Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

HDS przedstawia strategię integracji pamięci flash

HitachiHitachi Data Systems, firma zależna Hitachi Ltd., przedstawiła wieloetapową strategię integracji nowej, oryginalnej technologii flash ze swoimi produktami IT klasy korporacyjnej i midrange. Ponadto HDS poinformował, że dostępna jest już funkcja akceleracji flash dla systemu klasy korporacyjnej, Hitachi Virtual Storage Platform (VSP).


Funkcja VSP pozwala na przekroczenie progu 1 000 000 IOPS przy odczycie swobodnym. Trzykrotny wzrost wydajności bieżącej wersji VSP pozwala klientom zwiększyć stopień konsolidacji systemów i gęstość maszyn wirtualnych nawet o 100 proc. Dodatkowe korzyści to możliwość odsunięcia w czasie wydatków kapitałowych i kosztów operacyjnych oraz zwiększenie jakości usług świadczonych przez systemy otwarte i zwirtualizowane aplikacje.

"Dotychczas wykorzystanie nośników flash do efektywnego spełniania wymagań wysokowydajnych aplikacji chmurowych było ograniczone ze względu na charakterystykę pamięci i wydajność kontrolera. Sytuacja ta zmuszała klientów do kompromisów pod względem kosztów, pojemności i niezawodności. Uświadomiliśmy sobie, że najlepszym sposobem zintegrowania nośników flash z całym środowiskiem IT jest opracowanie oryginalnego rozwiązania Hitachi. Takie podejście zapewnia wydajność oraz kompleksowe możliwości zarządzania danymi, jakich oczekują nasi klienci. Nowy kontroler pamięci flash Hitachi pozwala nam wprowadzić na rynek serię produktów, które zaprojektowano od podstaw pod kątem przyspieszenia obliczeń na dużych zbiorach informacji oraz w krytycznych aplikacjach i bazach danych. Takie zastosowania wymagają przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, najwyższej niezawodności i bezpieczeństwa oraz niewielkiego wpływu na środowisko" - powiedział Roberto Basilio, wiceprezes, Infrastructure Platforms Product Management, Hitachi Data Systems.

Plany Hitachi Data Systems w zakresie pamięci flash obejmują serwery, pamięć masową i urządzenia sieciowe. Uwzględniają takie scenariusze, jak przyspieszanie obliczeń, buforowanie oraz wysokowydajne nośniki pamięciowe. Fundamentem tej strategii jest nowy kontroler pamięci flash opracowany przez Hitachi Ltd., który zapewnia wysoką wydajność i trwałość zapisu.

Nowy kontroler umożliwia tworzenie efektywnych rozwiązań flash, które przyspieszają aplikacje krytyczne, wymagające przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, wysokiej niezawodności i bezpieczeństwa oraz niewielkiego wpływu na środowisko. Są to takie aplikacje związane z indeksowaniem, bazami danych OLTP, wsparciem decyzyjnym, pocztą elektroniczną i wirtualizacji desktopów (VDI).

Kluczowym kamieniem milowym w pierwszej fazie strategii flash Hitachi Data Systems jest funkcja akceleracji dostępna dziś na platformie Hitachi VSP.
Nowa opcja:
• zwiększa trzykrotnie granice skalowalności VSP,
• skraca czas reakcji wejścia-wyjścia nawet o 65 proc.
• zwiększa wartość oprogramowania Hitachi Dynamic Tiering i urządzeń flash,
• zapewnia użytkownikom VSP średnio dwukrotnie większą wydajność w typowych obciążeniach roboczych OLTP.

Nową funkcję akceleracji flash można łatwo włączyć za pomocą jednego klucza licencyjnego. Użytkownicy VSP mogą przetestować zalety wydajnościowe akceleracji flash, kontaktując się z przedstawicielem Hitachi Data Systems w celu uzyskania próbnej licencji. Funkcja jest dostępna zarówno dla nowych klientów, jak i dla istniejących użytkowników VSP poprzez aktualizację mikrokodu.

Jeszcze w tym roku Hitachi Data Systems zaoferuje kolejne rozwiązania zoptymalizowane pod kątem pamięci flash. Zwiększą one zwrot z inwestycji i obniżą koszty operacyjne w porównaniu z alternatywnymi, jednofunkcyjnymi produktami flash.

ŹródłO: Hitachi Data Systems