Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Cloud upraszcza zarządzanie prywatnymi środowiskami typu cloud

SusePodczas konferencji CloudOpen 2012 firma SUSE poinformowała o udostępnieniu SUSE Cloud - pierwszego objętego komercyjnym wsparciem rozwiązania do uruchomienia prywatnej chmury. Tworząc je wykorzystano otwarty projekt OpenStack oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie SUSE w dziedzinie komercjalizacji projektów open source i zapewnianiu globalnej pomocy technicznej klasy korporacyjnej.


SUSE Cloud stanowi zautomatyzowaną platformę do zarządzania, umożliwiającą szybkie wdrożenie i łatwe administrowanie prywatnymi środowiskami IaaS (Infrastructure-as-a-Service) typu cloud. Dzięki SUSE Cloud przedsiębiorstwa mogą lepiej wykorzystać posiadane już zasoby i przyspieszyć realizację usług z uwagi na łatwe zarządzanie i bezproblemową eksploatacji obciążeń w bezpiecznym, zgodnym z wymogami przepisów i objętym pełnym wsparciem środowisku typu cloud. SUSE Cloud współpracuje również z narzędziami SUSE Studio i SUSE Manager. To dzięki nim możliwie jest szybkie wdrażanie, dostosowanie i zarządzanie
aplikacjami i obciążeniami w prywatnych i publicznych środowiskach typu cloud.

Rozwiązanie SUSE Cloud oparte jest na OpenStack - projekcie współtworzonym przez ponad 3300 programistów ze 180 firm. Będąc jednym z kluczowych członków projektu OpenStack, firma SUSE postanowiła stworzyć SUSE Cloud w oparciu o OpenStack ze względu na duże zainteresowanie klientów, szerokie wsparcie branży dla OpenStack oraz aktywną społeczność projektu.

Zdaniem firmy analitycznej IDC technologie open source, takie jak KVM, Xen i sam Linux, odniosły wielki sukces w dziedzinie rozwiązań typu cloud, a OpenStack będzie kolejnym elementem tej układanki. - "Najnowsza wersja OpenStack jest obecnie wnikliwie analizowana przez potencjalnych użytkowników. SUSE ma wszelkie warunki, by pomóc przedsiębiorstwom w tworzeniu środowisk private cloud" - mówi Gary Chen, dyrektor ds. badań w dziale rozwiązań typu cloud i oprogramowania wirtualizacyjnego firmy IDC.

Podobnego zdania jest Jonathan Bryce, przewodniczący rady polityki projektu OpenStack. - "SUSE Cloud to efekt zaangażowania SUSE w prace społeczności, który zapewni licznym klientom firmy dostęp do korporacyjnej jakości rozwiązań OpenStack, czyniąc oparte na open source rozwiązania chmurowe bardziej dostępnymi dla s zerokich rzesz klientów".

Rozpoczęcie korzystania z rozwiązań typu cloud wiąże się często z koniecznością zakupu i wdrożenia nowego sprzętu i oprogramowania. SUSE Cloud pozwala firmom wykorzystać istniejącą infrastrukturę i zmniejszyć koszty związane z zakupem licencji. Przedsiębiorstwa korzystające z SUSE Cloud otrzymują dostęp do największej oferty certyfikowanych aplikacji niezależnych dostawców dla systemu Linux, a także certyfikację zgodności z większością standardowego sprzętu. W efekcie klienci SUSE zyskują gwarancję, że aplikacje używane przez nich obecnie oraz rozwiązania infrastrukturalne będzie można również wykorzystać w środowiskach typu cloud.

SUSE Cloud zapewnia przedsiębiorstwom:

• Poprawę szybkość i precyzję świadczenia usług na rzecz firmy: SUSE Cloud udostępnia dynamiczną i elastyczną prywatną infrastrukturę typu cloud. Zawarte w SUSE Cloud mechanizmy automatyzacji, samoobsługi i standaryzacji obciążeń zapewniają możliwość lepszej współpracy użytkowników i informatyków.  Automatyzacja czasochłonnych procesów związanych z udostępnianiem nowych usług biznesowych pozwala informatykom szybciej i lepiej reagować na nowe potrzeby firmy.

