Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie Citrix na temat miejsca pracy przyszłości

CitrixWedług nowego badania Citrix, do 2020 r. organizacje zredukują powierzchnię biurową niemal o jedną piątą (17 procent). W przyszłości statystyczne miejsce pracy to średnio siedem biurek na każdych dziesięciu pracowników biurowych, a każda osoba będzie uzyskiwać dostęp do firmowej sieci IT średnio za pomocą sześciu różnych urządzeń.


Najnowszy raport "Citrix Workplace of the Future", to efekt badania przeprowadzonego na zlecenie Citrix w 19 krajach, wśród 1900 osób podejmujących decyzje IT. Pokazuje on, że już teraz blisko jedna trzecia pracowników (29 procent) nie pracuje w tradycyjnym biurze. Zamiast tego wykonują oni swoje obowiązki w innych, mniej lub bardziej stałych miejscach. Wśród nich najczęściej wymienia się pracę z domu (64 procent), w terenie lub w miejscu realizacji projektu (60 procent) lub też w siedzibie klienta lub partnera (50 procent). Ponadto osoby te uzyskują dostęp do korporacyjnych aplikacji, danych i usług z takich miejsc jak hotele, lotniska czy kawiarnie. Coraz częściej pracują również w trakcie podróży.

Co ciekawe ogromna większość ankietowanych organizacji twierdzi, że w najbliższej przyszłości przeprojektuje własną przestrzeń biurową tak, aby była bardziej atrakcyjna dla pracowników. Przyszłe miejsce pracy ma rozwijać kreatywność, inspirować do działania i zachęcać do współpracy z dowolnego miejsca, o najbardziej korzystnej dla pracownika porze i na dowolnym urządzeniu.

Ograniczanie liczby osób w biurze, które używają wielu urządzeń, aby uzyskać dostęp do korporacyjnych aplikacji, danych i usług spoza tradycyjnego biura jest częścią globalnego trendu, który określa się mobilnym stylem pracy. W skali międzynarodowej już teraz jedna czwarta organizacji (24 procent) stosuje go w pełni a do połowy 2014 r. ma to być 83 procent organizacji.

Mobilny styl pracy jest coraz bardziej popularny gdyż:
• Z perspektywy organizacji daje możliwość wyboru optymalnego miejsca i pory pracy. Firmy najczęściej wskazują, że pomaga on stworzyć bardziej elastyczne miejsce pracy (73 procent), obniża koszty zatrudnienia (53 procent), ogranicza koszty nieruchomości (48 procent) oraz pomaga przyciągnąć (47 procent) i utrzymać (44 procent) najbardziej utalentowanych pracowników.
• Z perspektywy pracowników przede wszystkim zwiększa elastyczność (65 procent), osobistą produktywność (62 procent), zmniejsza liczbę dojazdów (61 procent) i zwiększa równowagę między życiem osobistym a zawodowym (55 procent). Workshifting pomaga również pracownikom spędzać więcej czasu u klientów (48 procent).

Jak wynika z badania większość organizacji (83 procent) używa inicjatyw BYOD do zarządzania rosnącą liczbą urządzeń, z których pracownicy uzyskują dostęp do firmowej sieci. Zazwyczaj sami oni wybierają sobie i kupują urządzenia, a 76 procent organizacji zwraca im koszty w całości lub w części.

80 procent organizacji, które wprowadziły już workshifting i programy BYOD, odnotowało korzyści finansowe wynikające bezpośrednio z tej decyzji. 96 procent organizacji wdrażających mobilny styl pracy zamierza przeprojektować biura, aby stworzyć bardziej inspirujące i elastyczne środowisko, wyposażone w najnowsze technologie. Dodatkowo planują one ograniczyć powierzchnię biurową o 7 procent w ciągu zaledwie dwóch lat i o 16 procent do 2020 r. Te, które wprowadziły workshifting, już teraz mają o 15 procent mniej biurek niż te, które nie stosują takich rozwiązań. Przyczynia się to do ograniczenia kosztów nieruchomości.

Aby bezpiecznie zarządzać danymi mobilnych pracowników organizacje muszą aktywnie zarządzać ludźmi, danymi i aplikacjami z wykorzystaniem zasad dostępu i rozwiązań technologicznych. Wprowadzając mobilny styl pracy muszą zagwarantować, że poufne dane będą odpowiednio zabezpieczone.

Badania do raportu Citrix Workplace of the Future zostały przeprowadzone przez firmę Vanson Bourne w sierpniu 2012 r. w formie wywiadów z 1900 specjalistami IT z całego świata. Na pytania odpowiedziało po 100 specjalistów IT z różnych branż w 19 krajach. Trzy czwarte respondentów reprezentowało organizacje zatrudniające 1000 lub więcej pracowników; jedna czwarta - organizacje zatrudniające od 500 do 999 pracowników.

Źródło: Citrix

 

Logowanie i rejestracja