Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwerowe karty graficzne AMD FirePro S7000 i S9000 dla Srodowisk VDI

AMDFirma AMD wprowadza na rynek dwie wydajne, serwerowe karty graficzne AMD FirePro S9000 i S7000, zbudowane na potrzeby infrastruktur wirtualnych desktopów (VDI) i graficznych stacji roboczych w centrach danych.


Akceleratory zbudowano w oparciu o architekturę nowej generacji Graphics Core Next i inteligentne technologie AMD PowerTune i AMD ZeroCore Power. Karty graficzne AMD FirePro S9000 i S7000 redukują zużycie energii elektrycznej o 95% w stanie bezczynności, oferując niezrównaną oszczędność kosztów operacyjnych w trakcie użytkowania centrum przetwarzania danych.

Korzystając z przeznaczonych do serwerów kart graficznych AMD FirePro S9000 i S7000, umożliwiają administratorom bezpieczne zarządzanie obciążeniem roboczym z praktycznie każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Mając możliwość zdefiniowania wielu wirtualnych pulpitów, naukowcy, inżynierowie i profesjonalni graficy mają dostęp do profesjonalnych zasobów takich jak projektowanie wspomagane komputerowo (CAD), aplikacje multimedialne, otrzymując dzięki temu wydajność klasy wydajnej stacji roboczej w skalowalnym otoczeniu sieciowym.

Wsparcie dla wiodących technologii wirtualizacji
Karty graficzne AMD FirePro S9000 i S7000 przeznaczone do serwerów oferują lepszą gęstość infrastruktur VDI, przy wsparciu technologii wirtualizacji oferowanej przez firmy Citrix, Microsoft i VMware. Dają możliwość montażu wielu kart graficznych w jednym serwerze i zapewniają obsługę wielu zdalnych użytkowników, z praktycznie każdego wybranego przez nich urządzenia: od terminali typu thin client po laptopy, tablety i smartfony.

Uniwersalność i skalowalność
Obie serwerowe karty graficzne oferują elastyczne i skalowalne rozwiązania wspierające wdrożenia wirtualizacji desktopów, farmy renderujące, tradycyjne aplikacje graficzne stacji roboczych i implementacje wysoce wydajnych komputerów (High Performance Computing, HPC), generujących ogrom obliczeń zmiennoprzecinkowych. Dzięki jednemu, ujednoliconemu sterownikowi, wdrożenie do centrów danych kart graficznych AMD FirePro S9000 i AMD FirePro S7000 pozwala na redukcję kosztów operacyjnych i czasu poświęconego na obsługę poszczególnych systemów, zwiększenie gęstości wykorzystania zasobów, poprawę wrażenia użytkowników, ostatecznie zabezpieczając dane krytyczne.

Kluczowe funkcje serwerowych kart graficznych AMD FirePro S9000
• Niezrównana moc obliczeniowa, rzędu 3,23 teraflopsa. Karty graficzne AMD FirePro są 2,4 razy szybsze od produktów konkurencji, bez trudu przetwarzając nawet najbardziej skomplikowane obliczenia i zadania graficzne.
• Wydajna pamięć - 6 GB GDDR5. Karty graficzne AMD FirePro S9000 zapewniają do 1,49 większą przepustowość pamięci niż produkty konkurencyjne, co oznacza wyjątkową precyzję i dokładność podczas skomplikowanych obliczeń graficznych.
• Dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu energią AMD FirePro S9000 pozwala menedżerom IT wdrażać wysoko wydajne rozwiązania, ograniczające koszty operacyjne poprzez inteligentne oszczędzanie energii i unikalne technologie monitorujące firmy AMD.

Kluczowe funkcje kart graficznych AMD FirePro S7000
• Potężna, jedno-slotowa, pasywnie chłodzona, oferuje przepustowość pamięci rzędu 154 GB/s i moc obliczeniową 2,4 teraflopsów. Karta jest najpotężniejszą, pasywnie chłodzoną, wielofunkcyjną, mieszczącą się w jednym slocie serwerową kartą graficzną spośród dostępnych dziś na rynku. Ponad to firma AMD jest obecnie jedynym producentem oferującym jednozatokowe i pasywnie chłodzone karty graficzne dla serwerów.
• Niskie koszty eksploatacyjne. Pobierając maksymalnie 150 W, karty graficzne AMD FirePro S7000 pomagają obniżyć koszty i złożoność środowisk serwerowych.

Środowisko demonstracyjne z VMware ESXi korzystającym z technologii "Direct GPU pass-through" i kartą AMD FirePro S9000 zaprezentowano podczas konferencji VMWorld 2012. Wraz z korporacyjnym zamiennikiem komputera działającym na kartach graficznych AMD FirePro S9000 i S7000 oraz Microsoft RemoteFX, specjaliści IT mogą zapewnić wielu użytkownikom dostęp do popularnych aplikacji biurowych za sprawą pojedynczej karty graficznej zainstalowanej w serwerze. Nowe serwerowe karty graficzne od AMD oferują również wsparcie dla technologii „Direct GPU pass-through” dla hypervisora Citrix XenServer.

AMD FirePro S9000 jest dostępna w cenie 2499 USD, a karta AMD FirePro S7000 w cenie 1249 USD.

Źródło: AMD