• Pożądane zwiększenie dynamiki dzięki niezbędnemu wsparciu:  korzystając z SUSE Cloud, przedsiębiorstwa mogą uzyskać większą elastyczność infrastruktury i przyspieszyć realizację nowych projektów przy zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa. Rozwiązanie SUSE Cloud objęte jest całodobową pomocą techniczną o globalnym zasięgu i jest w pełni zintegrowane z procesem aktualizacji systemów SUSE, co gwarantuje łatwość eksploatacji i pielęgnacji środowisk typu cloud. Dotyczy to zarówno elementów SUSE Cloud, jak i obsługujących je systemów SUSE Linux Enterprise Server.

• Przygotowanie się do wprowadzenia hybrydowych rozwiązań typu cloud dzięki możliwości łatwego tworzenia i zarządzania aplikacjami działającymi w chmurze z wykorzystaniem SUSE Studio i SUSE Manager: Integracja z SUSE Studio - cenioną i nagradzaną platformą do tworzenia obrazów oprogramowania - umożliwia przedsiębiorstwom szybkie wdrażanie i dostosowywanie aplikacji dla prywatnych i publicznych środowisk typu cloud. Z kolei do zarządzania obciążeniami w chmurach publicznych lub prywatnych wykorzystuje się narzędzie SUSE Manager, umożliwiające efektywną pielęgnację i monitorowanie środowisk linuksowych wewnątrz i na zewnątrz środowisk typu cloud.

• Korzyści ze społecznościowej innowacyjności: rozwiązanie SUSE Cloud jest w pełni zgodne ze wszystkimi komponentami wydania OpenStack Essex, będącego dziełem 200 programistów z 55 krajów. Przyszłe wersje SUSE Cloud będą zsynchronizowane z półrocznym cyklem wydań OpenStack.

• Efektywne skalowanie infrastruktury i zatrudnienia personelu informatycznego: Dzięki śledzeniu wykorzystania zasobów informatycznych i automatyzacji realizacji usług, SUSE Cloud przyczynia się do poprawy wykorzystanie serwerów i umożliwia przedsiębiorstwom rozbudowywanie infrastruktury bez zwiększania liczebności personelu. Wykorzystując zintegrowane środowisko programowe Crowbar, będące projektem open source sponsorowanym  przez firmę Dell, SUSE Cloud upraszcza wdrażanie i administrowanie fizyczną infrastrukturą środowiska typu cloud. Automatyzacja zadań związanych z wdrażaniem i zarządzaniem zwiększa produktywność personelu informatycznego, zapewniając przy tym możliwość konfigurowania środowisk typu cloud dokładnie według potrzeb.

"W ciągu minionych dwudziestu lat zgromadziliśmy potencjał pozwalający zbudować solidny fundament, zapewniający naszym klientom przewagę w trzech strategicznych obszarach: korporacyjnych systemów Linux, rozwiązań typu cloud i systemów zintegrowanych. SUSE Cloud to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, pragnących zwiększyć dynamikę swych firm i obniżać koszty działania dzięki zastosowaniu rozwiązań typu cloud. Realizujemy naszą strategię w tym zakresie łącząc zalety otwartej platformy typu cloud z najwyższej jakości pomocą techniczną i wsparciem rozbudowanego ekosystemu naszych partnerów" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

Produkt jest już dostępny i sprzedawany w formie rocznej lub trzyletniej subskrypcji obejmującej usługi priorytetowej pomocy technicznej. SUSE Cloud do uruchomienia wymaga instalacji serwera administracyjnego SUSE Cloud Administration Server, przynajmniej jednego modułu SUSE Cloud Control Node oraz subskrypcji na moduły SUSE Cloud Compute/Storage Node dla każdego serwera w chmurze, który jest wykorzystywany do uruchamiania maszyn wirtualnych. Cena katalogowa rocznej subskrypcji serwera SUSE Cloud wynosi 8.300 euro. W cenie tej otrzymuje się już subskrypcję na jeden moduł SUSE Cloud Control Node oraz na serwer SUSE Linux Enterprise 11. Cena katalogowa rocznej subskrypcji modułu SUSE Cloud Control Node wynosi 670 euro.

Źródło: SUSE