięci masowej jest idealnym rozwiązaniem dla społeczności, a my wierzymy w to, że jest to wartość dodana dla naszych klientów" - powiedział Wayne An, menedżer produktu w Synology.

Pakiet SymformBeta jest darmowy i dostępny dla posiadaczy następujących urządzeń Synology: DS213, DS413j, RS812RP+, RS812+, RS812, RS2212RP+, RS2212+, RS212, DS712+, DS412+, DS212+, DS212j, DS212, DS1812+, DS1512+, DS112+, DS112j, DS112, RS411, RS2211+, RS2211RP+, DS411slim, DS411j, DS411+II, DS411+, DS411, DS2411+, DS211, DS211j, DS211+, DS1511+, DS111, RS810RP+, RS810+, DS710+, DS410j, DS210j, DS110j, DS1010+, RS409, DS409slim, DS409, DS209 oraz DS109.

 

Logowanie i rejestracja