Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware View i Wanova Mirage - scentralizowane pulpity dla pracowników mobilnych

VMwareFirma VMware, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktury chmurowej, zaprezentowała w jaki sposób połączone rozwiązania VMware View i Wanova Mirage umożliwią klientom dostosowanie poprzedniej generacji komputerów z systemem Windows do przetwarzania w chmurze.


W miarę jak pracownicy stają się coraz bardziej mobilni, dział informatyki musi im zapewnić dostęp do tradycyjnego pulpitu Windows w dowolnym miejscu i czasie. VMware wraz ze swoimi partnerami, dzięki niedawnemu przejęciu firmy Wanova, może oferować rozwiązania do scentralizowanego zarządzania pulpitami spełniające wymagania działów informatyki. Pozwala to dostosowywać starszej generacji komputery z Windows, tak aby mogły być nadal wykorzystywane.

• Zarządzanie pulpitami wirtualnymi i fizycznymi - Hosting pulpitów w centrum przetwarzania danych z wykorzystaniem VMware View daje wiele korzyści, w tym uproszczenie zarządzania systemami i aplikacjami, poprawę bezpieczeństwa i kontroli oraz zwiększenie dostępności i elastyczności. Dodanie rozwiązania Wanova Mirage rozszerza korzyści z zarządzania pulpitami w chmurze umożliwiając również lokalne uruchamianie systemu na fizycznych komputerach biurkowych i laptopach. Mirage klonuje obrazy punktów końcowych w centrum danych i uruchamia je lokalnie. Zapewnia to klientom wszystkie korzyści z centralnego zarządzania i odtwarzania po awarii, a jednocześnie pozwala użytkownikom pracować offline z zachowaniem bogatych możliwości. Łącznie te dwa rozwiązania mogą obsługiwać przedsiębiorstwa, w których występuje dowolna proporcja specjalistów i pracowników wykonawczych.

• Postępy programu View „Rapid Desktop” - Firmy Cisco, Dell, HP i Intel dołączyły do coraz większej liczby producentów OEM oraz partnerów technicznych i handlowych, którzy uczestniczą w opracowywaniu i sprzedaży urządzeń VMware View. Te łatwe we wdrażaniu urządzenia VDI zapewniają hosting od 25 do 500 wirtualnych pulpitów, które mogą być szybko konfigurowane. Dzięki temu idealnie nadają się do stosowania w małych i średnich firmach oraz mogą być skalowane dla potrzeb większych przedsiębiorstw.

• Nowe rozwiązania VMware View - Firma VMware wprowadziła dwa nowe rozwiązania, które umożliwiają administratorom optymalne konstruowanie swoich środowisk i zagwarantowanie, że wszystkie wybrane składniki będą ze sobą współpracować, co zapewni szybkie wdrożenie zarządzanego pulpitu. Rozwiązania VMware View Business Process Desktop i Branch Office Desktop zostały przetestowane w laboratoriach pod kątem zgodności operacyjnej i wydajności. Są  wspomagane przez architektury referencyjne, narzędzia i usługi firmy VMware i jej partnerów w dziedzinie technologii, co pozwala uniknąć wątpliwości związanych z VDI.

"Lawinowy wzrost liczby urządzeń i aplikacji mobilnych szybko dezaktualizuje dotychczasowe reguły i metody zarządzania. Nowoczesne rozwiązania, aby mogły być zaakceptowane przez działy informatyki, będą musiały się charakteryzować zintegrowanym podejściem zapewniającym całościowe zarządzanie użytkownikami, aplikacjami i urządzeniami, spełniającym radykalnie zmieniające się wymagania" - powiedział Brett Waldman, starszy analityk w firmie IDC.

Rozwiązanie VMware View Business Process Desktop jest już dostępne, a rozwiązanie Branch Office Desktop będzie dostępne w IV kw. 2012 r.

Źródło: VMWare