Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej
Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej

Równoważenie obciążenia odnosi się do technologii, która jest wykorzystywana do rozdzielania obciążeń roboczych pomiędzy kilkoma komputerami, klastrami, procesorami, pamięcią RAM, dyskami twardymi, jak również innymi elementami infrastruktury w celu optymalizacji wykorzystania zasobów, co przekłada się na zmniejszen...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pięcioraczki z serii TS-x69L od QNAP Systems

QnapQNAP Systems i EPA Systemy wprowadzają na polski rynek najnowszą serię wydajnych serwerów NAS klasy biznes Turbo NAS TS-x69L. W gamie dostępnych modeli znajdują się urządzenia z miejscem na 2, 4, 5, 6 oraz 8 dysków twardych. Serwery korzystają z dwurdzeniowych procesorów Intel Atom 1.86 GHz i posiadają 1GB pamięci DDR3 RAM, z możliwością rozszerzana do 3GB. Ceny urządzeń zaczynają się od 1665 PLN netto.


Biznesowy charakter nowych serwerów QNAP podkreśla obecność dwóch portów Gigabit LAN oraz dwóch złączy USB 3.0. Ponadto, urządzenia mogą współpracować z dyskami SATA 2,5”, 3,5” oraz dyskami SSD. Obsługiwane są dyski o maksymalnej pojemności do 4TB. W testach laboratoryjnych, w środowisku Windows, serwery osiągały prędkość zapisu i odczytu na poziomie 220MB/s. Urządzenia QNAP TS-x69L są w pełni kompatybilne z Microsoft Windows, Linux/UNIX oraz najnowszą edycją Mac OS X Mountain Lion, gwarantując wysoką wydajność i dużą pojemność dyskową dla wymagających użytkowników.

Dla większego bezpieczeństwa, serwery QNAP z serii TS-x69L wyposażone zostały w moduł DOM 512MB (Disk on Module) z podwójnym obrazem systemu operacyjnego. W przypadku uszkodzenia firmware’u, spowodowanym np. zanikiem napięcia, system uruchomi się z zapasowego obrazu i przeprowadzi automatyczne odzyskiwanie pełnej sprawności.

Seria TS-x69L jest dedykowana dla użytkowników, którzy potrzebują wszechstronnych i niezawodnych rozwiązań do przechowywania danych, zoptymalizowanych pod kątem wirtualizacji. Nowa seria serwerów QNAP oferuje wsparcie dla protokołów iSCSI, IP-SAN oraz VMware vSphere, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V. Certyfikacja VMware Ready dla ESXi 5 gwarantuje zgodność serii TS-x69L z vSphere 4 oraz vSphere 5. Dodatkowo, seria TS-x69L wspiera rozwiązanie VLAN (Virtual Local Area Network).

 

Qnap TS-x69L


Seria TS-x69L pozwala na stworzenie ekonomicznych rozwiązań prywatnej chmury danych, współdzielenia plików i centralnego backupu, niezależnie od platformy systemowej. Dzięki wsparciu Active Directory oraz LDAP, administratorzy IT mają ułatwione zadanie z nadawaniem praw dostępu. Wsparcie dla ACL (Access Control List) zapewnia natomiast bezproblemową konfigurację zaawansowanych praw dostępu, upraszczając zarazem procedury przy dużej grupie użytkowników.

Użytkownicy nowych serwerów otrzymują do dyspozycji elastyczne rozwiązania archiwizacji danych, a wśród nich: RTRR (Real-time Remote Replication) czyli zdalną replikację w czasie rzeczywistym lub realizowaną według harmonogramu. Dostępne są również opcje archiwizacji w chmurze z wyborem dostawcy: m.in. Amazon S3, ElephantDrive oraz Symform. QNAP dodatkowo wspiera rozwiązania firm trzecich jak Veeam Backup & Replication oraz Acronis True Image. Ponadto, wsparcie technologii wykonania migawki „Snapshot” pozwala administratorom na szybkie przywracanie całych systemów.

Darmowe oprogramowanie NetBak Replicator umożliwia użytkownikom komputerów PC tworzenie kopii bezpieczeństwa wybranych folderów zarówno w czasie rzeczywistym, jak i według harmonogramu. Dodatkowo TS-x69L wspiera Apple Time Machine. Użytkownicy Mac OS X mogą tworzyć kopię bezpieczeństwa na Turbo NAS, odtwarzać cały system lub odzyskiwać wybrane pliki z archiwum.

TS-x69L wspiera również zaawansowane rozwiązania monitoringu za pomocą dedykowanej aplikacji „Surveillance Station Pro”. Lista kompatybilności zawiera 1400 kamer. Seria TS-x69L wspiera do 12 kamer IP i jest oferowana z jedną licencją w pakiecie. Dodatkowe licencje można nabyć w autoryzowanych punktach sprzedaży.

Ceny serwerów z serii QNAP TS-x69L na rynku polskim:
Dwudyskowy QNAP TS-269L - 1 665,85 PLN netto
Czterodyskowy QNAP TS-469L - 2 291,87 PLN netto
Pięciodyskowy QNAP TS-569L - 2 779,67 PLN
Sześciodyskowy QNAP TS-669L - 3 121,14 PLN netto
Ośmiodyskowy QNAP TS-869L - 3 470,73 PLN netto

Serwery QNAP z serii TS-x69L dostępne są w internetowym sklepie pod adresem www.sklep.qnap.pl oraz autoryzowanych punktach sprzedaży.

Źródło: EPA Systemy