Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Acronis nabył firmę GroupLogic

Acronis GroupLogicAcronis, wiodący dostawca rozwiązań do odzyskiwania i ochrony danych w środowisku fizycznym, wirtualnym i chmurowym, nabył firmę GroupLogic, oferującą oprogramowanie umożliwiające przedsiębiorstwom bezpieczny dostęp do plików oraz bezpieczne udostępnianie danych i ich synchronizację.


Rozwiazania te pomagają organizacjom zachować stały dostęp do ich dynamicznych danych, w każdej chwili, na każdej platformie, od momentu ich stworzenia do etapu ich przechowywania.

Nabycie GroupLogic jest ważnym elementem wizji Acronis, skierowanej na nowe potrzeby, jakie pojawiają się na rynku, związane z dostępnością danych i ich ochroną. Wraz ze wzrostem mobilności przedsiębiorstw, a także potrzeb wynikających z wielkości i tempa tworzenia nowych treści, dane te są narażone na większe ryzyko.

"To co obecnie dzieje się na rynku, zmusza dyrektorów działów IT do ponownego przemyślenia swojego podejścia do danych. "Nasi klienci stoją przed nowym środowiskiem IT. Wzrost dużych zbiorów danych, dążenie do większej współpracy i zintensyfikowanie mobile working, wniosły do przedsiębiorstw nowe urządzenia i co za tym idzie niebezpieczne praktyki udostępniania plików. Poufne dane regularnie opuszczają firmę za pośrednictwem iPadów, smartfonów lub ‘chmury’ publicznej. Wraz z przejęciem GroupLogic mamy możliwość, aby pomóc organizacjom różnej wielkości czerpać korzyści z mobilności i bezpiecznej współpracy, przy zachowaniu stałej dostępności do treści i systemów korporacyjnych" - powiedział Alex Pinchev, Prezesa i CEO w Acronis.

"Duże doświadczenie, które posiada Acronis w dostarczaniu łatwych w użyciu technologii do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii dla każdego typu środowiska IT, wspierających współpracę  przedsiębiorstw, daje im nie tylko ochronę danych, ale również umożliwia bezpieczne i scentralizowane udostępnianie plików firmowych, stały dostęp do nich i synchronizację. W połączeniu z potrzebą optymalizacji pamięci, Acronis znacznie rozszerza swoją ofertę aby przygotować organizacje do wejścia na trzecią platformę informatyki, która opiera się na usługach cloud, pracownikach mobilnych, social business i Big Data" - mówi Laura DuBois, analityk IDC.

"GroupLogic i Acronis dzielą wspólną wizję, według której oprogramowanie dla nowoczesnej organizacji IT musi być łatwe w obsłudze, wspierać różnorodne platformy i, co najważniejsze, obniżać koszty operacyjne przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka. Razem możemy dać dyrektorom IT narzędzia, które umożliwią firmom bezpieczną współpracę i dostępność danych, oraz dadzą im pewność, że dane mogą być łatwo odzyskać z miejsca, w którym są przechowywane. Pomagając organizacjom IT zarządzać różnorodnymi typami plików, platform, środowisk i urządzeń, dzisiaj jest to kluczowy aspekt" - powiedział Chris Broderick, CEO GroupLogic.

Dodatkowo, aby zapewnić pracownikom mobilnym bezpieczeństwo współdzielenia i synchronizacji plików, rozwiązania GroupLogic umożliwiają organizacjom prowadzenie bezproblemowej współpracy, bez narażania ich strategii ochrony danych czy strategii optymalizacji przechowywania. Ponadto rozwiązania GroupLogic zapewniają bezproblemową integrację urządzeń Apple® w środowiskach korporacyjnych serwerów.

Firma GroupLogic została założona w 1988 w Arlington, VA. Pracownicy GroupLogic dołączą do zespołu Acronis a Chris Broderick, CEO GroupLogic dołączy do zespołu kadry kierowniczej Acronis.

Źródło: Acronis