Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwerowe karty graficzne AMD FirePro S7000 i S9000 dla Srodowisk VDI

AMDFirma AMD wprowadza na rynek dwie wydajne, serwerowe karty graficzne AMD FirePro S9000 i S7000, zbudowane na potrzeby infrastruktur wirtualnych desktopów (VDI) i graficznych stacji roboczych w centrach danych.


Akceleratory zbudowano w oparciu o architekturę nowej generacji Graphics Core Next i inteligentne technologie AMD PowerTune i AMD ZeroCore Power. Karty graficzne AMD FirePro S9000 i S7000 redukują zużycie energii elektrycznej o 95% w stanie bezczynności, oferując niezrównaną oszczędność kosztów operacyjnych w trakcie użytkowania centrum przetwarzania danych.

Korzystając z przeznaczonych do serwerów kart graficznych AMD FirePro S9000 i S7000, umożliwiają administratorom bezpieczne zarządzanie obciążeniem roboczym z praktycznie każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Mając możliwość zdefiniowania wielu wirtualnych pulpitów, naukowcy, inżynierowie i profesjonalni graficy mają dostęp do profesjonalnych zasobów takich jak projektowanie wspomagane komputerowo (CAD), aplikacje multimedialne, otrzymując dzięki temu wydajność klasy wydajnej stacji roboczej w skalowalnym otoczeniu sieciowym.

Wsparcie dla wiodących technologii wirtualizacji
Karty graficzne AMD FirePro S9000 i S7000 przeznaczone do serwerów oferują lepszą gęstość infrastruktur VDI, przy wsparciu technologii wirtualizacji oferowanej przez firmy Citrix, Microsoft i VMware. Dają możliwość montażu wielu kart graficznych w jednym serwerze i zapewniają obsługę wielu zdalnych użytkowników, z praktycznie każdego wybranego przez nich urządzenia: od terminali typu thin client po laptopy, tablety i smartfony.

Uniwersalność i skalowalność
Obie serwerowe karty graficzne oferują elastyczne i skalowalne rozwiązania wspierające wdrożenia wirtualizacji desktopów, farmy renderujące, tradycyjne aplikacje graficzne stacji roboczych i implementacje wysoce wydajnych komputerów (High Performance Computing, HPC), generujących ogrom obliczeń zmiennoprzecinkowych. Dzięki jednemu, ujednoliconemu sterownikowi, wdrożenie do centrów danych kart graficznych AMD FirePro S9000 i AMD FirePro S7000 pozwala na redukcję kosztów operacyjnych i czasu poświęconego na obsługę poszczególnych systemów, zwiększenie gęstości wykorzystania zasobów, poprawę wrażenia użytkowników, ostatecznie zabezpieczając dane krytyczne.

Kluczowe funkcje serwerowych kart graficznych AMD FirePro S9000
• Niezrównana moc obliczeniowa, rzędu 3,23 teraflopsa. Karty graficzne AMD FirePro są 2,4 razy szybsze od produktów konkurencji, bez trudu przetwarzając nawet najbardziej skomplikowane obliczenia i zadania graficzne.
• Wydajna pamięć - 6 GB GDDR5. Karty graficzne AMD FirePro S9000 zapewniają do 1,49 większą przepustowość pamięci niż produkty konkurencyjne, co oznacza wyjątkową precyzję i dokładność podczas skomplikowanych obliczeń graficznych.
• Dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu energią AMD FirePro S9000 pozwala menedżerom IT wdrażać wysoko wydajne rozwiązania, ograniczające koszty operacyjne poprzez inteligentne oszczędzanie energii i unikalne technologie monitorujące firmy AMD.

Kluczowe funkcje kart graficznych AMD FirePro S7000
• Potężna, jedno-slotowa, pasywnie chłodzona, oferuje przepustowość pamięci rzędu 154 GB/s i moc obliczeniową 2,4 teraflopsów. Karta jest najpotężniejszą, pasywnie chłodzoną, wielofunkcyjną, mieszczącą się w jednym slocie serwerową kartą graficzną spośród dostępnych dziś na rynku. Ponad to firma AMD jest obecnie jedynym producentem oferującym jednozatokowe i pasywnie chłodzone karty graficzne dla serwerów.
• Niskie koszty eksploatacyjne. Pobierając maksymalnie 150 W, karty graficzne AMD FirePro S7000 pomagają obniżyć koszty i złożoność środowisk serwerowych.

Środowisko demonstracyjne z VMware ESXi korzystającym z technologii "Direct GPU pass-through" i kartą AMD FirePro S9000 zaprezentowano podczas konferencji VMWorld 2012. Wraz z korporacyjnym zamiennikiem komputera działającym na kartach graficznych AMD FirePro S9000 i S7000 oraz Microsoft RemoteFX, specjaliści IT mogą zapewnić wielu użytkownikom dostęp do popularnych aplikacji biurowych za sprawą pojedynczej karty graficznej zainstalowanej w serwerze. Nowe serwerowe karty graficzne od AMD oferują również wsparcie dla technologii „Direct GPU pass-through” dla hypervisora Citrix XenServer.

AMD FirePro S9000 jest dostępna w cenie 2499 USD, a karta AMD FirePro S7000 w cenie 1249 USD.

Źródło: AMD