Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa wersja Acronis Backup & Recovery

AcronisAcronis, wiodący dostawca rozwiązań do ochrony danych i odzyskiwania po awarii dla środowisk fizycznych, wirtualnych i chmurowych wydał nową wersję zaawansowanej i zunifikowanej platformy Acronis Backup & Recovery - szybkiego, elastycznego i wydajnego rozwiązania do odzyskiwania i ochrony danych dla różnych środowisk.


Najnowsza wersja programu Acronis Backup & Recovery ułatwia tworzenie kopii zapasowych w „chmurze”, zwiększa wsparcie dla przedsiębiorstw i zmniejsza całkowity koszt posiadania (TCO) oraz obciążenie związane z zarządzaniem.

Program Acronis Backup & Recovery to zunifikowana platforma, za pomocą której organizacja z poziomu jednej konsoli może centralnie zarządzać procesami ochrony i odzyskiwania danych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych oraz przenosić dane pomiędzy tymi środowiskami w szybki i łatwy sposób. To znacząco zmniejszenia potrzebę odgórnego zarządzania oraz obniża TCO (Total Cost of Ownership), jako, że platforma ta współpracuje z systemami Windows i Linux oraz obsługuje wszystkie główne hiperwizory, w tym Red Hat Virtualization Enterprise, VMware vSphere, Windows Hyper-V, Citrix XenServer oraz Parallels, i integruje się z usługą Acronis Cloud storage w ramach jednej instalacji. Acronis jest jednym z niewielu dostawców, którzy przy użyciu tej samej technologii we wszystkich środowiskach, umożliwiają odzyskiwanie maszyn na innym sprzęcie, oraz między środowiskami fizycznymi i wirtualnymi.

Zaawansowana, zunifikowana platforma Acronis Backup & Recovery umożliwia klientom zakup licencji tylko dla agentów i na obsługę aplikacji, których dzisiaj potrzebują. Oferuje również dostęp do dodatkowych funkcjonalności "na żądanie", potrzebnych gdy środowisko IT ulega zmianie. Może to znacznie zmniejszyć obciążenie związane z kosztami zakupu, nauką i integracją dodatkowych produktów (na które rośnie zapotrzebowanie w miarę ewoluowania sieci), tym samym redukując czas i koszty dzięki jednemu rozwiązaniu, które może być zarządzane w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych.

"Szybkie tempo zmian, jakie występuje w środowisku korporacyjnym, rodzi nowe wyzwania w zakresie odzyskiwania danych. Big Data, wirtualizacja pamięci masowej, kopie zapasowe w chmurze i poleganie na tradycyjnych metodach backupu danych, takich jak zapis na taśmie i dysku - to oznacza, że organizacje IT muszą szybko reagować na potrzeby użytkowników w zakresie dostępności systemu i danych. Bezpieczne przenoszenie systemów i danych pomiędzy wieloma platformami, bez większego zakłócania wydajności pracowników to dzisiaj wymóg obowiązkowy" - mówi Dave Russell, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

Acronis, widząc stale narastające zjawisko przyjęcia infrastruktury ‘cloud’ do optymalizacji pamięci, wprowadził do swojej zunifikowanej platformy do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania technikę backupu na zasadzie disk-to-disk-to-cloud. Zautomatyzowany backup disk-to-disk-to-cloud skraca proces tworzenia kopii zapasowych maszyn fizycznych i wirtualnych oraz ułatwia zarządzanie tymi dwiema lokalizacjami. Z programem Acronis Backup & Recovery, administratorzy IT mogą teraz czerpać korzyści z tworzenia kopii zapasowych lokalnych i w chmurze - w kompleksowy i jednolity sposób.

"W czerwcu 2011 roku wprowadziliśmy Acronis Backup & Recovery - rozwiązanie, które w ramach jednego programu, dedykowane jest środowiskom hybrydowym w przedsiębiorstwach. Dzisiaj ilość i tempo generowania nowych treści w korporacjach oraz adaptacja urządzeń mobilnych stawiają nowe wyzwania dla organizacji IT. Rośnie popyt na nieskomplikowane i elastyczne rozwiązania do ochrony danych i optymalizacji pamięci masowych, funkcjonujące na płaszczyźnie wielu środowisk. Acronis, ze swoim zintegrowanym i jednocześnie modułowym podejściem, może dać organizacjom IT pewność, że niezależnie od rozwoju sieci, z jakim mogą się spotkać jutro, będą mogły otrzymać stały i łatwy dostęp do swoich chronionych danych, niezależnie od tego, gdzie się znajdują" - mówi Dmitri Joukovski, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Acronis.

Nowa aktualizacja programu zawiera również funkcję precyzyjnego odzyskiwania Microsoft Exchange oraz daje możliwość zakupu wsparcia dla Microsoft Exchange Server (oprócz wsparcia Active Directory-, SQL Server- i SharePoint, na których polegają przedsiębiorstwa na całym świecie, i które są już uwzględnione w ujednoliconej platformie Acronis Backup & Recovery).

Produkt dostępny będzie również w polskiej wersji językowej, w późniejszym terminie. Więcej informacji o produkcie i cenach znaleźć można na stronie: www.acronis.eu

Źródło: Acronis