Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology prezentuje DiskStation DS413

SynologyFirma Synology przedstawiła DS413, czterodyskowy model zaawansowanego technologicznie serwera NAS o zminimalizowanym zapotrzebowaniu na energię. Urządzenie kierowane jest do małych i średnich firm jako centralny magazyn do przechowywania kopii zapasowych oraz łatwej i szybkiej synchronizacji plików pomiędzy różnymi platformami.


"Synology DS413 może być wzorem innowacyjnej i przyjaznej dla środowiska konstrukcji, zapewniającej firmom wydajne energetycznie rozwiązania do zarządzania danymi" - powiedział Jones Tsai, dyrektor działu zajmującego się projektowaniem sprzętu w Synology.

Zastosowany w DS413 tryb hibernacji systemu jest niespotykany w konkurencyjnych serwerach. Po jego uaktywnieniu, DS413 zużywa niespełna 3,3W energii, a dzięki oferowanej przez Synology zaawansowanej technologii, po wykryciu próby dostępu poprzez sieciowy interfejs, w ciągu kilku sekund gwarantuje powrót urządzenia do pełnej funkcjonalności. W trybie hibernacji systemu, wentylatory i dyski zostają zatrzymane, zapewniając całkowitą ciszę w pomieszczeniu, w którym „pracuje” urządzenie. Kolejnym dowodem, potwierdzającym energooszczędny charakter DS413, jest zużycie energii zarówno podczas hibernacji dysków twardych, wynoszące zaledwie 13W, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem - 35,6W.
 
DS413 jest jednym z pierwszych serwerów NAS, w którym wykorzystano platformę z procesorem QorIQ firmy Freescale Semiconductor. Wraz z 1 GB pamięci RAM, konfiguracja zapewnia najlepszą w tej klasie urządzeń wydajność, dostępność trybu uśpienia i możliwość zarządzania zasilaniem, a także usprawnioną obsługę wielozadaniowości.

"W zakresie wydajności oraz efektywności energetycznej, nowy DS413 potwierdza czołową pozycję Synology na rynku serwerów NAS. Miło nam że technologia QorIQ, wykorzystana w modelu DS413, zwiększa imponujące możliwości tego serwera, oferując jednocześnie niskie zużycie energii" - powiedział Bernd Lienhard, wiceprezydent i dyrektor zarządzający działem Networking Processor w firmie Freescale.

Za sprawą lepszych parametrów samej platformy, jak i usprawnionego sprzętowego mechanizmu kodowania, DS413 wyróżnia się doskonałą wydajnością w obsłudze danych zaszyfrowanych 256-bitowym kluczem AES, gwarantując prędkość odczytu 23,46 MB/s, a zapisu - 46,81 MB/s. Obsługa plików bez szyfrowania jest równie imponująca - w konfiguracji RAID 5 odczyt osiąga prędkość 111,12 MB/s, a zapis 80,86 MB/s. Aby zapewnić maksymalnie długi czas pracy urządzenia, w DS413 zastosowano takie technologie, jak pasywne chłodzenie procesora, dwa redundantne wentylatory systemowe o średnicy 92 mm, a w zakresie dysków twardych - obsługę hot-swap.
 
DS413 pracuje pod kontrolą systemu DiskStation Manager (DSM) 4.1, który gwarantuje bogaty zestaw funkcji zwiększających efektywność i zapewniających łatwą realizację zadań. Oprogramowanie posiada elegancki interfejs użytkownika, zoptymalizowany pod kątem obsługi wielozadaniowości. Serwery Synology zdobywają szereg medialnych rekomendacji, a podczas tegorocznych targów Computex, DS413 otrzymał tytuł „Best Choice” („Najlepszy wybór”).

Źródło: Synology