Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Prostsze zarządzanie desktopami według Citrix i Microsoft

Citrix MicrosoftPrzed trzema dniami informowaliśmy o zacieśnieniu współpracy pomiędzy Citrix i Microsoft w dziedzinie wirtualizacji desktopów. Citrix wydał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Citrix Systems poinformował, że wraz z Microsoft rozszerzy partnerstwo w zakresie wirtualizacji, w celu uproszczenia zarządzania desktopami. Przedsiębiorstwa będą mogły zarządzać desktopami i aplikacjami Windows z wykorzystaniem wspólnej platformy. Połączone rozwiązanie zunifikuje zarządzanie wirtualnymi oraz fizycznymi desktopami i aplikacjami na jednej platformie administracyjnej, Microsoft System Center, a jednocześnie oferować będzie komfort pracy wszystkim użytkownikom dzięki zastosowaniu Citrix Receiver -  uniwersalne oprogramowanie klienckie.

Korporacyjne działy IT będą mogły zarządzać rozproszonymi, jak i centralnie  udostępnianymi aplikacjami wykorzystując w tym celu Citrix XenApp i Microsoft System Center Configuration Manager. Citrix XenApp rozszerzy także mechanizm wirtualizacji aplikacji Microsoftu (App-V), aby umożliwić samodzielny dostęp do aplikacji z dowolnych urządzeń korzystających z Citrix Receiver i Citrix Dazzle. Ponadto Citrix planuje rozszerzyć integrację Citrix XenDesktop z nowymi licencjami Microsoft VDI Suite, co usprawni wspólne rozwiązanie do obsługi infrastruktury zwirtualizowanych desktopów (VDI) obydwu firm.

Komfort pracy, łatwość użycia i rozwiązania samoobsługowe
Citrix Receiver to uniwersalne oprogramowanie klienckie, które w łatwy sposób umożliwia dostęp do wirtualnych desktopów i aplikacji. Dzięki integracji App-V z Citrix Receiver użytkownicy będą mogli korzystać ze wszystkich aplikacji w jednakowy sposób, niezależnie od używanego urządzenia, w trybach online i  offline. Takie podejście bardzo upraszcza zarządzanie desktopami i zapewnia użytkownikom  dużą swobodę, jeśli chodzi o wybór sposobu jak i miejsca pracy. Integracja ta będzie dostępna w drugiej połowie 2009 roku.

Rozwiązanie Citrix Dazzle zaprezentowane podczas konferencji Citrix Synergy w maju br.  jest pierwszym „samoobsługowym sklepem www” z aplikacjami dla korporacji. Za jego pośrednictwem użytkownicy mogą  uzyskać dostęp do aplikacji, których aktualnie potrzebują do pracy. Integracja App-V z Citrix Dazzle pozwoli użytkownikom zyskać łatwy dostęp do usług i aplikacji w korporacyjnym środowisku IT. Integracja jest zaplanowana na pierwszą połowę 2010 roku.

Prostsze dostarczanie aplikacji do desktopów
Citrix i Microsoft uproszczą dostarczanie aplikacji do desktopów fizycznych i wirtualnych. Citrix zaoferuje konektor menedżera konfiguracji System Center dla XenApp, który umożliwi dostarczanie aplikacji do dowolnego urządzenia działającego pod kontrolą Windows jak również tych działających w obrębie innych systemów. Citrix i Microsoft umożliwią działom IT wykorzystanie istniejącej inwestycji w Microsoft System Center Configuration Manager do publikacji, zarządzania i raportowania aplikacjami XenApp i App-V. Integracja ta zostanie udostępniona w pierwszym kwartale 2010 roku.

Citrix XenDesktop na platformie Microsoft VDI
Citrix XenDesktop to komponent wspólnego rozwiązania VDI Microsoft i Citrix Systems. Nowe licencje Microsoft VDI Suite będą dostępne dla klientów Microsoft w czwartym kwartale tego roku. Citrix będzie w pełni obsługiwał Microsoft VDI Suite dążąc do tego, aby maksymalnie uprościć zarządzanie desktopami  zarówno fizycznymi jak i wirtualnymi z wykorzystaniem produktów rodziny Microsoft System Center.  

Źródło: Citrix Systems
Skomentuj na forum